Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - UKR, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - EST, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - POL, Rotterdam - NED
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - NED, Amsterdam - NED
19. 9. 2019
Muži - Mistrovství Evropy 2019 : CZE - MNE, Amsterdam - NED
29.12.2018

Volejbalisté Příbrami a Karlovarska zakončili letošní rok výhrou

Dva zápasy 14. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 uzavřely extraligové klání v letošním roce. Ve Zlíně se ve vyrovnané utkání štěstí přiklonilo na stranu hostující Příbrami a Karlovarsko vydřelo tříbodovou výhru nad oslabeným týmem Brna.

VK ČEZ KARLOVARSKO – VOLEJBAL BRNO

Poslední domácí utkání v tomto roce přivedl, stejně jako loni, rekordní účast diváků.  Domácí se potřebují dostat s nelehké situace vyvolané několika prohranými zápasy v extralize.

č.: 79      dne: 29. 12. 2018       v hod.: 17:00

VK ČEZ Karlovarsko – Volejbal Brno 3:1 (23:25, 25:18, 28:26, 25:17)

Rozhodčí: Krtička J., Němeček P., Kindermanová L., Koutník P.

Počet diváků: 846

Domácí: Hudeček, O‘Dea, Rejlek, Zmrhal, Patočka, Van Haarlem, libero Pfeffer. Střídali: Džavoronok, Penrose, Vašina

Hosté: Handlíř, Pospíchal, Okosanovič, Hrazdíra, Hukel, Provazník, libero Weber. Střídali: Licek, Římal, Jakubec, Truong

Ondřej Hudeček (kapitán ČEZ Karlovarsko): Samozřejmě spokojenost, jelikož Brno nás dotahovalo. Dá se říci, že to byl velmi důležitý zápas, jsme šťastni, že jsme ho vyhráli. Musím moc poděkovat divákům, kteří našli cestu mezi svátky do haly v tak velkém počtu a fandili nám po celou dobu.“

Jiří Novák (trenér ČEZ Karlovarsko): „Vydřená výhra, ale moc důležitá před měsícem lednem, kdy nás čeká spousta nelehkých zápasů. Začátek utkání byl až příliš nervózní z naší strany, postupem času jsme se dostávali do tempa a jsem rád, že jsme to dotáhli do úspěšného konce, za přispění vynikajících diváků, kterým děkuji. “

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Myslím, že jsme hráli dobré utkání, hlavně jsme zlepšili, to co nás trápilo minulé utkání a to nasazení. Samozřejmě Vary mají kvalitu, dojeli jsme na to, že nám chybí nějací hráči, hlavně Pražák a Pospíchal ho nedokáže ani zdánlivě nahradit. “

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Já si myslím, že za dnešní výkon jsme si zasloužili minimálně bod, ale bohužel jsme si vlastními chybami nedohráli koncovku třetího setu. Jsem ale rád, že jsme se posunuli tímto výkonem trochu dál než jsme byli před Vánocemi, tam to bylo takové studené a myslím si, že dnes jsme předvedli bojovný výkon. Platí to, co řekl Michal, když tu bude Boula a Pražák, tak náš výkon bude ještě lepší.“

Další těžké utkání před domácími, kterým se od listopadové prohry v Lize mistrů moc nedaří. Urputný soupeř, který hraje vždy až do konce a nepustí žádný míč zadarmo. Set začali domácí velmi nervózně a bylo cítit, že se bojí o výsledek, což je dosti svazovalo. Přesto se snažili se soupeřem držet krok, to se dařilo až do koncovky, kdy domácí udělali pár zbytečných chyb v poli a soupeř získal bod na víc, který udržel do samotného závěru setu a nejtěsnějším rozdílem získal první set 25:23.

Koncovka druhého setu naštěstí nastartovala domácí k lepšímu výkonu a po celou dobu druhého setu domácí soupeře k ničemu nepustili. Trenér hostů se snažil domácí zastavit nejprve TO a posléze i několikanásobným střídáním. Domácí nevypadli z koncentrovaného výkonu a set ukončili celkem přesvědčivě 25:18.

I přes jasně prohraný druhý set, hosté nesložili zbraně a vytušili, že třetí set by mohl rozhodnout o výsledku celého utkání. Byl znát zlepšený výkon hostů, který znesnadňoval rozehru domácích. Ti zachytili nástup hostů a tím pádem si set protáhli déle než je obvyklé. Nejprve šli dvakrát do setbolu hosté, ale díky tvrdému servisu domácích se podařilo výhodu přesunout na stranu domácích, kteří nabídnutou šanci využili a získali třetí set v poměru 28:26.

