9.3.2019

Základní část UNIQA extraligy mužů je minulostí. Teď nás čeká play-off!!!

Poslední kolo dlouhodobé části UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 odpovědělo na otázku, kdo s kým se utká ve vyřazovací části o dvě místa v letošním play-off. Pražští Lvi po pětisetové bitvě nakonec udolali Ostravu a narazí na Odolenu Vodu, která přesvědčivě vyhrála v Ústí nad Labem. Druhou dvojicí bude Příbram, která v posledním kole nestačila na vítěze základní části, českobudějovický Jihostroj a již zmiňované Ústí nad Labem. V dalších zápasech Dukla Liberec potvrdila svoji roli favorita a zdolala účastníka baráže, Benátky nad Jizerou a svůj poslední zápas letošní sezóny prohrála Fatra Zlín v Brně.

VK EURO SITEX PŘÍBRAM – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

V posledním kole základní části letošní UNIQA extraligy zavítali do haly příbramských Kocourů volejbalisté z Českých Budějovic, kterým patřila první příčka v tabulce, avšak s pouhým jednobodovým náskokem na druhou Duklu Liberec. Na druhé straně Příbram měla stále matematickou šanci na šestou příčku, čímž by se vyhnula zrádnému předkolu play off. Hosté z Českých Budějovic však potvrdili své kvality a zvítězili v Příbrami 3:0 na sety.

č.: 128       dne: 9. 3. 2019          v hod.: 17:00

VK Euro Sitex Příbram – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (20:25, 14:25, 23:25)

Rozhodčí: Fink T., Kostka M., Petrovič M., Peller F.

Počet diváků: 653

Domácí: Böhm, Mikulenka, Dolgopolov, Wawrzynczyk, Graham, Lech, libero Juračka. Střídali: Suda, Trojanowicz, Kuchař, Rosenbaum, Hulpach

Hosté: Todua, De Amo, Michálek, Ondrovič, Křesťan, Kraffer, libero Kryštof. Střídali: Šotola, Kupilík, Staples

Ivo Hulpach (univerzál VK Euro Sitex Příbram): „Soupeř dnes hrál skvěle, hodně dobře zahrál univerzál Křesťan, který hodně pomohl Budějovicím i na servisu, který ale měli dobrý všichni hráči. Ve třetím setu jsme dvakrát neuhráli ztrátu a to rozhodlo – škoda. Do play off už víme, že vstupujeme předkolem proti Ústí, takže se na ně pokusíme co nejlépe připravit.“

Martin Kop (trenér VK Eur Sitex Příbram): „Vstoupili jsme do utkání ideálně, bojovně, vedli jsme 5:1. Všichni hráči Budějovic však skvěle servírovali a bránili standardní situace, v nich ukázali obrovskou kvalitu a sílu, naopak my jsme se na každý bod nadřeli. V prvním setu jsme měli za stavu 15:15 asi dvě nebo tři bodovky, které jsme neuhráli. Soupeři hodně pomohl Filip Křesťan, který skvěle útočil i servíroval. My jsme se nevzdali, zkoušeli jsme různě pozměnit sestavu, ale soupeř dnes ukázal svou kvalitu. Teď se musíme připravit na předkolo Ústí, které budeme hrát hned v úterý.“

Filip Křesťan (univerzál VK Jihostroj České Budějovice): „Začátek zápasu byl nervózní z obou stran, trochu jsme se s tím prali, ale myslím, že jsme to tu dnes zlomili na servisu, což je alfa a omega každého utkání. Pokud se nám nedaří servis, tak se hraje vždy těžce, ale dnes nám to šlo a jsem pyšný na celý tým, jak jsme dnes hráli, a že jsme udrželi první pozici v tabulce.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Příbram nás dnes zlobila, v této hale se vždy hraje hůře, protože je tu výborné publikum, je to hukot, navíc Příbram doma „solí“ servis. V ten moment, kdy se Příbrami servis dařil, jsme měli potíže, ale samozřejmě pomohl nám dnes Filip Křesťan, který nás skvělým servisem vždy vrátil do hry a myslím, že jsme dnes měli i lepší blok."

