27.11.2020

V repríze posledního finále zastavila liberecká Dukla rozjetý Jihostroj

Páteční zápas 6. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2020/21 proti sobě postavil poslední finalisty, Duklu Liberec a dosud neporažený Jihostroj České Budějovice. Přestože si obhájci titulu z jihu Čech připsali první set, stále lepšící se Dukla další zápletku nepřipustila a jako první letos uštědřila Jihostroji porážku a bere cenné tříbodové vítězství. Letošní „černý kůň“ soutěže z Ústí nad Labem o další tříbodový přísun bodů do tabulky musel proti Brnu hodně zabojovat. Další vítězství slaví po utkání s Ostravou i Odolena Voda, Karlovarsko si před odjezdem k zápasům Champions League poradilo se Zlínem.

VK DUKLA LIBEREC – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

VK Dukla Liberec dnes hostí v dohrávaném šestém kole letos stále neporažený tým Jihostroje z Českých Budějovic. Jedná se vlastně o reprízu posledního finále naší nejvyšší soutěže mužů, protože v loňském ročníku na play off z důvodu pandemie vůbec nedošlo. Obě družstva si ve finále držela před zcela zaplněnými tribunami domácí neporazitelnost. Rozhodující utkání se hrálo na Jihostroji a titul zůstal na jihu Čech. I pro dnešní utkání je mírným favoritem Jihostroj, protože Dukla v posledním domácím utkání ztratila velice dobře rozehrané utkání před TV kamerami s Karlovarskem a poprvé letos doma prohrála. Dnešní utkání, které se opět hrálo bez diváků, nakonec patřilo Liberci, který v nádherném utkání zvítězil za tři body a uštědřil Jihostroji první letošní porážku za 109 minut v poměru 3:1 na sety.

VK Dukla Liberec – VK Jihostroj České Budějovice 3:1 (21:25, 25:18, 25:22, 25:21)

Rozhodčí: René Činátl, Jan Krtička

Domácí: Kriško Tomáš, Veselý Jakub, Kriško Michal, Šulista Petr, Krajčovič Šimon, Kovalchuk Volodymyr, libero Kopáček Václav. Střídali:  Srb Jiří, Štokr Jan, Suda Radek

Hosté: Rejlek Filip, Stoilovič Filip, Todua Valerii, De Amo Miguel Angel, Michálek Petr, Mach Radek, libero Kryštof Martin. Střídali: Schouten Casey Adam, Koranda Matěj, Zmrhal Marek

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): Jo, dnes výborný zápas. Myslím si, že jsme si udrželi koncentraci, kromě prvního setu. Tři sety jsme potom odehráli úplně bez sebemenších problémů. Po celé ty vyhrané sety jsme byli nad soupeřem, takže velká spokojenost. No a zítra zase další zápas.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Dnes přijel první tým tabulky a myslím si, že na výkonu z obou stran to bylo krásně vidět. Jak říkám, z obou stran výborný výkon. Dnes jsme měli výborná čísla na servisu a tím jsme tlačili soupeře. Potom samozřejmě naše obrana pracovala velice dobře, navíc jsme to proložili i dobrým útokem. Tři body, paráda, postoupili jsme v tabulce, ale už budeme muset myslet na zítřejší utkání.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Škoda, první set jsme hned po příjezdu zvládli dobře, ale od druhého setu soupeř zabral na servisu a musím uznat, že jim vycházel perfektně po celé ty tři sety. A to si i myslím, že byl ten hlavní důvod, proč se jim podařilo zvítězit.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „My jsme první set zvládli velice dobře, ale bylo to zapříčiněno i tím, že Liberec neměl v prvním setu tak dobrý servis, jako měl od druhého setu. Od druhého setu nás kvalitním servisem držel dobře pod krkem. Podával velmi riskantně a vycházelo mu to. My jsme byli neustále pod velkým tlakem a potom jsme měli i horší útok, protože jsme si nedokázali kvalitně přijmout. Postupně jsme my ustoupili z našeho dobrého servisu a nedokázali jsme zatlačit Liberec do úzkých a tím měli hráči Dukly zjednodušenou obranu. Také jsme toho dnes moc nezablokovali. Zde byl ten klíč k dnešnímu vítězství liberce – kvalitní servis domácích a proti tomu náš horší servis. Od toho se vše mezi špičkovými mančafty odvíjí.“

