Výsledky 12. kola UNIQA Extraliga mužů 2015/16

č.: 072 dne: 22.12.2015 v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec - VK Ostrava; s.r.o. 3:0 (22,14,20)

Rozhodčí: Martin Hudík a Dušan Rychlík

Počet diváků: 500

Domácí:  Jakub Janouch, Aleš Správka, Adam Zajíček, Adrian Patucha, Tomáš Kriško, Lubor Leikep, libero: Václav Kopáček. Střídali:Jakub Vencovský.

Hosté: Petr Zapletal, Dominik Fořt, Jan David, Jakub Balon, Adam Záhorský, Michal Čechmánek, libero: Petr Dohnal. Střídal: Václav Kotas.

Domácí

Kapitán Aleš Správka. Dnešní utkání otočil v prvním setu Kuba Janouch, kdy za stavu 14:19 přišel na servis a odcházel na 23:19 a tím je úplně rozložil na příjmu. My jsme potom měli průběh celého zápasu jednodušší. Hosté měli velké problémy na přihrávce a následně se prosadit proti naší kompaktní obraně.

Trenér Michal Nekola:  Myslím si, že jsme začali v prvním setu hodně rozpačitě. Asi pod dojmem prohraného utkání s Odolkou jsme nehráli dobře. Myslím od stavu 14:19 prvního setu se to ale zlomilo a potom až do konce utkání jsme byli dominantní jak na servisu, tak v obraně a vyhráli jsme 3:0.

Hosté

Kapitán Petr Zapletal:  Z naší strany velká tragédie. Kromě prvního setu, tam jsme asi do stavu 20, nebo kolik to přesně bylo, hráli výborně, pak se to úplně zlomilo a to rozhodlo o průběhu celého zápasu, který jsme dohrávali s třemi blokaři. Dnes to nebyl náš den.

Trenér Marek Tomáš:  Byli jsme zlomeni v prvním setu, který jsme měli dohrát v náš prospěch, protože jsme vedli 18:14 tuším, ale nedokázali jsme odztrátovat asi 7 ztrát po sobě. Tam se to zlomilo, tam jsme se psychicky dostali do absolutní nepohody a to se s námi táhlo až do konce zápasu.

Dukla Liberec dokázala napravit sobotní zaváhání s Aerem a v úterním utkání zvítězila bez ztráty setu. Před utkáním došlo k menšímu čtyřminutovému zdržení. Hosté přijeli bez soupisky a registračních průkazů. Naštěstí Dukla Ostravě pomohla, soupisku vytiskla z VIS a po konfrontaci soupisky s doklady se mohlo začít hrát.

I v oslabené sestavě (Američan Berzins Mikelins zřejmě neměl doklady a proto nemohl nastoupit) se Ostrava do domácích pustila s velkou chutí a chvilkami to vůbec nevypadalo, že na prohrávající straně hraje úřadující mistr ČR. Hosté hráli velmi odvážně na podání a útoku a výsledkem bylo vysoké vedení Ostravy, které se začalo rodit po prvním TT. (7:7, 7:9 blok Jan David, 8:12 eso Dominik Fořt a time domácí, 9:14 další eso Jan David – přísně posouzeno odbití obouruč domácích jako tažený míč). Při druhém již hosté vedli o šest bodů (10:16). Domácí hlavně trápil příjem podání (úspěšnost cca 22%) a od toho se vyvíjela celá hra Dukly, která chvilkami vypadala velmi neuspořádaně (11:17). Až při podání reprezentačního nahrávače Jakuba Janoucha se začíná stav na ukazateli skóre rychle překlápět na stranu domácích a když zaznamená své první eso v utkání (17:19), hosté již vedou o pouhé dva body. V zápětí se na bloku 3x za sebou vyznamenává Adam Zajíček a vedení hostů je definitivně ztraceno (20:19). Jakub Janouch dál pokračuje na podání a i přes oddechové časy hostů přidává další dvě esa a domácí již vedou 23:19. Krásná bodová šňůra nezůstala bez odezvy fantastického publika, které mohutným povzbuzováním žene své hráče za dalšími body a po výborně sehraném rychlíku středem (Adam Zajíček) se domácí radují z prvního setbolu (24:21). První setbol si zkazili domácí hráči sami pokaženým podáním, ale i hosté vzápětí chybují na podání (Jan David) a Dukla i přes tak nepříznivý vývoj první sady se raduje z vedení 1:0 na sety.

