28.10.2017

Ve středočeských derby zápasech zvítězilo Kladno a Benátky nad Jizerou

Máme za sebou 5. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2017/18. Pikantností tohoto kola byla středočeská derby - Příbram s Kladnem a Benátky n. J s Odolenou Vodou. Z Příbrami kladenští vezou 3 body a Benátky n. J. po nervydrásajícím tiebreaku berou první letošní vítězství. Jihostroj České Budějovice potvrdil roli favorita ve Zlíně, ale v koncovkách druhého a třetího setu to byl velký boj. ČEZ Karlovarsko si poradilo s mladíky z ČZU Praha a Ostrava nedala šanci Ústí nad Labem. Již ve čtvrtek zvítězila Dukla Liberec v Brně.

FATRA ZLÍN – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

Po nepřesvědčivém prvním setu hráli domácí s úřadujícím mistrem vyrovnané utkání, ale Jihostroj dokázal v koncovkách druhého a třetího setu udržet větší koncentraci.

č.: 30  dne: 28. 10. 2017 v hod.:17:00

Fatra Zlín – VK Jihostroj Č.Budějovice  0:3  (15:25,23:25,24:26)

Rozhodčí: Krtička J., Hudík M.

Počet diváků: 510

Domácí: Navláčil, Barták, Vašíček, Čechmánek, Kolář, Motyčkal, libero Bláha. Střídali: Truong, Adamec, Uchytil

Hosté: Mach, Palgut, Michálek, Todua, Křesťan, Fila, libero Kryštof. Střídali: Halaba, Kraffer, Ondrovič

Pavel Kolář (kapitán Fatra Zlín): „Od druhého setu zlepšený výkon, škoda neuhraných koncovek setů.“

Roman Macek (trenér Fatra Zlín): „Do stavu 15 v každém setu jsme byli vyrovnaným soupeřem, ve 2. a 3. setu jsme nedohráli nadějné koncovky."

Radek Mach (kapitán VK Č.Budějovice): „Od druhého setu nás domácí zlepšeným servisem přinutili chybovat v útoku, nicméně jsme rádi, že jsme utkání zvládli za tři body.“

René Dvořák (trenér VK Č.Budějovice): „Ve Zlíně je to vždy těžké. Domácí od druhého setu začali riskovat servis, ale dobrou organizací v obraně jsme obě důležité koncovky ve druhém a třetím setu zvládli."

V úvodu utkání se soupeři střídali v pravidelném ztrátování, Jihostroj šel do prvního technického time-outu za mírného vedení 6:8. Poté hosté odskočili do tříbodového vedení, které udrželi až do druhého technikého time outu 13:16. Následně Jihostroj dobrým servisem a organizovanou obranou set pohodlně dohrál do stavu 15:25

Neúspěch v prvním setu domácí patřičně nabudil, zatlačili soupeře na servisu a do prvního technického šli ve vedení 8:5. V dalším průběhu se domácí i hosté střídali v mírném vedení a druhý technický time out byl za stavu 15:16. V dalším průběhu hosté "odskočili" až do čtyřbodového vedení. Domácím se podařili důslednou obranou dotáhnout až do stavu 23:24, ovšem poslední slovo druhého setu měl hostující blokař Mach, který proměnil poslední nahrávku druhého setu a tudíž vedení v zápase 0:2.

Začátek třetího setu byl téměr kopií setu předchozího. Skóre se střídalo na obou stranách a hosté šli do prvního technikého time outu za vedení 6:8. Vedení o dva body si hosté neustále udržovali až do druhého technického time outu 14:16. Po zbytečné chybě domácích se hosté ujali vedení při servisu Křesťana 15:19. Nicméně domácí borci nesložili zbraně a dokázali jít do koncovky za vyrovnaného stavu 24:24. Hosté ovšem koncovku třetího setu zvládli stejně úspěšně jako koncovku setu předchozího a z tohoto zápasu si odnáší zasloužené vítězství.