Do prvního setu vstoupila domácí Příbram velmi dobře, hosté začali nervózně a Příbram vedla 5:1. Pak se však Jihostroj začal probouzet, skvěle útočil univerzál Křesťan, který několika rychlými útoky ze zóny 2 a 3 dotáhl skóre na 7:7. Od té chvíle se hrálo vyrovnaně, Budějovice však hrály lépe na ztrátu a lépe dohrávaly bodovky. Za stavu 15:15 Příbram chybovala, nedokázala zpracovat servis hostů tak, aby šlo útočit a hosté odskočili, čímž byl první set prakticky rozhodnutý.

Do druhého setu vlétli hosté z Českých Budějovic výborně. Příbram dostala několik přímých bodů z podání a za stavu 11:3 pro Budějovice už trenér Kop střídal skoro všechny hráče, na palubovce zůstali pouze Mikulenka s Juračkou. Náhradníci se však ukázali dobře a začali okamžitě proti nabité sestavě Budějovic bojovat, výborně hrál především Ivo Hulpach, druhý univerzál domácích. Přesto druhý set skončil 25:14 pro hosty.

Do třetího setu vstoupili znovu lépe domácí, byla to pro ně poslední šance, něco se zápasem udělat, i když už bylo jasné, že šesté místo v tabulce neudrží. V základu nastoupil univerzál Hulpach, který předváděl i nadále skvělý výkon. Hosté však znovu dokázali náskok domácích smazat a otočili skóre ve svůj prospěch. Příbram se nevzdávala a chvílema se jí podařila série dvou, tří bodů, oba trenéři vyčerpali poměrně rychle své oddechové časy. Hosté si v druhé části setu drželi náskok čtyř bodů, nicméně v koncovce se Příbrami podařilo senzačně dotáhnout na 23:23. Pak ovšem domácí nedokázali otočit ztrátu a zápas neukončil tvrdým útokem nikdo jiný než Filip Křesťan. České Budějovice tak zvítězily zaslouženě 3:0 a udržely první místo v tabulce. Příbram bude muset trnitou cestou přes předkolo play off, kde vyzve SKV Ústí nad Labem. V případě úspěchu v předkole se pak Příbram utká ve čtvrtfinále s Duklou Liberec.

Autor: Štěpán Chvosta

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM – AERO ODOLENA VODA

Utkání o co nejvýhodnější pozici do předkola play-off lépe zvládli hosté. Bouřlivá parta fanoušků  Aera dotlačila svůj tým k překvapivě jednoznačné výhře. Množství nevynucených chyb domácích, jak na servisu tak i v ostatních činnostech, neodpovídal důležitosti utkání. Po prvním dramatickém setu, který Aero získalo za přispění domácích chyb v koncovce pro sebe, nenašlo Ústí v dalších dvou setech na koncentrovaně hrající hosty recept a místy působilo i bezradně.

č.: 129         dne: 9. 3. 2019             v hod.: 17:00

SK Volejbal Ústí nad Labem – AERO Odolena Voda 0:3 (22:25, 21:25, 16:25)

Rozhodčí: Němeček Petr, Buchar Tomáš

Počet diváků: 790

Domácí: Dhionathan Da Silva, Wilson Marc, Kramár Filip, Koci Redjo, Tibitanzl Martin, Bartůněk Luboš, libero Kořínek Jiří.  Střídali: Bartůněk Vit, Průcha Richard

Hosté: Viibert Robert, Vanags Tons, Gear Kevin, Hladík Martin, Mikula Marek, Walsch Matthew, libero Hadrava Michael. Střídal: Russell Alexander

Filip Kramár (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): Bohužel nevím, co říct. Není to jen v dnešním zápase, ale o několika, co nezvládáme. Na tréninku jsme produktivní hlavně na servisu a pak přijde zápas a nic. Výrazně jsme si zkomplikovali postup do play-off. Takže nám nezbývá než bojovat.“