Ve druhém setu Jakub Janouch pokračuje ve svém famózním podání, které dovoluje Dukle získat sedmibodové vedení hned v úvodu (7:0). Získaný náskok si domácí hlídají až do závěru setu a po zkaženém podání Ostravy (Adam Záhorský) tu máme i ve druhém setu setbol (24:14). Trenér domácí na podání posílá z lavičky Jakuba Vencovského a ten se mu odvděčuje přímým bodem z podání a domácí již vedou 2:0 na sety.

Třetí set začali hosté odevzdaně a dost kazili na útoku. Výsledkem bylo celkem snadné vysoké vedení Dukly (8:2 při podání Adama Zajíčka, 12:3 eso Adrian Patucha). Po druhém TT se hosté pokusili Duklu bodově dotáhnout. To se jim i částečně podařilo, když za stavu 21:18 se přiblížili na tři body zásluhou kvalitního podání (Jan David a Václav Kotas). Náskok Dukly ale byl dostatečný a za stavu 24:20 po signálu středem (příjem za jedna Tomáš Kriško, přesná nahrávka - Jakub Janouch a na konci herní akce se vyznamenal Adam Zajíček) se domácí radují z prvního mečbolu utkání. Hned první mečbol Dukla proměňuje kvalitním blokem (Libor Leikep) a naděluje si tři body pod vánoční stromeček.

Zdeněk Šolc

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

č.: 12/69  dne: 22/12 2015 hod.: 18:00

Volejbal Brno - Volley Team ČZU Praha 3:1 (25:23,25:20,22:25,25:11)

Rozhodčí: Grabovský, Pecháček

Počet diváků: 290

Domácí: Klapal, Haník, Hrazdira, Pražák, Goodell, Sukharev, libero Castello. Střídali: Muroň, Licek, Smrčina.

Hosté: Kuboš, Záveský, Lohr, Sobek, Pavelka, Patočka, libero Pondělíček. Střídali: Mikulenka, Hora, De Paula Ribeiro.

Kapitán Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): Určitě jsem spokojenost s výsledkem, méně se hrou. Udrželi jsme domácí neporazitelnost, za to jsem rád. Ale přes svátky musíme zapracovat na tom, aby se naše hra vrátila do starých kolejí. Soupeři riskovali a hráli odvážně. My, pokud chceme pomýšlet na vyšší příčky, tak bychom měli takové situace, které nastaly v dnešním zápase, řešit lépe.

Trenér Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): Pro nás důležité vítězství za tři body. Kromě závěru třetího setu jsme měli hru docela pod kontrolou. ČZU v závěru přitlačilo na servisu a začalo riskovat, my jsme třetí set nedotáhli do šťastného konce. Za tři body jsem rád a s výsledkem 3:1 jsem spokojen.

Kapitán Michal Záveský (kapitán Volley Team ČZU Praha): Z naší strany zklamání. Na druhou stranu jsme dokázali hrát odvážně proti silnému Brnu. Došli jsme do vyrovnaných koncovek setů. Třetí set jsme urvali odvahou na útoku a servisu. Ale celou sezónu máme velké výkyvy na příjmu, to nás stojí bodové šňůry, ze kterých se pak špatně dostáváme. Ve čtvrtém setu se to potvrdilo. Brno dosáhlo i desetibodového náskoku, začalo riskovat na podání a to už jsme nedokázali dohrát úspěšně.