Autor: Ivan Dostál, Jan Machačka

VK ČEZ KARLOVARSKO – VOLLEY TEAM ČZU PRAHA

K dalšímu domácímu utkání přijeli hosté z ČZU Praha. Karlovarsko bude chtít před domácím publikem uspět po dvou porážkách. Některé výměny zvedaly diváky ze sedadel. Domácí koncentrovaným výkonem vyhrávají 3:0.

č.: 25  dne: 28. 10. 2017 v hod.:18:00

VK ČEZ Karlovarsko – Voley Team ČZU Praha  3:0 (25:15, 25:22, 25:16)

Rozhodčí: Fink T., Velinov E., Ulč P., Koutník P.

Počet diváků:  558

Domácí:  Kriško, Málek, Široký, Ropret, Hudeček, Treial, libero Pfeffer.  Střídali:  Petrák, Škubal

Hosté:  Horák, Kuboš, Kuliha, Patočka, Démar, Šulc, libero Kop.  Střídali: Svoboda, Kočka, Pavelka

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme hrozně rádi za vítězství, protože poslední dva zápasy jsme prohráli, takže jsme do utkání vstupovali s trochou nervozity. Jsem rád, že jsme se dnes mohli opřít o naší obranu, která byla suprová a jsme šťastni za tři body.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Super výkon, kluci se dnes kousli, nebylo to jednoduché, ale naše obrana byla špičková a kluci to odbojovali. Spokojenost s třemi body. “

Matyáš Démar (kapitán Volley Team ČZU Praha): „Od druhého setu jsme nehráli špatný volejbal, ale soupeř byl jednoznačně lepší a gratuluji mu k vítězství. “

Miroslav Malán (trenér Volley Team ČZU Praha): „Gratuluji domácím, byli lepší, my jsme v prvním setu udělali moc chyb, když jsme plno balónu vyházeli do autu. Druhý set byl vyrovnaný, vedeme 22:20, ale nedohrajeme to a neuděláme 5 ztrát za sebou, což nemůžeme čekat vítězství. Třetí set, i když jsme bojovali, tak domácí v klidu dohráli.“

Od začátku prvního setu domácí tlačili na servis, který byl rozhodující pro průběh tohoto setu. Až nezvykle lehce přicházíme do prvního TTO za stavu 8:3 pro domácí. Karlovarsko přidává další body díky dobře postavené obraně a hostující trenér musí žádat TO za stavu 11:4. Domácí přidávájí další bod, ale po té se hosté nadechují a korigují stav na 13:8. Karlovarsko překonává krátkou krizi a po esu domácího nahrávače Ropreta si žádá trenér ČZU druhý TO za stavu 18:10 pro domácí. Další body přidávají obě družstva po dobře odehrané vlastní ztrátě. Vůbec ne špatně podává hostující Šulc a rozehra pro domácí se trochu komplikuje. Na podání přichází domácí Kriško a svým tvrdým servisem komplikuje hostům rozehru, po které sám přidává bod útokem z druhé řady. V poklidu domácí dohrávají set za stavu 25:15.

Druhý set začíná dvěma body pro hosty, kdy se domácí neprosazují na útoku. Následně hosté kazí servis. Domácí univerzál Kriško začal řádit na síti a k tomu velmi nepříjemný plachtící servis domácího Treiala a Karlovarsko vede 7:5. Do prvního TTO jdeme za stavu 8:6 pro Karlovarsko po zkaženém servise hostů. Dva servisy hostujícího Kuboše znamená špatnou rozehru domácích a máme srovnáno. 10:10. S tím se nechce srovnat domácí Široký a Kriško a opět Karlovarsko vede o dva body. Další body přidává opět Kriško a Málek. Hostující trenér musí hru přerušit TO (14:11). Na podání přichází hostující Démar a skóre upravuje na 15:14. Další jeho podání komplikuje rozehru domácích a i přesto přichází nejdelší a do té doby nejhezčí výměna (16:14). Další zaváhání domácích a hosté srovnávají. Další tvrdé podání hostujícího Šulce a hosté vedou 17:16, trenér Novák zastavuje hru TO. Kriško bere vše na sebe a srovnává na 17:17. Hra se dostává do koncovky pro úspěšném ztrátování obou družstev, ale Karlovarsko od stavu 20:20 nedobře útočí a trenér Novák žádá druhý TO. Po něm nejprve Kriško útočí a získává bod, pak Treial boduje přes svůj vysoký blok a vše dokončuje opět Kriško, tentokrát na bloku a máme tu druhý TO hostí (23:22 pro domácí). Další bod, kdo jiný než domácí Kriško a je tu setball. Poslední bod získává Karlovarsko opět po bloku tentokrát Henri Treial.