Jakub Salon (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Nezbývá než pogratulovat soupeři. Hráli lépe a my nejsme schopni podat koncentrovaný výkon. Srážejí nás naše chyby. Každý z hráčů nese svůj podíl na výsledku a měli by také na sebe vzít odpovědnost. Sezóna ještě neskončila, čeká nás předkolo play-off a tam mohou ukázat, zda jsou hráči nebo ne.“

Tomáš Kotrch (kapitán AERO Odolena Voda): „Jsme rádi za tři body z venku a hlavně za výbornou podporu od našich fanoušků. Díky jim!“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): Utkání se nám podařilo za tři body, což jsme chtěli, takže velká spokojenost.“

Popis utkání

Úvod utkání odpovídá očekávání. Obě družstva koncentrovaně ztrátují a nedovolí soupeři získat sérii bodů. Za průběžného stavu 8:8, 12:12 a 19:19   diváci vidí kvalitní, bojovný a pohledný volejbal s minimem chyb. Chyba na servisu u domácích a dvě esa hostů rychle ukončují první set ve prospěch Aera. Domácí odevzdaná koncovka rozhodí a má dopad na další průběh utkání.

Druhý set začíná sérií úspěšných bloků Aera a rychlým vedením 1:5. Další chyby domácích v útoku a na přijmu podání vedou k navyšování vedení hostů na 3:8 a dále na 6:15. Dvojí střídaní domácího trenéra zastaví hrozivě narůstající rozdíl ve skóre, vede dokonce až ke snížení rozdílu ve vedení hostů na 19:21, ale dobře hrající AERO si již koncovku pohlídá a kvalitní obranou jak v poli, tak i na bloku dohraje set přece jen v poklidu 21:25.

Třetí set se v jeho úvodu očekává nápor domácích a pokus o zvrat v utkání. To se bohužel nedostavuje, naopak pokračuje dobrý výkon Aera, které nepolevuje, drží koncentraci, kvalitu servisu a účinný blok. Hosté opět jdou do vedení 2:6. Domácí pokračují v nevýrazném výkonu, projevující se chybami v útoku, což vede k navýšení vedení hostů na 6:12 a dále na 11:19. Tuto šanci si již hosté nenechají uniknout a dotahují set za podpory svých četných fanoušků k jasné výhře 16:25 a tím k zisku tří bodů, které v konečném součtu mohou sehrát významnou roli.

Autor: Mgr. Přikryl Miroslav

VK DUKLA LIBEREC – VK BENÁTKY NAD JIZEROU

V posledním kole základní části přivítal Liberec poslední tým soutěže a již jistého účastníka baráže o extraligu v příštím roce VK Benátky nad Jizerou. Utkání nebylo žádným tahákem, proto do hlediště nepřišlo tolik lidí, jako jsme byli v jiných zápasech v liberecké sportovní hale zvyklí. Dukla v tréninkovém tempu potvrdila roli jasného favorita a zaslouženě si připsala plný počet bodů. Zda získá prezidenský pohár jako Bílí tygři v sousední hale v hokeji, musela ale chvilku počkat, jak dopadne utkání v Příbrami. Zde totiž hrál Jihostroj a musel by ztratit dva body. Překvapení se v Příbrami nekonalo, a tak Liberec do play off postupuje z druhého místa a na svého soupeře si bude muset počkat, jak dopadne předkolo play off.