Domácím až hodinu a půl před utkáním dorazily výsledky na Covid. Bohužel u Libora Leikepa test opět ukázal neshodu a nemůže se dnešního atraktivního utkání zúčastnit, jako tomu bylo na CEV v Rakousku. Hostům v sestavě chybí Piskáček Ondřej a Ondrovič Peter. V úvodu utkání Dukla získává nepatrný náskok hned při prvním podání (2:0), který po útoku do těsného autu za stavu 3:3 ztrácí. Po signálu středem se hosté poprvé dostávají do vedení (4:5 – Radek Mach) a když sporný míč hlavní rozhodčí René Činátl posoudil jako dopad na čáru, hosté rázem vedou o dva body (4:6 – Filip Rejlek). Po špatném příjmu Dukly míč nepřechází ani přes síť a vedení je o tři body (6:9). Až po jednobloku Michala Kriška se domácím daří přiblížit na jediný bod (8:9). Tříbodové vedení si Jihostroj bere rychle zpět, když využije nedůrazný útok Dukly kvalitní smečí (8:11 – Filip Rejlek). Po bloku Valerii Todua tu máme první oddechový čas Dukly (9:13). V druhé polovině setu hosté odskakují o další bod po bloku (12:17 – blok Filip Rejlek) a o osudu první sady se zdá být rozhodnuto. Michal Kriško se prosazuje krásnou roládou z vedlejšího kůlu, Petr Šulista diagonální smečí z hlavního kůlu a Dukla snižuje. Hosté si rychle žádají oddechový čas (16:18 – tvrdé podání Tomáš Kriško). V samotné koncovce hosté po chyceném míči odskakují opět o čtyři body a máme tu druhý time na straně Dukly (17:21 – smeč Filip Rejlek). Po time přichází na síť místo nahrávače Jan Štokr a Dukla snižuje (19:21 – smeč Michal Kriško). Ale to je ze strany domácích vše. Smeč středem do zámezí daruje na stranu Jihostroje 23. bod (19:23) a hosté jsou krůček od zisku první sady. První setbol přichází po pipe Petra Michálka (20:24). Domácí první setbol odvrací stejnou mincí (pipe Petr Šulista), ale druhý setbol si již hosté pohlídali. Filip Rejlek z hlavního kůlu ostrou diagonálou ukončuje první sadu a hosté se ujímají vedení 0:1 na sety.

V úvodu setu je rozhodčí velmi benevolentní k hostům, kteří sáhli do nahrávky Volodymyru Kovalchukovi. Přesto se po pipe Tomáše Kriška Dukla ujímá dvoubodového vedení již za stavu 3:1. Po čistém esu Petra Šulisty hosté zastavují hru oddechovým časem (6:3 – míč přesně mezi libero a Filipa Stoloviče). Po time Michal Kriško zvyšuje na 7:3 a domácí se právem radují. Nedorozumění hostujícího celku na síti trestá Jakub Veselý a po dalším bodu pro Duklu tu máme druhý time Jihostroje (11:6). Až tvrdé podání Filipa Rejlka snižuje nepříznivý stav pro hosty (11:8 – eso). Další tvrdé podání Filipa Stoiloviče dovoluje hostům přiblížení na dva body (12:10) a máme tu time na straně Dukly. Ale i Dukla má hráče, kteří se do podání umí pěkně opřít. Michal Kriško 2x tvrdě po lajně sestřeluje Petra Michálka a konto Dukly opět narůstá (15:10). Valerii Todua jednoblokem snižuje vedení Dukly při podání Filipa Rejlka (19:16), ale potom kazí své podání a Dukla drží čtyřbodové vedení (20:16). Další přímý bod z podání (Michal Kriško) a vytlučené bloky Jihostroje (Petr Šulista) a Dukla vede 23:17. Po trojbloku Dukly tu máme první setbol domácího celku (24:18 – Šimon Krajčovič). Ten hned proměňuje přímým bodem z podání Petr Šulista (špatný příjem Filip Stolovič) a je vyrovnáno 1:1 na sety.