Trenér Rafael Petry (trenér Volley Team ČZU Praha): Od začátku jsme věděli, že tento zápas nebude jednoduchý. Snažili jsme se jít do toho s odvahou, risk jsme projevili na servisu i útoku. V některých momentech nám to fungovalo. Doufáme, že se nám v novém roce podaří se zlepšit, abychom se ocitli na příznivějším místě tabulky.

Od předvánočního utkání Brna proti Volley Team ČZU Praha očekávali brněnští diváci hladký průběh s jasnou převahou domácích. Praha přijela do brněnské haly velmi dobře připravena. ČZU hrálo volejbal na hraně rizika a tým Volejbalu Brno měl v prvním setu nesnáze vyjádřit převahu zisku bodů na svou stranu. Set to vyjádřil v poměru bodů 25:23 ve prospěch domácích. Ve druhém setu se Brno rozehrálo. Hrálo jistěji než v setu prvním, snažilo se tvrdě podávat a agresivně útočit, čímž byl set ukončen s výsledkem 25:20. Rýsovalo se, že utkání skončí s výsledkem 3:0 na sety. To se nestalo, protože domácí otevřeli hru s maximálním rizikem, kterou v koncovce zvládlo ČZU lépe než družstvo Volejbalu Brno. Ve čtvrtém setu Brno razantní hrou výrazně převážilo. Od samého počátku vedlo až do konce, i když ČZU přijalo tuto formu hry. V ní ale nebylo tak výrazné a tento set prohrálo. Tým Volejbalu Brno tak dovršil utkání do vítězného konce.

č.: 70 dne: 22.12.2015 v hod.: 18:00

SK Volejbal Ústí nad Labem - Fatra  Zlín 2:3 (13:25,26:24,25:23,17:25, 8:15)

Rozhodčí:   Nedbálek A. Záhorcová K . Tůmová M. Denk  M.

Počet diváků: 483

Domácí: Průcha R., Kraus J., Mach M., Vodvárka J., Halanda T., Vodvárka M., libero: Kořínek J. Střídali: Podstupka. S.  Pihera M.. Hykš D.

Hosté: Barák J., Uchytil M., Mlčuch J., Kovář P., Vašíček J., Navláčil V., libero: Obdržálek P. Střídali: Přikryl M., Hupka R., Adamec J., Truong Duc.

Domácí

Kapitán: Vodvárka M.: Prostředek utkání se nám vydařil, bojovali jsme a hráli dobře. Hosté dnes výborně bránili, některé zákroky v poli byly neuvěřitelné. Nicméně škoda, že jsme nedokázali uhrát 5. set

Trenér: Malina J. : Po špatném prvním setu jsme se výrazně zlepšili a soupeře dostali pod tlak. Zlín, ale od 4. setu zlepšil obranu a prokázal zkušenost. Přesto jsme dnes sehráli výborný zápas

Hosté

Kapitán:  Barák J.: Myslím, pohledný zápas se šťasným koncem pro nás.

Trenér: Macek R. Dnes vybojované vítězství proti domácím kteří dva sety hráli výborný volejbal.

Domácí bojovali, dřeli, ale stačilo to „pouze“ na zisk jednoho bodu.

První set hosté nastoupili velice koncentrovaně a bezchybným výkonem deklasovali domácí na bloku i v útoku. Naopak Ústí kupilo spoustu chyb v útoku a nedokázalo se prosadit ani riskantním servisem.

Druhý set se domácí zlepšili na přijmu a dokázali se prosadit i útočně. Zlín vzdoroval kvalitní obranou, hlavně v poli se  dařilo veteránu Obdržálkovi, který odvracel i neskutečné míče. V koncovce se opět prosadili bojovnější domácí. Za přispění zmatků ve střídání Zlína dokázalo Ústí blokem a bezchybným útokem získat set.