č.: 130          dne: 9.  3.2019                v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec – VK Benátky nad Jizerou 3:1 (25:15, 20:25, 25:18, 25:19)

Rozhodčí: Dušan Rychlík a René Činátl

Počet diváků: 762

Domácí: Grut, Holubec, Indra, Šulista, Leikep, Srb, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Štokr, Pietruczuk

Hosté: Gryuk, Celerýn, Nesvačil, Sukuba, Rybníček, Rojas, libera Ticháček, Kotek. Střídali: Teubner, Vítek, Bergman

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): „Myslím si, že jsme si to dnešní utkání mohli užít víc. Za prvé hrajeme s posledním, za druhé jsme vyměnili sestavu. Kluci, kteří hráli třeba míň a vím, že je to těžké, ale necítil jsem z toho utkání takovou tu chuť si jít pořádně zahrát. Protože prakticky o nic nešlo. Věděli jsme, že Budějovice již vyhrály. Nevím, mohlo to být z naší strany lepší, ale zase na druhou stranu před play off je to tak možná lepší. Ještě bych chtěl poděkovat divákům, že i na poslední celek soutěže přišli v tak velkém počtu.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Měli jsme dobrý koncentrovaný vstup do utkání. Pak postupně šla naše úroveň hry dolů a až ve třetím setu jsme se zvedli. Takže trošku mě mrzí, že jsme nehráli koncentrovaně celý zápas. Ale získali jsme tři body. Také děkuji fanouškům, že přišli a podpořili nás v posledním zápase a chtěl bych je pozvat na play off, samozřejmě.“

Michal Sukuba (kapitán VK Benátky nad Jizerou): Dneska to bylo z naší strany trošku lepší. I když to nevedlo k zisku žádného bodu. Chtěli jsme si užít poslední zápas základní části a myslím si, že jsme to zvládli se ctí. Zkusili jsme, co bylo v našich silách. Bohužel na domácí to nestačilo.“

Vladimír Němeček (hrající trenér VK Benátky nad Jizerou): Myslím si, že se nám dnes docela dařilo. Vyhráli jsme jeden set, kdy jsme dobře bránili na síti. Potom se to trošku změnilo. Liberec přitlačil na servisu a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat, a to v utkání rozhodlo.“

Domácí nastoupili v pozměněné sestavě s Jirkou Srbem na nahrávce a Patrikem Indrou na univerzálním postu. To hostům chyběl nahrávač Braňo Skladaný a na jeho post musel Jonáš Celerýn. První set patřil Dukle. Pouze v úvodu se Benátky zásluhou bezchybného výkonu držely, ale za stavu 8:6 již začíná úřadovat domácí univerzál Patrik Indra a domácí začínají bodově odskakovat. Další plusový bodík přidává přímým bodem z podání Libor Leikep (9:6) a když Benátky smečují do autu, rozdíl mezi družstvy již čítá čtyři body (10:6). Po oddechovém čase benáteckého trenéra Vladimíra Němečka Dukla přidává další bod (11:6) a s velkým bodovým náskokem začíná vládnout na liberecké palubovce. Hosté z přemíry snahy dost kazí na útoku a koncovka setu na sebe nenechává dlouho čekat. Hosté se nesmiřují s vývojem setu a za protesty dokonce vidí žlutou kartu (za stavu 21:12). Poslední dva body patří Aleši Holubcovi. Dva úspěšné signály středem a Dukla se ujímá vedení 1:0 na sety.

I v druhém setu začala Dukla velice dobře a snadno si získává tříbodové vedení (7:4 - smeč Benátek končí v autu a nahrávači propadl míč mezi prsty). Při podání Honzy Teubnera se stav rychle mění a když zaznamenává své první eso, je vyrovnáno (7:7). Až do stavu 15:15 se obě družstva přetahují o nepatrné vedení, ale v koncovce hosté několikrát zablokovali liberecké smečaře (6 bloků v druhé sadě) a z ničeho nic tu máme setbol hostů (blok Jakub Rybníček – 20:24). Hned první setbol hosté proměňují (aut Dukly) a je vyrovnáno.