Prohraný třetí set v koncovce, vzal hostům trochu vítr z plachet. Jejich výkon již nebyl tak přesvědčivý, jako v přechozím setu. Domácí se dostali, jak se říká, na koně a už z něj neslezli. Trenér hostů se opět snažil zastavit domácí tým TO a střídáním ve svém týmu, ale domácí si šanci k získání tří bodů již nenechali vzít. V koncovce hosté trochu zazlobili a tak domácí trenér zastavil hru pro jistotu TO. Následně hru zpět otočil dnes skvěle hrající domácí univerzál Filip Rejlek. Koncovka již byla jasnou záležitostí domácích, kteří před vyprodanou halou získali potřebné tři body za vítězství v utkání.

Autor: Tým Karlovarska, foto Jan Meruna

VSC FATRA ZLÍN – VK EURO SITEX PŘÍBRAM

Do utkání s tradičním soupeřem šli domácí hráči s touhou po zisku důležitých bodů. Bohužel se jim to ve vyrovnaném zápase nepodařilo.

č.: 82        dne: 29. 12. 2018             v hod.: 17:00

VSC Fatra Zlín –VK Euro Sitex Příbram 1:3 (19:25, 25:27, 25:18, 23:25)

Rozhodčí: Grabovský Z., Spáčil L.

Počet diváků: 420

Domácí: Navláčil, Šulc, Čech, Čechmánek, Adamec, Vašíček, libero Bláha. Střídali: Barták, Kozak, Motyčka

Hosté: Böhm, Milkulenka, Dolgopolov, Wawrzynczyk, Graham, Lech, libero Juračka. Střídali: Trojanowicz, Kuchař, Hulpach, Rosenbaum

Michal Čechmánek (kapitán Fatra Zlín): „V určitých fázích jsme se poráželi sami. Ve vyrovnaném utkání byli hosté šťastnější.“

Přemysl Obdržálek (trenér Fatra Zlín): „Ve vyrovnaném utkání jsme vytvořili více nevynucených chyb. Minimálně bod jsme si zasloužili. Blahopřeji hostům k vítězství.“

Martin Böhm (kapitán VK Příbram): „V prvním setu a do poloviny druhého jsme hráli to, co jsme chtěli. Po příchodu Motyčky místo Čecha domácí stabilizovali přihrávku a tím se vrátili do hry. Jsme rádi za vybojované tři body.“

Martin Kop (trenér VK Příbram): „První set jsme hráli výborně, od poloviny druhého setu se domácí výrazně zlepšili, přesto jsme druhý set šťastně vyhráli. Poté se hrál vyrovnaný volejbal s našim šťastným koncem.“

Domácí vstoupili do celého utkání s nadějí zisku potřebných bodů. První set byl ze začátku vyrovnaný a do vedení se dostala Příbram až po několika chybách na straně domácích. Těm se bohužel nedařilo na útoku a dopomohli soupeřům k většímu bodovému rozdílu. V závěru setu za stavu 19:21, kdy se podařilo domácím mírně náskok snížit, si ještě trenér hostů vzal oddechový čas, který Příbrami prospěl a dopomohl k výhře v první sadě.

Začátek druhého setu byl spíše v režii hostů, kteří využívali chyb domácích a výborně blokovali. Fatra se ale nevzdala a díky vystřídání hráčů dokázala skóre srovnat. Atmosféra se zlepšila jak na hřišti, tak na tribunách a domácí měli skvěle našlápnuto k zisku setu. I přes příznivý stav se bohužel Fatře nepodařilo set uhrát a těsně prohrála 25:27.

Do třetího setu vstoupili jasně lépe domácí, kteří byli plní odhodlání z předchozí sady. Vybudovali si solidní náskok a nutili soupeře k chybám. V polovině sady je však potrápilo pár přímých bodů z podání, které Fatru donutily k oddechovému času. I přesto jim ale patřila koncovka a zaslouženě vyhráli.

Poslední sada byla velmi vyhrocená zvláště na straně domácích, kteří nesouhlasili s některými rozhodnutími rozhodčího. Toto rozptýlení je také stálo pár cenných bodů. Příbram se stále snažila udržovat si náskok. Na konci utkání jim to však Fatra rozhodně neusnadnila, kdy se za stavu 21:23 snažila dostat zpět do hry. Bohužel se jí nepodařilo zvrátit výsledek celého utkání a zápas prohrála.

Autor: Ivan Dostál, Barbora Macíková

Final Four 2019 CEV Volleyball Golden European League – ženy - rozlosování

semifinále 21. 6. 2019: 16:00 Česká republika - Bělorusko, 19:00 Chorvatsko - Španělsko

2019 ME U18 beachvolejbal - Baden (AUT)

Markéta Svozilová s Eliškou Tezzele vybojovaly na 2019 ME U18 bronzovou medaili, Jakub Šépka s Ondřejem Heřmanem skončili devátí.