Třetí set  se rozpoutala ta pravá volejbalová bitva, kdy míč přelétával síť i čtyřikrát v jedné rozehře a oba týmy se obranou v poli rvali o každý bod.  Do koncovky šlo Ústí s dvoubodovým náskokem, který dokázalo razantním a bezchybným útokem udržet a zaslouženě se radovat ze zisku prvního bodu. Jak se,  ale v dalším průběhu utkání ukázalo tak i posledního.

Čtvrtý set  Zlín zlepšil blok a přidal na kvalitě servisu. Domáci neudrželi kvalitu útoku a sérií chyb dostali sami sebe pod tlak ze kterého se již nedokázali  po zbytek utkání vymanit. Zlín převzal režii utkání a neobvykle kvalitní obranou, jak na síti tak i v poli, přehrál Ústí hladce a vyrovnal stav setů.

Pátý set  pokračovalo Ústí v chybách na útoku a i když bojovalo tak zkušený Zlín  nepřipustil obrat ve vývoji utkání a odváži si dva vybojované body.

Domácí fanoušci projevili pokusem o mexickou vlnu vděčnost hráčům za odvedený výkon.

Přikryl Miroslav

č.: 67 dne: 22.12.2015 v hod.:18:00

VK Jihostroj České Budějovice - VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:11, 25:14, 31:29)

Rozhodčí: Němeček P., Kmoníček J.

Počet diváků: 677.

Domácí: Habr, Kraffer, Mach, Fila, Michálek, Sobotka - libero Kryštof. Střídali: -

Hosté: Moník, Motys, Koláček, Veselý, Němeček, Celerýn - libero Ticháček. Střídali: Starý, Nesvačil a Grus.

Domácí

Filip Habr (VK České Budějovice): Benátky přijely bez prvního nahrávače Jardy Škacha, který jejich hru tvoří. Proto Benátky hrají letos tak dobře. Pro nás to znamenalo hlavně podat dobrý výkon. Myslím si, že jsme v podstatě nemohli prohrát. Trochu to vypadalo ve třetím setu, kdy nás uspali. Takhle jsme s nimi neměli hrát. Ale nakonec jsme tu koncovku zkušeně zvládli. Jsem rád, že jsme završili půlku sezony bez porážky v lize, což si myslím, že je v tomhle velmi vyrovnaném ročníku skvělé.

Jan Svoboda (VK České Budějovice): Jsem rád, že jsme dva sety odehráli v takovém tempu a s takovou zodpovědností. V podstatě jsme Benátky k ničemu nepustili. Myslím si, že jsme se pak malinko uspali. Byť jsme si to každý balon připomínali, tak na druhou stranu musím říct, že začal útočit Moník. Proto se ten zápas vyrovnal.

Hosté

Radek Motys (zástupce kapitána VK Benátky nad Jizerou): Já si myslím, že po předchozím zápase v Karlových Varech, kde jsme hráli docela dobře a chyběl nám kousíček k výhře, tak jsme si asi mysleli, že to půjde o něco lépe. Jihostroj na nás vlétnul a my jsme prakticky neměli co hrát. A trvalo nám dva sety, než jsme se zvedli.

Miroslav Malán (trenér VK Benátky nad Jizerou): Bylo to jednostranné. České Budějovice nás přehrávaly dva sety úplně jasně ve všem. Až ten poslední set jsme trochu srovnali, ale v koncovce se ukázala kvalita.

Jihostroj dominoval prvnímu setu již od začátku. Do prvního technického oddechového času šel dokonce se čtyřbodovým náskokem. A ten navyšoval i v dalším průběhu první sady. Domácím vycházelo téměř vše. Dlouhou sérii na servisu si připsal Radek Mach, ale dařilo se také Filipu Habrovi. Na konto Jihočechů přibýval jeden bod za druhým, až se nakonec zastavil na skóre 25:11. Českobudějovičtí volejbalisté získali první set za dvacet minut!