Třetí set má podobný  průběh jako první. Od samého začátku setu domácí tlačí na servis, což přináší kýžené body. Domácí velmi slušně i brání. Do druhého TTO jdeme po esu kapitána Hudečka. Pikantností je, že po TTO přidává Hudeček ještě dvě esa. Domácí dohrávají ve velké pohodě. Obě družstva díky skvělé hře v poli zvedají diváky ze sedadel. Dlouhé rozehry se divákům velmi líbí. V závěru přichází na kurt další kadet domácích Jiří Škubal. Poslední bod patří kapitáni Hudečkovi 25:16.

Autor: Tým Karlovarska

VK PŘÍBRAM – KLADNO VOLEJBAL CZ

V pátém kole volejbalové UNIQA extraligy se střetly týmy VK Příbram a Volejbal Kladno cz. Kladno bylo před zápasem favoritem, nicméně průběh utkání byl spíše vyrovnaný bez jasného favorita. Nakonec však vždy rozhodly chyby v koncovkách, kterých víc vyrobila domácí Příbram a Kladno tak zvítězilo za plný počet bodů, 3:1 na sety. V utkání zářil kladenský univerzál Marcel Gromadowski, který nasbíral celkem 22 bodů a útočil s úspěšností 54%.

č.: 26, dne:  28. 10. 2017, v hod.: 17:00

VK Příbram – Kladno volejbal cz 1:3 (22:25, 21:25, 25:22, 23:25)

Rozhodčí: Rychlík D., Činátl R.

Počet diváků: 712

Domácí: Kohlmann, Živanovič, Böhm, Passier, Renovica, Pantič, libero Juračka. Střídali: Mikulenka, Kuchař, Hrdý, Rychecký

Hosté:  Hýský, Sobotka, West, Šulista, Zajíček, Gromadowski, libero Moník. Střídali: Kozák

Martin Böhm (kapitán domácích): Dnes jsme měli docela blízko k bodům, bohužel zatím nezvládáme vypjaté situace, kdy hrajeme se soupeřem dobře, ale v důležitou chvíli přijdou nějaké elementární chyby, což nás dosud provázelo zatím ve všech zápasech. Pokud tohle zlepšíme, tak budeme schopni hrát i s lepšími soupeři, pokud se nám to nepodaří zlepšit, tak na tohle budeme doplácet se soupeři, kteří dělají méně chyb.“

Martin Kop (trenér domácích): „Utkání bylo po celou dobu vyrovnané, ale Kladno udělalo méně těch základních chyb, my jsme neuhráli dvě koncovky, například poslední set, kde uděláme dvě zbytečné technické chyby. Kladno hrálo dnes dobře, my jsme nehráli špatně, ale rozhodly individuální chyby a bohužel je to pro nás dnes bez bodů.“

Adam Zajíček (kapitán hostů):  „Byl to pro nás těžký zápas, několikrát jsme utekli hrobníkovi z lopaty. Začátky setů byly z naší strany hrozivé, prohrávali jsme 8:2 či 8:3, špatně se to pak dotahovalo. Jsem přesvědčený o tom, že jsme si dnes nezasloužili vyhrát za 3 body, ale trošku štěstíčka nám pomohlo to překlopit na naši stranu. Chtěl bych poděkovat klukům a speciálně Tomáši Hýskému, který odehrál neskutečný zápas a také našim divákům, kteří nás přijeli podpořit až sem, jsme neskutečně rádi, že jsme skvěle hrající Příbram udolali.“