Benátky příjemně naladěny vítězstvím v setu se do Dukly v úvodu třetí sady pustily ve velkém stylu a zaslouženě se ujímají vedení 1:5. Domácí trenér rychle zatahuje ruční brzdu v podobě střídání. Na palubovku posílá Honzu Štokra, který se ihned zapojuje do ofenzívy a během několika míčů je vyrovnáno (3:5 – blok Libor Leikep, 5:6 – eso Petr Šulista, 6:6 - tažený míč Benátek). Po bloku Andreje Gruta se domácí volejbalisté vrací do vedení (8:7). Po několika nechytatelných smečích Honzy Štokra se začíná lámat osud zápasu (15:11). Hosté již nedokázali na bodový újezd odpovědět a po bloku Libora Leikepa tu máme první setbol třetího setu (24:18). Hned první domácí proměňují. Petr Šulista využívá nepřesný příjem podání Benátek a hned z první boduje a Dukla je ve vedení 2:1 na sety.

Čtvrtý set byl vyrovnaný do stavu 11:12 pro hosty (blok Jakub Rybníček). Při podání Patrika Indry se začíná Dukle dařit bodově Benátkám odskočit (13.12 – eso, 14:12 – Libor Leikep po špatném příjmu z první smečuje). Získaný náskok si již Dukla pohlídala a při podání Andreje Gruta již vedla 22:16 (eso). První mečbol utkání spadl Dukle do klína po zkaženém podání Benátek (24:18). Filip Nesvačil je proti konci utkání a zalívkou získává podání na stranu Benátek. Další mečbol si již Dukla pohlídala. Petr Šulista velmi tvrdou smečí z hlavního kůlu se nemýlí a je rozhodnuto. Domácí vítězí 3:1 a do play off půjdou z druhého místa. Za bezchybný výkon dnes zaslouží velkou pochvalu oba rozhodčí.

Autor: Zdeněk ŠOLC

VK LVI PRAHA – VK OSTRAVA

Poslední ligové kolo s velkou motivací pro oba týmy. Stále je o co hrát. Oba soupeři bojují o výhodnější pozici v dalších závěrečných bojích předkola play off a v play off samotném. Podaří se domácím zastavit rozjetou ostravskou mašinu, která již sedm zápasů v řadě nepoznala hořkost porážky?

č.: 132             dne: 9. 3. 2019              v hod.: 18.00

VK Lvi Praha – VK Ostrava 3:2 (24:26, 25:17, 25:17, 25:27, 15:12)

Rozhodčí: Krtička J., Renčín K., na čarách Jusič A., Michálková D., delegát Škoda Z.

Počet diváků: 320

Domácí: Fortuník, Kozák, Krajčovič, Naarden, Šulc, Van Werkhoven, libero Kovařík. Střídali: Svoboda, Démar

Hosté: Kotas, Podlesny, Janků, Sedláček, Dvořák, Menner, libero Sobczak. Střídali: Štefko, Bauman, David, Vancl, Beal

Matyáš Démar (kapitán VK Lvi Praha): „Skvělé vítězství díky kolektivnímu výkonu. Je super vyhrát těžký zápas před zápasy předkola play off.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Ostrava potřebovala bod k získání výhody domácího prostředí v začátku play off. Při vší skromnosti, dnes jsme byli o tolik lepší, že měla odjíždět bez bodu. My musíme hrát v play off v dnešním nasazení. Děkuji hráčům za výkon a divákům za podporu. Předkolo play off je tady a těšíme se na něj. Doufám, že ve čtvrtek večer bude hala naplněná.“

Jan David (kapitán VK Ostrava): „Super pětisetový volejbalový zápas. Každý set velmi vyrovnaný a bojovný. Jsme rádi za získaný bod.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Potřebovali jsme bod pro to, abychom začínali play off doma. To se povedlo, zejména díky obrovské bojovnosti a za podpory volejbalového pána boha. Gratulace Praze za super výkon. Vynikající Naarden pomohl Lvům získat vítězství v tomto zápase.“