Druhý set byl vyrovnanější a body přibývaly střídavě na jedné a druhé straně. Jihostroj odskočil na 7:4, ale Benátky se nevzdaly a snížily na rozdíl jednoho bodu. Nicméně do technického time-outu šly s dvoubodovým náskokem České Budějovice. Když Radek Mach úspěšně zablokoval smečaře hostí a zvýšil na 10:6, sáhl trenér Benátek k oddechovému času. Ani tento taktický tah však rozjeté domácí mužstvo nezastavil. Na jejich konto přistával bod po bodu a rozdíl ve skóre byl při druhé povinné přestávce osm bodů! Kvalitativní rozdíl mezi oběma celky byl markantní a Jihostroj nepřipouštěl žádné drama ani ve druhém setu. Druhý set skončil poměrem 25:14.

Třetí sada začala podobně jako ta druhá. Poprvé se Jihostroj utrhnul až za stavu 5:5, kdy získal dva body v řadě. Benátky ale postupem času dokázaly manko stáhnout a vyrovnat na 9:9. Pak začali opět úřadovat českobudějovičtí borci. Ti šli do druhého technického time-outu s náskokem tří bodů. Ale Benátky stále zbraně nesložily a výsledek opět dotáhly. Vyrovnaný stav trval i v dalším průběhu třetí sady a vypadalo to na první zajímavou koncovku. Za stavu 24:23 měl Jihostroj první mečbol, ale dobrý útok hostů třetí sadu ještě prodloužil. Domácí tak využili až sedmý mečbol a třetí set získali v poměru 31:29. V ligové soutěži tak hráči z Českých Budějovic nepoznali letos hořkost porážky.

Aleš Skok

č.:71, dne: 22. 12. 2015, v hod.: 18:00

VK Euro Sitex Příbram - Aero Odolena Voda 3:1 (16,14,-21,16)

Rozhodčí: Kořenek, Kvarda, Sazama, Sláma

Počet diváků: 758

Domácí: Kupilík, Böhm, Kohlmann, Renovica, Šulista, Van Berkel, libero Juračka. Střídali: Kuchař, Ulč.

Hosté: Bartůněk L., Vachoušek, Prešinský, Kramar, Hýský, Kotrch, libero Kotek. Střídali: Bartůněk V., Hladík, Holčík, Václavík.

Domácí

Kapitán (Martin Böhm): Soupeř dnes nepodal extra dobrý výkon poté, co porazil Liberec. Nedařilo se jim moc na příjmu ani na útoku. Dostali nás pod tlak v podstatě pod tlak jen jeden set, ale jinak jsme soupeře dobrým servisem a komplexní obranou přehráli, ale bylo to také tím, že dnes hráli pod svoje možnosti.

Trenér (René Dvořák): K dnešnímu zápasu jsme přistoupili zodpovědně, navázali jsme na výkon ze čtvrtečního zápasu. Kromě výpadku na začátku třetího setu, když jsme to pak těžce doháněli a nedohnali, tak jsme v těch ostatních třech setech přehráli Odolku ve všech činnostech.

Hosté
Kapitán (Filip Kramar): Přes veškeré přemlouvání odmítl kapitán hostů zápas zhodnotit se slovy, že to nebude komentovat.

Trenér (Jiří Vojík): Příbram hrála lépe na útoku a my jsme se nemohli srovnat s naším servisem. Kousli jsme se ve třetím set, nicméně domácí lépe útočili a přijímali, což určovalo celé utkání.

Do prvního setu dnes vstoupili lépe domácí, hráli koncentrovaně od prvního balónu a přehrávali domácí ve všech herních činnostech. Hosté z Odolene Vody působili hodně nervózně a vyrobili obrovské množství nevynucených chyb a tak dostala Příbram první set v podstatě zadarmo.

Druhý set začal velice podobně jako ten první, domácí si vytvořili před prvním technickým timem náskok 4 bodů. Přestože hosté přijeli s kvalitní sestavou, bylo jasně vidět, že se jim nedaří hrát jejich standardní hra, kterou trápí i ty nejlepší soupeře z extraligy. Domácí oproti tomu působili sebejistým dojmem a bez chyb přidávali jeden bod za druhým. Na konci setu činil rozdíl 11 bodů a domácí vedli 2:0.