Milan Fortuník (trenér hostů): „Začali jsme utkání nedůsledně, projevilo se to hlavně v našem útoku, přesto jsme uhráli dva sety a vypadalo to jako dobře rozehraný zápas. Domácí nás pak zatlačili, ale i přesto si myslím, že jsme koncovku třetího setu mohli zvládnout lépe a čtvrtý set už byl hodně nervózní z obou stran a jsem jedině rád, že jsme to překlopili na naši stranu.“

Příbram vstoupila do utkání několika nevynucenými chybami, což obvykle nebývá stylem domácích hráčů, ale stav utkání se po krátkém vedení Kladna vyrovnal a Příbram šla dokonce do vedení, Kladno totiž skočilo do zápasu velmi vlažně. Příbram pak předváděla dobrý volejbal i s pomocí několika bodových bloků. Na druhé straně dobře hráli blokaři, což znamenalo, že první set byl vyrovnaný až do samotné koncovky. V té přišly chyby Příbrami a Kladno šlo do vedení 1:0.

Ve druhém setu začala Příbram znovu dobře, ale Kladnu se pomalu rozehrával polský univerzál Gromadowski, který od začátku nedostával tolik nahrávek, nahrávač West si ho šetřil na pozdější, důležitější momenty a to se začalo vyplácet. Po prvním technickém timu přišel výpadek Příbrami a první střídání, Kladno si vytvořilo pětibodový náskok. Poté už Příbram soupeře do konce setu nedokázala dohnat.

Do třetího setu nastoupila Příbram velmi bojovně a vedla 8:2 po skvělé šestibodové sérii, ve které skvěle servíroval domácí kapitán Martin Böhm. Kladno se poté dokázalo vzpamatovat a po druhém technickém timu soupeře úplně dotáhli, ale Příbram si tentokrát v koncovce vedla lépe a po chybě Gromadowského si připsala na své konto set.

Do čtvrtého setu šlo Kladno znovu naplno a od začátku si vytvořilo mírný náskok. Domácí začali ve stejné (obměněné) sestavě v jaké dokončili třetí set a nevedli si zprvu až tak špatně. Postupně však domácí trenér Martin Kop posílal na hřiště hráče původní sestavy doufajíc, že jeho svěřenci ještě dokážou utkání protáhnout do pátého setu. Domácí hráči srovnali skóre a před koncovkou měly oba týmy shodné šance na vítězství. Nakonec však znovu Příbram v důležitých chvílích zaváhala a Kladno si po výhře 3:1 odvezlo všechny body.

Autor: Štěpán Chvosta

VK OSTRAVA – SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM

Ostrava přes slabší chvíle ve druhém setu přehrála Ústí nad Labem. V ostatních setech se vždy dostala do zhruba pětibodového vedení, které si pokaždé udržela až do koncovky. Ve druhém setu se schylovalo k dramatické koncovce. Domácí tým se hostům, kteří vedli i o šest bodů, přiblížil na jeden bod. Díky technické chybě při střídání hosté opět odskočili na tři body a set dotáhli jako jediný do vítězného konce.

č.: 28 dne: 28. 10. 2017 v hod.:17:00

VK Ostrava – SK Volejbal Ústí nad Labem 3:1 (25:17, 20:25, 25:17, 25:20)

Rozhodčí: Horký Petr, Gall Jakub

Počet diváků: 350

Domácí: Janků, Kotas, Šmídl, Vašina, David, Biernat, libero Sobczak. Střídali: Balon

Hosté: Bartůněk Luboš, Voth, Tibitanzl, Kramár, Vanags, Prajzler, libera Pondělníček, Kořínek. Střídali: Šulava, Bartůněk Vítězslav