V druhém setu jsou v úvodu domácí při bloku v síti a Jihostroj se ujímá vedení 0:2. Trojblokem a signálem středem (Radek Mach) hosté zvyšují na čtyřbodové vedení a opakuje se nám úvod první sady (1:5 – time Dukla). Až vysoký jednoblok Šimona Krajčoviče snižuje vedení hostů na rozdíl dvou bodů (4:6). A po bloku Volodymyra Kovalchuka již hosté vedou o pouhý bodík (10:11). Když zablokuje Šimon Krajčovič Filipa Stoiloviče, je srovnáno (12:12). Krásná diagonální smeč přes trojblok Tomáše Kriška posílá Duklu do vedení a hosty k oddechovému času (13:12). Velmi těžký úkol z handy vyřešil Michal Kriško, když nouzovou nahrávku přes celou halu krásně zaroloval přes blok do pole Jihostroje a navýšil vedení pro domácí (17:15 – time hosté). Po time Tomáš Kriško zaznamenává eso a tříbodové vedení Dukly již svítí na světelné tabuli (18:15). Podání Radka Sudy nedokázal Jihostroj udržet na své polovině a Šimona Krajčoviče již bylo jednoduché navýšit vedení na 22:18. Stejné se v další mezihře stalo i Dukle a Valerii Dodua prakticky zadarmo snižuje (22:20 – time Dukla). Po time Filip Rejlek kazí podání a setbol je na spadnutí (23:20). Po další chybě Filipa Rejlka, nyní smeč z nouze do velkého autu, se domácí radují z prvního setbolu třetí sady (24:21). Ten si ale kazí zkaženým podáním. Druhý již ale domácí proměňují vysokým kompaktním trojblokem, který zastavuje Petra Michálka, a domácí jsou ve vedení 2:1 na sety.

Prohra hosty vyprovokovala do čtvrtého setu k zlepšenému výkonu. Při podání Filipa Rejlka začíná od úvodních míčů Dukle bodově unikat (0:3 – eso). Ale i mistr tesař se utne – Filip Rejlek smečuje do sítě a náskok Jihostroje splaskává (3:4). A po další nepřesnosti hostů, příjem přes, trestá Šimon Krajčovič a je vyrovnáno. Radek Suda nadále tvrdí své podání a přímo sestřeluje Filipa Stoiloviče a vedení se překlápí na stranu domácích (6:5 – time Jihostroj). Po time Tomáš Kriško se prosazuje přes dvojblok hostů a navyšuje na dvoubodové vedení domácích (7:5). Při podání Miguel Angel De Amo je rychle vyrovnáno (7:7) a začínáme znova a po úspěšném bloku Jihostroje se vrací hosté do vedení (8:9). Další bodový blok, nyní na straně domácích posílá do vedení Duklu (10:9). Nyní jsme svědky velmi krásného volejbalu z obou stran a skóre se nám pomaličku posouvá do druhé poloviny setu. Dvoubodové vedení domácím zajišťuje blok Šimona Krajčoviče, který dokázal zastavit zalívku Jihostroje a když Filip Rejlek smečuje do autu, rázem jsou domácí ve vedení o tři body (14:11). Hosté střídají na postu diagonálního hráče, když do hry zasahuje Adam Casey Schouten a přísun bodů na straně domácích se nám zastavuje až při stavu 18:15. Plachtivé podání Radka Macha trochu zaskočilo domácí přihrávající hráče a Jihostroj snížil na rozdíl jediného bodu (18:17). A drama pokračuje. Sporný aut Adama Casey Schoutena v samotné koncovce vyvolal velké diskuze, ale bod putuje na stranu Dukly a trenér Jihostroje René Dvořák žádá time (22:19). Po time Adam Casey Schouten smečuje do bloku Radka Sudy a domácí jsou jediný bod od mečbolu. Ten přichází vzápětí, když Petr Michálek útočí diagonálně do autu (24:19). A Michal Kriško dál podává na riziko, jenom škoda důrazu na síti, mohl být již konec utkání, takto po míči do sítě Dukla žádá oddech a máme tu druhý mečbol (24:20). Ani ten Dukla neproměňuje, proti je blok Jihostroje (Zmrhal). Další si již Dukla pohlídala, Michal Kriško tvrdě proráží blok Jihostroje a domácí vítězí 3:1 na sety a hosté poprvé ochutnávají hořkost porážky.