Jak už to tak bývá, potvrdilo se, že vést 2:0 na sety je druhou nejvíce ošidnou situací a do třetího setu naskočili lépe hosté a skvělými bloky si vytvořili náskok hned v úvodu setu. Stav se opět vyrovnal poté, co si domácí kapitán Martin Böhm připsal 3 esa v řadě, ale i v dalším průběhu setu dělali tentokrát více chyb domácí a hostům již stačilo ztrátovat a udržet rozdíl asi čtyř bodů až do konce setu, což se jim také bez problémů podařilo. Stav byl tedy 1:2 z pohledů hostů

Domácím hráčům bylo jasné, že nesmí soupeři nechat příliš prostoru pro určování hry a i na začátku čtvrtého setu bylo jasné, že se hostující hráči z Odolene Vody pokusí zápas otočit. Domácí se ale po ztraceném setu vrátili v plné síle a znovu předváděli výkon z prvních dvou setů. Hosté zkoušeli různá střídání, oddechové časy, ale vypadalo to, že to zkrátka není jejich den a po druhém technickém timu už bylo téměř jisté, že náskok devíti bodů už si domácí hráči z Příbrami nenechají vzít. Velký obrat se nekonal a Příbram tak oplatila Odolene Vodě porážku z úvodu sezóny.

Štěpán Chvosta

č.:68 dne: 22.12.2015 v hod.: 17:00

VK ČEZ Karlovarsko - Kladno volejbal.cz 3:0 (16, 18, 21)

Rozhodčí:  Krtička J./Renčín K./Kinderman M./Kindermanová L./Baumruk F.

Počet diváků: 600

Domácí: Sukuba, Bartoš, Široký, Szczerbaniuk, Džavoronok, Málek, libero: Pfeffer. Střídali: -

Hosté: Van Haarlem, Trojan, Bouza, Cull, Fokt, Trojan, libero: Sadílek. Střídali: Syrůček, Kullo

Domácí

Kapitán Tomáš Široký: Pro nás dobrý zápas. Lépe jsme podávali, resp. přihrávali. Tím pádem i lépe útočili.

Trenér Petr Brom: Chtěli jsme 3 body. Naštěstí se pro nás zápas nevyvíjel tak, jako předchozí zápas s Benátkami a 3 body jsme získali.

Hosté

Kapitán Borek Fokt: Dnes domácí vyhráli zaslouženě, xzatlačili nás servisem. Neměli jsme přihráno celý zápas. Domácí lépe přihrávali. To byl hlavní rozdíál v utkání.

Trenér Milan Fortuník: Domácí byli lepší zaslouženě vyhrali. Jsem zklamán, že jsme nezískali ani set. Výsledek odpovídů tomu, co se dělo na hřišti.

Do prvního technického timu jdou domácí za stavu 8:4. Domácí stále udržují náskok. Nyní stav 18:11 a 2. Time hostů. Domácí v klidu dohrávají první set do stavu 25:16.

Vstup do 3. Setu se opět povedl více domácím 5:1. Time hostů. Hosté ve se ve střední části setu dotahují na rozdíl 2 bodů. V koncovce však domácí odpět utíkají na rozdíl 4 bodů. Za stavu 17:21 time hostí. Domácí nakonec vyhrávají v koncovce 25:18. Stav 2:0 na sety.

Třetí set je prozatím nejvyrovnanější. Domácí cedou 16:13 při druhém technickém time-outu. 19:15 pro domácí. Time hostů. Hosté snižují na 19:22. Time domácích. Domácí nakonec vyhrávají 25:11. 3:0 na sety.

Filip Plášil

Český pohár 2017/2018 muži - 3. kolo

SK Euro Sitex Příbram - VK Benátky nad Jizerou 3:1 (25:23, 23:25, 25:22, 25:19), na zápasy 2:0 - postupuje Příbram