Mateusz Biernat (kapitán VK Ostrava): „Volejbal je hra o chybách a my jsme jich dnes udělali méně než soupeř. Zápas se mi osobně moc nelíbil. Bylo tam na můj vkus málo mezihry a výměn, ale jsme rádi za získané tři body.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Věděli jsme, že Ústí nad Labem má letos lepší tým než loni, i když doposud nevyhráli. Měli však velmi těžký los a výsledky neodpovídaly jejich výkonům. Nastoupili jsme na soupeře velmi dobře. Obranu máme letos zatím klasicky dobrou a dnes jsme k ní přidali i poprvé v sezoně útok nad 50 procent. Dařilo se nám i na podání, a proto se nám v zápase i lépe dýchalo.“

Filip Kramár (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Trápili jsme se na útoku. Nedůraznou hrou jsme neuhráli některé lehké bodové míče. Nešla nám ani jedna herní činnost. Byla to katastrofa. Začalo to u mě a pokračovalo u smečařů. Byl to zatím náš letošní nejhorší výkon. Ostrava dnes výborně bránila.“

Petr Brom (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Nechtěli jsme tady prohrát a určitě chtěli jsme získat nějaký bod. Věděli jsme, že Ostrava půjde na servisu do rizika a to se potvrdilo. Měli jsme problém s přihrávkou. Čekal jsem větší úspěšnost v útoku od smečařů. Ostrava nás ubránila vyjma druhého setu. V poli jsme měli fáze, kdy jsme byli jaloví a neškodní. Nedohráli jsme ani nadějné situace v útoku.“

Do prvního dvoubodového náskoku se dostali domácí při vynikajícím podání Vašiny, ale hosté ještě do prvního technického oddechového času třemi body v řadě reagovali. Podruhé do většího náskoku odskakují domácí po bloku Šmídla (13:10). Za stavu 14:10 si hostující trenér Brom bere první oddechový čas. Při druhém technickém oddechovém čase má Ostrava náskok pěti bodů. Hosté po špatném příjmu kupí nevynucené chyby. Do koncovky si domácí udržují pohodlný náskok sedmi bodů. Set Ostrava nakonec ovládneme v poměru 25:17.

V úvodu druhého setu jdou ústečtí hráči do pětibodového náskoku při podání Šulavy, díky výborné obraně na síti v podání Kramára a ostravskému nedůraznému útoku (4:9). Ústí těží z výborné hry univerzála Kramára. Ostrava sice nalézá recept na tohoto hostujícího univerzála, dotáhne až na stav 18:19. Pak však vzhledem k technické chybě při střídání se stav změní rázem na 17:21. To už hostům pomůže dotáhnout druhou sadu k vítězství 20:25.

Do třetího setu vstupuje Ostrava výborně a při podání Vašiny jde do vedení 4:1. V útoku se daří smečaři Janků. Tříbodový náskok  se po prvním technickém oddechovém čase navýší na pět bodů. Ostrava si už náskok udržuje až do koncovky, ve které ho ještě zvýší na konečných 25:17.

Start do čtvrtého setu opět vychází ostravským. Po chytrém zakončení útoku v podání Biernata a čistém esu Vašiny vede 5:2. Průběh setu je podobný jako u předcházejícího. Janků pokračuje ve vynikajícím výkonu z třetího setu a úřaduje na podání. Mírný pokles koncentrace domácích hráčů způsobí, že se už vícebodový náskok sníží na pro hosty přijatelných pět míčů a Ostrava vítězí ve čtvrtém setu 25:20.

Autor: Martin Němec

VK BENÁTKY NAD JIZEROU – AERO ODOLENA VODA

Souboj dvou družstev, které ještě ani jednou letos nezvítězila, přesto přilákal značné množství diváků do útulné benátecké haly u základní školy. Kdo si dnes čas udělal a utkání navštívil, určitě nelitoval. Dlouhé a pěkné výměny a nekonečně dlouhé utkání se muselo přítomným líbit. Navíc se domácím podařilo svého soupeře po boji přehrát 3:2 a připsat si konečně v letošním ročníku vítězství.

č.: 29  dne: 28. 10. 2017  v hod.: 18:30

VK Benátky nad Jizero – AERO Odolena Voda 3:2 (25:18,25:23,23:25,24:26,15:13)

Rozhodčí: Nedbálek A., Němeček P.