Začíná bitva od prvního míče. Ostrava tlačí od začátku přesně podle jejího zvyku. Lvi se ale zcela vyrovnávají v agresivitě a tlaku na servisu. Gino Naarden řádí na servisu a Lvi vedou 15:10. Ostrava má vybrané oba oddechové časy. Na straně Ostravy kopíruje Janků na servisu Gina a koriguje stav na 19:17. Hosté mění taktiku a často zalívají.  Gino drží tým Lvů a je neomylný. Stav v koncovce je 23:20. Bohužel dvě chyby Lvů a stav je korigován 23:22. Mart Van Werkhoven útočí středem 24:22. Janků ztrátuje – Forbes (Fortuník) nízká náhra na Marta, následnou bodovku Janků uhrává o ruce přes blok a srovnává na 24:24. Další útok na ztrátu je Mára Šulc zablokován a Ostrava otáčí koncovku ve svůj – vítězí v setu 24:26.

Začátek druhého setu vychází lépe Ostravě, opět díky servisu Janků 1:4. Lvi bojují, jak se patří a Gino oplácí stejnou měrou na servisu a otáčí stav na 7:4. V této části zápasu přehrávají Lvi svého soupeře jeho vlastní zbraní – agresivním servisem - 10:5. Bojuje se o každý balon a diváci vidí famózní výměnu, kterou upravují stav ve svůj prospěch hosté na 12:10. Přichází ovšem fáze absolutní obrany Lvů na síti, Šimo Krajčovič 2x blok pod nohy soupeře 16:12. Na hřišti září v útoku král Gino Naarden 21:12. Přichází mírné zklidnění, protože o vítězi v setu není pochyb – 25:17.

Stav 1:1 na sety a začíná se od znovu. Bitva pokračuje a nic nenasvědčuje tomu, že hraje třetí tým tabulky s devátým. Praha získává absolutní převahu v obraně na síti a vede 11:7. V této fázi utkání tlačí Lvi ve všech činnostech a jsou lepší. Přehrávají svého soupeře. Trenér Václavík točí se sestavou, ale domácí nedávají Ostravě šanci. Přesvědčivě vedou 18:12. Lvi perfektně ztrátují – 21:16. Na servis přichází Gino a set zakončuje na stavu 25:17 pro Lvi.

Ostrava potřebuje získat bod pro zajištění čtvrtého místa v tabulce a proto bitva pokračuje. Hra zvedá diváky ze sedadel. Gino opět úřaduje a dvěma esy zajišťuje Lvům mírné vedení 6:4. Následují perfektní ztráty na obou stranách až do stavu 13:9, kdy opět Gino svým tlakem na servisu pomáhá navýšit vedení Lvů na 15:9. Lvi opět přehrávají Ostravu ve všech činnostech. Jsou nesmírně pozorní v obraně a agresivní na útoku – vedou 18:13. Ostrava se ale nevzdává a snižuje na 20:17. Přichází klíčový okamžik setu – na servisu Podlesny, Gino útočí z handy a hosté čapou smeč pomocí biliardu mezi hráči a hrají čtyřikrát. Rozhodčí to nevidí a jeho nerozhodnutí totálně vyvede Lvy z koncentrace. Hala bouří a Podlesny drží servis a otáčí stav na 22:24. Koncovka setu je úplně rozházená. Přicházejí reklamace na rozhodčího - emoce hrají prim na obou stranách, ale šťastnější jsou hosté 25:27. Získávají vytoužený bod.

Do pátého setu Ostrava střídá základní sestavu a na hřiště přichází šťastná lavička, která hraje s velkou chutí. Při změně stran vedou hosté 7:8, ale Lvi dnes chtějí získat výhru nad soupeřem za každou cenu. Bojují a otáčí koncovku pro sebe 10:8. Následným dobrým ztrátováním vyhrávají v setu 15:12 a v zápase 3:2.

Nejlepším hráčem zápasu byl po zásluze vyhlášen Gino Naarden. Výborný výkon celého družstva je hozenou rukavicí soupeřům v předkole play off a věříme, že i v play off samotném.

