16.1.2017

Vedoucí Kladno se proti ČZU zapotilo, i tak ale slaví zisk tří bodů

Zajímavou podívanou slibovala dohrávka 13. kola volejbalové extraligy mezi Kladnem a pražským ČZU. Domácí totiž v sobotu jako první v sezoně vyplenili palubovku Českých Budějovic (3:1) a jejich sok z hlavního města dokázal stejným poměrem senzačně porazit obhájce mistrovského titulu Liberec.

č.: 78 dne: 16. 1. 2017 v hod.: 20:10

Kladno volejbal cz – Volley Team ČZU Praha 3:1 (25:19, 20:25, 25:17, 31:29)

Rozhodčí: Záhorcová K., Kořenek J.

Počet diváků: 350

Domácí: Hýský, Zajíček, van Haarlem, Hietanen, Trojan, Křesťan, libero: Sparidans. Střídali: Dillien, Lenc, Syrůček.

Hosté: Krajčovič, Sobek, Šulc, Patočka, Rybníček, Kuboš, libero: Pondělíček. Střídali: Kočka, Záveský, Hudák, Kop, Lohr.

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): "V prvé řadě děkuji za podporu všem fanouškům, kteří vytvořili v hale skvělou atmosféru. Za druhé děkuji všem 3 střídajícím hráčům. Jsem rád za 3 body, protože ČZU odehrálo dobrý zápas."

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): "Jsme rádi za 3 body, ale výkon na půl plynu, bez emocí a v některých částech zápasu bez koncentrace, nás nemůže uspokojit."

Michal Záveský (kapitán Volley Team ČZU Praha): "Myslím si, že šlo o pohledný zápas pro fanoušky, kde v 1. setu jsme se dopustili spoustu nevynucených chyb. Škoda koncovky 4. setu, kde jsme vedli o 3 body, ale nedotáhli jsme to. Gratulace Kladnu ke 13. výhře."

Miroslav Malán (kapitán Volley Team ČZU Praha): "Věděli jsme, že domácí jsou silní a mají dobrého nahrávače, který hraje rychle. Myslím si, že ostudu jsme neudělali a chybělo k zisku bodu málo. Gratulace domácím, kteří byli přesnější."

V 1. setu byl stav vyrovnaný až do prvního technického time-outu, kde domácí odskočili na 2 body a vedli 8:6. I díky výbornému servisu Daana van Haarlema a Adama Zajíčka náskok ještě navýšili. V koncovce setu udělali volejbalisté ČZU Praha 3 chyby na útoku a set tak získalo Kladno 25:19.

Druhý set začal výborně pro Prahu. Domácí začali hrát bez emocí a zaznamenali hodně nevynucených chyb. Do druhého technického time-outu domácí prohrávali o 3 body, ČZU bylo v bojovné náladě a ještě zvýšilo náskok na 14:20, kdy střídal Tomáše Hýského Ondřej Lenc, ale ani to domácím nepomohlo a 2. set prohráli 20:25.

Ve třetím setu bylo na Kladeňácích vidět odhodlání a touha po vítězství. Opět se velmi dařilo na servisu Daanu van Haarlemovi a vytvořili si pohodlný náskok 8:2 a do druhého tech. Time-outu byl stav dokonce 16:6. Hosté střídali, ale ani to nepomohlo zastavit rozjeté Kladno, které set jasně ovládlo 25:17.

Poslední set byl nejnapínavější z celého zápasu. Kladno se v první polovině dostalo do vedení a za stavu 12:9 si bral trenér ČZU Malán time-out. Pak začali domácí chybovat a hosté Záveský a Lohr přidali přímé body z podání a rázem vedlo ČZU 17:19. V koncovce bylo k vidění mnoho napínavých a vydřených rozehrávek. Výborné domácí publikum nakonec po dlouhém boji tleskalo ve stoje svému týmu Kladno volejbal cz, které vyhrálo 31:29.

Autor: Anna Earl