Počet diváků: 350

Domácí: Hudák, Celerýn, Pietkiewicz, Sukuba, Rybníček, Nesvačil F., libero Sadílek, Němeček. Střídali: Syrůček, Nesvačil M., Vachoušek

Hosté:  Licek, Mikula, Russell, Morales, Hadrava, Carabali, libero Turis. Střídali: Václavík, Bachmatiuk, Holčík

Martin Ticháček (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Zaplať Pánbůh za dva body. Začátek byl velmi dobrý, vypadlo to dobře a rychle jsme vedly 2:0. Potom se nám ale nepovedly koncovky třetího a čtrvtého setu, kdy se nám nedařilo na příjmu podání a těžko jsme se prosazovali na útoku. Ale nakonec jsme rádi za dva body.“

Pavel Třešňák (trenér VK Benátky nad Jizerou): Myslím si, že to bylo hodně nervózní utkání, protože každý ví, o co se hraje. Měli jsme zápas rozehraný na tři body, ale bohužel jsme nezvládli koncovky. S mým údivem jsme zvládli pátý set. Takže nakonec spokojenost. Teď jedeme do Ústí a tam jsou 4 body náskok.“

Marek Mikula (kapitán AERO Odolena Voda): V podstatě od začátku sezony hrajeme v improvizované sestavě. Dnes jsme zase museli řešit výměnu univerzála. Proto od začátku zápasu jsme nebyli potřebně zapálení. Přitom to jsou zápasy, ve kterých musíme uhrávat body nebo vyhrávat, protože to jsou družstva kolem nás. Bohužel jsme to nepotvrdili, Benátky byly v některých činnostech dochvilnější. V tiebreaku to dotáhly do vítězného konce, tam rozhodovaly detaily. My jsme více chybovali.“

Jiří Vojík (trenér AERO Odolena Voda): V dnešním utkání po prvních dvou prohraných setech jsme se zvedli. Míchal jsem hodně se sestavou, protože někteří hráči jsou zranění. Nicméně jsme znovu naskočili a vyrovnali na 2:2. Škoda koncovky pátého setu. Sety byly vyrovnané, rozhodovaly maličkosti v koncovkách. V pátém setu takové maličkosti mrzí, protože to rozhoduje o bodech a nebodech.“

Po vyrovnaném začátku utkání se poprvé daří domácím bodově odskočit až za stavu 13:10. Velkou zásluhu na vedení domácích má plachtivé podání Michala Sukuby a blok Martina Hudáka. Bodový náskok se daří domácím navýšit až po druhém TT první sady. To hosté míří do autu a víc diskutují s rozhodčím, než je zdrávo a kapitán si za stavu 17:13 vysloužil žlutou kartu. Koncovka setu již patřila velmi dobře hrajícím domácím hráčům. Přesně sehrané signály středem (Michal Sukuba) a nekompromisní útok (Filip Nesvačil, Jakub Rybníček) a Benátky rychle spěchají k prvnímu setbolu. Ten za stavu 24:18 získává tvrdou smečí ze zadní zóny šest Pawel Pietkiewicz (z pipe). Hned první setbol Benátky proměňují. Filip Nesvačil tvrdě útočí na zem a domácí získávají první sadu v poměru 25:18.

I druhý set začali svěřenci Pavla Třešňáka na výbornou a od úvodních míčů mají malinko navrch. 2:0 pro domácí po esu Michala Sukuby. 9:6 Michael Hadrava do sítě, 11:7 kapitán AERA do autu a dva přesné bloky posílají Benátky do vedení 14:7. Na dva body se hostům podařilo snížit, když domácí hráli nečistě a jejich blokař (Marcin Bachmatiuk) zastavuje benátecké smečaře. Dvou až tříbodové vedení si domácí bezchybnou hrou hlídají až do závěru setu. V mezihře se Steven Morales dotkl anténky, jeho dotek neutekl hlavnímu rozhodčímu, který uděluje bod pro Benátky (24:22) a máme tu první setbol v druhé sadě. Ten ještě hosté odvracejí, ale potom kazí své podání (Steven Morales) a domácí se ujímají vedení 2:0 na sety.

