23.3.2016

Páté utkání čtvrtfinálové série mezi Karlovarskem a Kladnem se odehrálo dnes večer v lázeňském městě. Domácímu ČEZu se podařilo zvítězit ve čtyřech setech a získat tak pro sebe první matchball této napínavé čtvrtfinálové série. Šestý duel se odehraje v pátek na palubovce Kladna.

VK ČEZ KARLOVARSKO – KLADNO VOLEJBAL CZ - Stav série: 3:2.

Domácí Karlovarsko nastoupilo 5. utkání čtvrtfinále proti Kladnu. Stav série byl před tímto zápasem 2:2. V dosavadním průběhu série se žádnému z týmů nepodařilo vyhrát domácí zápas. Po dvou prohraných domácích zápasech, se Karlovarsku podařilo srovnat sérii na Kladně.

VK ČEZ Karlovarsko - Kladno volejbal cz 3:1 (25:21, 17:25, 25:22, 25:18)

Rozhodčí: Krtička, Renčín

Počet diváků: 800

Domácí: Sukuba, Bartoš, Kriško, Džavoronok, Široký, Szczerbaniuk, Málek, libero Pfeffer. Střídali: Málek.

Hosté: Van Haarlem, Bouza, Křesťan, Trojan, Fokt, Cull, libero Václavík. Střídali: Kozík, Nesvačil.

Tomáš Široký (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Dnes se nám zápas povedl. Hosty se nám dařilo zatlačit servisem. Tím pádem hůře útočili a chybovali. Druhý set se nám moc nepovedl, ale ve třetím setu jsme dokázali set otočit a tím strhnout zápas na naši stranu.“

Petr Brom (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme rádi, že se nám podařilo sérii otočit. Na rozdíl od předchozích utkání se nám dařilo hosty tlačit servisem. Ti pak více chybovali.“

Borek Fokt (kapitán Kladno volejbal.cz): „Utkání se rozhodlo ve 3. setu při Džavoronokově sérii na servisu. Jsme však Karlovarsku rovnocenným soupeřem a domácí musí předvádět hru na sto dvacet procent, aby nás porazili.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Jsem rád, že jsme se po náporu v prvním setu, kdy byli domácí jasně lepší, dokázali vrátit do zápasu. Nakonec však rozhodla situace kolem 2. technického oddechového času ve 3. setu, kdy se domácím podařila série bodů. Tato série otočila vývoj zápasu.“

Do první setu vstupují lépe domácí.  Do prvního technického oddechového času vstupují za stavu 8:6. Domácí stále tlačí hosty servisem. Na rozdíl od předchozích zápasů se Kladnu nedaří na přihrávce. Prozatím výrazně hůře útočí oba Kladenští smečaři. Za stavu 21:15 se obraz hry postupně vyrovnává. Nakonec je stav v 25:21 pro domácí.

Hostující Kladno se ve druhém setu chytlo. Lépe podává. Domácí se neprosazují v útoku tak, jako v prvním setu. 8:11 time domácích. Do technické time outu vstupují hosté ve vedení 16:11. 15:20 z pohledu Karlovarska. Druhý time out. Hosté z Kladna vyhrávají 2. set poměrem 25:17.

Třetí set je prozatím nejvyrovnanější. Hosté odházejí do 2 Technického oddechového času za stavu 16:14 z jejich pohledu. 16:16 a time pro hosty. 3. set byl bitvou 2 hráčů - Donovana Džavoronoka a Filipa Křesťana. Set zakončil symbolicky Donovan Džavoronok blokem na Filipa Křesťana. Konečný stav setu byl 25:17.

Úvod čtvrtého setu je vyrovnaný. Ve střední části setu se domácím daří odskočit 2. technického oddechového času za stavu 16:11. Vzápětí eso Zdeňka Málka 17:11 a time hostů. Domácí nakonec ovládají 4. set poměrem 25:18.

Zápas rozhodl 3. set, který dokázali domácí zvládnout. O zápase rozhodl fakt, že domácí zvládli lépe důležité momenty utkání, kdy se sety lámaly.

Nejlepší hráč zápasu: Tomáš Široký

Autor: Filip Plášil, foto a video: Michal Mezera