VK ČEZ KARLOVARSKO – VSC FATRA ZLÍN

V dalším extraligovém kole přivítal tým VK Karlovarsko na domácí palubovce hráče VSC Fatra Zlín. Domácí v tomto zápase zcela jistě chtěli potvrdit roli favorita a připsat si na své konto další tři body do tabulky. To se jim také po spolehlivém výkonu povedlo a mohou tak s vítězstvím v zádech příští týden bojovat v Lize mistrů.

VK ČEZ Karlovarsko – VSC Fatra Zlín 3:0 (25:17, 25:15, 25:13)

Rozhodčí: Rychlík Dušan, Marschner Roman

Domácí: Vašina, Patočka, Indra, Wiese, Wilson, Kočka, libera Pfeffer, Fišer. Střídali: Baláž, Keemink, Lux

Hosté: Navláčil, Šulc, Kozák, Varous, Adamec, Motyčka, libero Viceník. Střídali: Žák, Lamri

Lukáš Vašina (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Hráli jsme koncentrovaně, hráli jsme dobře na servisu. Zlín jsme prakticky k ničemu nepustili a teď už se konečně můžeme těšit na tu naší vysněnou Ligu mistrů.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Gratulace klukům. Dobrá generálka před Ligou mistrů. Mohli jsme protočit i hráče, takže jsem spokojen po všech stránkách.“

Vojtěch Navláčil (kapitán VSC Fatra Zlín): „Domácí nás celý zápas drželi pod tlakem na servisu a my jsme nebyli schopni skoro přihrát a z toho pramenily naše chyby v útoku. Bohužel dneska jsme nebyli rovnocenným soupeřem pro Karlovarsko.“

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Domácí nás tlačili na podání. Když už jsme se ubránili, tak jsme udělali spoustu nevynucených chyb. Blahopřeji domácím k vítězství.“

Do prvního setu nastoupili domácí hráči velmi koncentrovaně. Po několika dobrých zákrocích v poli
a následných úspěšných útocích se ujímají vedení 10:6. Za toho stavu si hostující trenér Obdržálek bere oddechový čas. Hráči Zlína zlepšují svůj výkon a dotahují ztrátu v setu na 12:12. Poté opět úřadují hráči Karlovarska a svým výkonem donutí trenéry Zlína k druhému oddechovému času za stavu 19:14. Domácí hrají spolehlivě a tlačí Zlín k chybám na útoku. První set končí nekompromisním útokem Wieseho, který přináší výhru 25:17 pro domácí.

Druhý set je od začátku vyrovnaný. Obě družstva spolehlivě ztrátují. Ještě v první půlce setu domácí hráči odskakují ve skóre až na 14:9. Trenér hostů se rozjetý tým domácích snaží zastavit oddechovým časem, ale to se nedaří. Karlovarsko přidává eso a poté díky obraně v poli s následným bodovým dohráním je stav 16:9 a tak přichází na řadu další oddechový čas Zlína. Oba trenéři za tohoto stavu sahají ke střídání. V domácím dresu se na hřišti objevuje nadějný blokař Baláž, do hry také vstupuje nová posila VK Karlovarsko nahrávač Keemink. Domácí dohrávají s přehledem set do vítězného konce 25:15 a ujímají se tak vedení v zápase 2:0.

Třetí set se od začátku odehrává pod taktovkou domácích hráčů. Holandský nahrávač Keemink skvěle rozdává míče. Trenér Obdržálek si bere dva oddechové časy za stavu 8:4 a 13:7. Do hry se na straně Zlína dostává mladý smečař Žák. V domácí sestavě dochází také ke změně na postu smečaře. Místo Wieseho nastupuje Lux. Domácí si dobrým výkonem udržují dostatečný náskok v průběhu celého setu. Hráči Zlína i přes svou snahu prohrávají třetí set 13:25. Celý zápas tak vyhrává VK Karlovarsko 3:0 a připisuje si tři body do tabulky.

Autor: Ondřej Hudeček

AERO ODOLENA VODA – VK OSTRAVA

V dohrávce 6. kola přivítalo AERO moravského soupeře z Ostravy. AERO zaspalo první set, ale v druhém se již hra více vyrovnala a o vítězi zřejmě rozhodla koncovka třetího setu, které byla velmi vyrovnaná a oba soupeři v ní mohli strhnout vedení na svou stranu. Pro domácí to naštěstí byli oni a i ve čtvrtém setu po většinu setu vedli o několik bodů. AERO si tak připsalo další tři velmi důležité body do tabulky, Ostrava odjela s prázdnou.