Autor: Miloš Kočka

VOLEJBAL BRNO – VSC FATRA ZLÍN

Základní část UNIQA extraligy mužů dospěla do samotného závěru a v posledním zápase čekal domácí hráče soupeř ze Zlína. Brňané potřebovali minimálně bod pro udržení se na šestém místě, které zajišťuje účast v play-off. Hostující hráče čekalo poslední utkání sezóny, které zajisté chtěli zakončit výhrou.

č.: 131         dne:  9. 3. 2019             v hod.: 18:30

Volejbal Brno – VSC Fatra Zlín 3:2 (22:25, 25:21, 25:27, 25:19, 15:10)

Rozhodčí: Pecháček L., Velinov E.

Počet diváků: 600

Domácí: Licek, Hukel, Okošanovič, Handlíř, Pražák, Truong, libero Weber. Střídali: Římal, Pospíchal, Chevalier, Provazník, Jakubec

Hosté: Varous, Šulc, Čech, Čechmánek, Adamec, Kozák, libero Motyčka. Střídali: Vašíček, Navláčil

Tadeáš Handlíř (kapitán Volejbal Brno): „Poslední zápas v základní části jsme před domácím publikem určitě nemuseli tahat až do tiebreaku, ale jsme rádi, že jsme vyhráli.“

Michal Čechmánek (kapitán VSC Fatra Zlín): „Sety, které jsme dnes vyhráli, vyzněly v náš prospěch především kvůli velkému počtu chyb domácích. V druhém jsme nedokázali udržet chladnou hlavu, vedlo to k prohrané sadě a už jsme si to nesli v hlavách dál. V pátém setu nás soupeř hodně zatlačil servisem a díky tomu vyhrál.“

Do prvního setu vstoupili lépe hosté. Domácím se sice dařilo na přihrávce, ovšem byli to hosté, kteří přesně mířenými útoky zakončovali dlouhé výměny ve svůj prospěch. Trenér Marek se snažil hru rozkouskovat, ale ani střídání a timeouty Zlín ve vítězném tažení nezastavily. V pořadí čtvrtý setball hosté proměnili a vyhráli v první sadě poměrem 25:22.

Brnu se dařilo v počátku druhého setu. Domácí útočníci rozráželi obranu hostů a táhli tým vpřed (6:2). Hostující hráči však přidali na servisu a stáhli bodový rozdíl. Nadále měl navrch Zlín. Lépe si připravoval míče k útoku a donutil domácího trenéra k dvojstřídání (13:18). Při servisu Licka se však domácím podařil bodový odskok smazat a v koncovce dominovali. Bodovým blokem Brno zakončilo druhou sadu ve svůj prospěch.

Třetí set byl velmi vyrovnaný. První více než dvoubodový odskok se podařil hráčům Zlína, kteří blokem ubránili domácí útočníky (15:18). Na bodovém komfortu se hostující hráči vezou až do koncovky. Vlastními chybami pak umožnili Brnu, aby se na ně dotáhlo (24:24), ale nakonec to byl přece jen Zlín, který po bodu z podání získal třetí sadu.

V úvodu čtvrtého setu se více prosazovali domácí. Tvrdým servisem trápili zlínské přihrávače a spolehlivě zakončovali nahrané míče (8:4). V průběhu celého setu byla vidět bojovná a obětavá hra na obou stranách. Domácí však byli lepší jak na podání, tak i v útoku a udržovali si bodový odskok až do koncovky, kterou si pohlídali, a tak celý zápas dospěl až do tiebreaku.

Do zkrácené sady vlétly oba týmy na 100% a rvaly se o každý bod. Strany točilo po bodovém bloku Brno, ale i nadále byly výměny vyrovnané s bodem vždy na jiné straně (10:10). Od tohoto stavu však domácí nedovolili Zlínu nic. S pomocí spolehlivého servisu a pevné obrany si domácí dokráčeli pro výhru v tiebreaku a zároveň i v celém utkání.

Autor: Klára Kuníková, foto Matouš Müller