Do třetího setu vletěli domácí hráči velmi natěšení a rychle si získávají značný bodový náskok. Dva úspěšné bloky (4:0 Michal Sukuba) a přímý bod z podání (6:1 Pawel Pietkiewicz) dovoluje Benátkám odskočit o 5 bodů. Hosté v těchto fázích hrají velmi nedisciplinovaně a jsou po právu odměněni červenou kartou (kapitán vzteky hrábnul do sítě – 7:2) Po červené kartě náskok Benátek narůstá až na rozdíl sedmi bodů a už to vypadá, že o osudu dnešního utkání je rozhodnuto. Ještě za stavu 11:5 je náskok značný, ale když na podání trenér AERA posílá 210 cm vysokého Kanďana (William Alexander Russell) je během několika míčů stav skóre skoro vyrovnaný (11:9 – eso). Dvou až tříbodové vedení se daří Benátkám udržet až do závěru setu, ale za stavu 19:19 přichází pro AERO toužené vyrovnání (blok Marcin Bachmatiuk). Rozhodující moment třetí sady pro zisk sady přichází při podání Michaela Hadravy. Blok a čisté eso posílá AERO do vedení 21:23 a hosté jsou blízko zisku setu. Marek Mikula získává pro hosty první setbol (22:24), ale hosté kazí své podání a dovolují Benátkám snížit na 23:24. Až druhý setbol hosté proměňují. Opět kapitán hostí se tvrdě prosazuje z hlavního kůlu a utkání nám vstupuje do další sady za stavu 2:1 pro domácí.

Čtvrtý set měly Benátky opět velmi slibně rozehrán a pomalu celý set vedly. Ještě za stavu 21:19 (Marek Nesvačil se prosadil na útoku) měli k dobru dvoubodové vedení, ale to zbytečně promarnily a dovolily hostům přejit do ofenzívy. Mohly za to kvalitní bloky (William Alexander Russell), které znamenaly i první setbol čtvrté sady (22:24). Ale opět zkažené podání v koncovce a nečisté hraní míče (Martinovi Lickovi propadl míč mezi prsty) znamená, že je z ničeho nic vyrovnáno 24:24. Další získaný setbol již hosté využívají. Dobře postavený blok (Marcin Bachmatiuk) zastavuje smeč Benátek a je vyrovnáno 2:2 na sety.

Pátý set to vypadalo jako na houpačce. Obě družstva se bodově hlídala. Nejprve hosté blokem odskakují o dva body (1:3 - William Alexander Russell), ale k výměně stran spokojenější odcházejí domácí volejbalisté (4:3 – eso Michal Sukuba, 5:3 a 8:5 2x do autu Marek Mikula). Po výměně stran domácí zvyšují blokem na 9:5 (Pawel Pietkiewicz) a opět to pro domácí vypadá velmi slibně. Opak je ale pravdou. Špatný příjem podání při servisu Michaela Hadravy (10:10 – eso, 10:11 blok Marcin Bachmatiuk) přelévá vedení na stranu hostí. Ale i domácí mají ve svých řadách kvalitní blokaře. Michal Sukuba jedno-blokem vrací na stranu Benátek (12:11). Ještě za stavu 13:13 je stav naprosto vyrovnaný. První mečbol nakonec získává domácí celek. Pawel Pietkiewicz se prosazuje tvrdou smečí a Benátky získávají první mečbol utkání. Autor posledního bodu jde na podání. Sevis mu vyšel na výbornou. Příjem od AERA přelétá na stranu Benátek a zde se na smeči nemýlí Stanislav Vachoušek, který svým jediným bodem v utkání ukončuje nekonečně dlouhé utkání.

Autor: Zdeněk ŠOLC

Zpracoval: Jiří Carba

FIVB Beach Pro Tour Challenge - Saquarema (BRA)

Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 0:2 (16:21, 17:21)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)