AERO Odolena Voda – VK Ostrava 3:1 (17:25, 25:15, 25:23, 25:17)

Rozhodčí: Pecháček L., Kvarda P.

Domácí: Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, Horák, libera Kop, Hadrava. Střídali: Vachoušek, Holčík

Hosté: Matula, Janků, Kotas, Kruzhkov, Ihnát, Sedláček, libero Sobczak. Střídali: Dvořák, Vancl, Jambor, Závodský

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Musím pochválit kluky, hráli znovu výborně a i přes nervózní začátek a nepovedený start zápasu jsme se dokázali zvednout a bereme další tři body, to je pro nás strašně důležité. Dokázali jsme navázat na týden starou výhru nad Příbramí. Myslím si, že už konečně můžeme po zlepšených výkonech zapomenout na ty prohry ze začátku sezóny.“

Tomáš Kotrch (trenér AERO Odolena Voda): „Jsme moc rádi, že jsme znovu dokázali v domácí hale vyhrát za tři body, a o to více to těší, že se soupeři, s kterými se chceme doma jednoznačně měřit a vyhrávat. Ostrava první set hrála skvěle při těžkých bodových míčích. Od druhého setu jsme se zlepšili ve všem a bylo skvělé, že jsme dokázali koncovku třetího setu urvat pro sebe. Jsme moc rádi za tři body.“

David Janků (kapitán VK Ostrava): „Znovu jsme nastoupili do utkání více než dobře, ale zase se nám to nepodařilo udržet. Dneska jsme to neustáli na příjmu a to byla cesta Vodolky k vítězství. Měli jsme to pak těžké na útoku. Vodolka se po prvním setu zvedla, gratuluji jí.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Od druhého setu domácí zlepšili servis a příjem, v tom nás předčili. Trápili jsme se navzájem plachtícím servisem, ale domácí nás asi víc. Vodolka nás přehrála i ve hře v poli, protože „počapala“ důležité balony. My v třetím rozhodujícím setu jsme měli freeball, který jsme nesložili, a ten set byl hrozně důležitý pro vývoj zápasu.“

Začátek utkání byl z obou stran vyrovnaný, oba týmy se držely jeden druhého, ale přeci jenom domácí vedli o dva body. V polovině setu ale Ostrava začala velmi dobře útočit na bodové míče a stav se otočil. Ostrava i dál tlačila servisem a AERU se přestalo dařit na příjmu a následné přípravě útoku. Ostrava si došla pohodlně pro vítězství v setu a vedla.

Druhý set byl trochu jako přes kopírák, ale vývoj se obrátil. AERO tlačilo servisem, Ostrava se těžce dostávala k útoku. AERO přes polovinu setu zvýšilo svůj náskok a set plynul k radosti domácích a vyrovnání stavu setů na 1:1.

Třetí set byl ze všech nejvyrovnanější a pravděpodobně rozhodl o celkovém vítězi. AERO se dostalo do vedení v polovině setu až tříbodovému, ale Ostrava velmi rychle srovnala. Koncovka byla velmi napínavá, Ostravští byli vždy o jeden bod blíže k ukončení setu. Bohužel pro hosty udělali dvě chyby při útoku a to domácím pomohlo. Napínavá koncovka nakonec vyšla lépe pro domácí a ti se ujali vedení 2:1.

Čtvrtý set začalo AERO znovu lépe a hned od začátku vedlo až o čtyři body. Přes polovinu setu se z obou stran ztrátovalo. Domácí hráči zlepšili svou obranu na síti a několika úspěšnými bloky se dostala do rozhodujícího náskoku. Zápas se pak již jen dohrál a AERO získalo další tři velmi cenné a důležité body do tabulky.

Autor: Tomáš Havlát, foto Dominika Holčíková

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM – VOLEJBAL BRNO

Doma neporažené Ústí přivítalo Brno, které ještě venku nevyhrálo. Domácí se stále potýkají se zraněními na postu univerzála, hostům stále chybí nahrávač Trong. Utkání sneslo punc vyšší kvality. Brno si drželo po celé utkání vysokou kvalitu na servisu, domácí kontrovali stabilitou příjmu podání, trpělivostí v mezihře a na útoku, ve kterém se dopouštěli na rozdíl od Brna minima chyb.

SK Volejbal Ústí nad Labem - Volejbal Brno 3:1 (25:20, 25:19, 23:25, 26:24)

Rozhodčí: Buchar Tomáš, Dušek Petr

Domácí: Beer Marek, Bartůněk Luboš, Bornemann Lars, Tibitanzl Martin, Kobolka Ivo, Parraguirre Vicente, libero Kořínek Jiří. Střídali: Koloušek Matěj, Kasan Jan

Hosté: Pražák Jan,Provazník Adam, Licek Martin, Klajmon Jakub, Římal Daniel, Hrazdira Michal, libera Lžičař Jakub, Špelda Michael. Střídali: Janečka Jakub, Toman Matyáš, Jakubec Vít

Luboš Bartůněk (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): Dnes jsme vybojovali výhru, jinak se to říci nedá. Přeji hostům hodně štěstí.

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Těžké a hodně vydřené a vybojované vítězství. Musím smeknout před kvalitou a stabilitou servisu Brna. Hlavně mentálně jsme vydrželi tlak na servisu Brna ve čtvrtém setu. Každé vítězství si jako družstvo užíváme.“

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „První dva sety jsme byli výrazně horší při vyšších útocích, třetí set jsme dokázali domácí ubránit, ve čtvrtém rozhodla dlouhá série na servisu domácích.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Myslím si, že dnes bychom si za třetí a čtvrtý set zasloužili alespoň bod. Ústí hraje bez chyb a velice dobře, což se potvrdilo jejich vítězstvím, ke kterému jim gratuluji.“

Hosté podle očekávání začali tvrdým servisem a jdou rychle do vedení 4:1. Trenér Vašina bere okamžitě první time, po kterém domácí dokáží bojovnou obranou srovnat na 6:6, a následuje obrat ve vývoji skóre ve prospěch domácích, kteří eliminují kvalitní servis Brna, nenechají se zatlačit a postupně přebírají iniciativu ve hře. Před koncovkou nastřádají vedení 18:15, v útoku nechybují, přidají úspěšný blok a Kobolka jednoduchou úlívkou ukončí set ve prospěch domácích.

V druhém setu domácí pokračují v bezchybné hře v útoku. Body na obou stranách přiskakují velice pomalu až do stavu 15:15. Brno stále tvrdě servíruje, daří se mu servis, ale Ústí vzdoruje kvalitou příjmu podání a velkou bojovností v poli. Při podání Bornemanna se podaří domácím pětibodová série, která rozhodla o vítězi setu.  Stav 20:15 už si domácí pohlídali, bojovností a tvrdým útokem nepřipustí drama v koncovce.

Brno ve třetím setu zbraně nesložilo. Nadále tlačí tvrdým servisem, jde rychle do vedení 4:1 a stejně jako v prvním setu bere trenér domácích první time. Zastaví tím nástup Brna, ale ztráta koncentrace u domácích, zapříčiněná zřejmě některými spornými míči, umožní hostům získat vedení 6:10. Toto vedení  domácí jež nedokáží do koncovky eliminovat. Postupně si Brno udržuje náskok 15:18 a 20:22, kdy posílá trenér domácích na servis Kolouška. Ten hostům zaškodí a domácí srovnají na 23:23. Brno, ale vzápětí 2x ubrání útok Parraguerra z vysoké nahrávky a snižuje stav setů na 2:1.

Poučené Ústí si začátek čtvrtého setu pohlídá. Udržuje vyrovnaný stav a trpělivě čeká na chyby soupeře. Za stavu 7:9 přichází na servis Bornemann a vyprodukuje se spoluhráči rozhodující sedmibodovou sérii. Odchází z podání za stavu 14:9. Tento slibný náskok domácí udrží až do koncovky, ve které ale vyprodukují chyby na servisu, příjmu podání a v útoku. Brno vyrovná stav na 23:23 a je tu drama pro domácí. Hosté šanci promarní, zaútočí do autu a domácí naopak končí utkání přesným útokem Bornemanna, který tak završil velice dobrý výkon v utkání.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav, foto Jana Zlámalová