25.1.2018

Zlín pokračoval v dobrém výkonu, Odoleně Vodě nedal šanci na další výhru

V utkání s týmem, který uzavírá ligovou tabulku UNIQA volejbalové extraligy mužů 2017/18, chtěli domácí hráči potvrdit velmi dobrý výkon z posledního utkání v Českých Budějovicích. Toto se jim v plné míře podařilo a po zatím nejlepším výkonu v domácím prostředí zvítězili jasně 3:0.

č.: 98        dne: 25. 1. 2018      v hod.: 17:00

Fatra Zlín – AERO Odolena Voda  3:0 (25:17, 25:17, 25:20)

Rozhodčí:  Boháčik, Spáčil

Počet diváků: 280

Domácí: Barták, Vašíček, Čechmánek, Kolář, Motyčka, Barták, libero Bláha. Střídal: Adamec

Hosté: Holčík, Licek, Carabali, Mikula, Hadrava, Russell, libero Turis. Střídali: Kozlovski, Kotrch, Hladík

Pavel Kolář (kapitán Fatra Zlín): V dnešním utkání jsme soupeři nedali šanci a zaslouženě zvítězili za tři body.“

Roman Macek (trenér Fatra Zlín): „Dnes jsme vydrželi tři sety v plné herní  koncentraci a to nás přivedlo k vítězství za 3 body."

Marek Mikula (kapitán  Aero Odolena Voda): „Chtěli jsme vybojovat tři body, což se nám nepodařilo. Domácí nás přehráli hlavně v útoku.“

Jiří Vojík (trenér Aero Odolena Voda): „Domácí hráči byli lepší na podání a v útoku. My jsme po horší přihrávce propadli v útočné fázi."

První set začali domácí mírně nervózně a v prvním TT prohrávali 5:8. Ihned po time se jim podařilo úspěšnou obranou na síti srovnat na 8:8, šli postupně do vedení až na 15:13 a donutili hostujícího trenéra k prvnímu time. Po druhém TT 16:13 navýšili vedení a do koncovky šli za stavu 20:15. Ani potom nepolevili v koncentraci a proměnili hned první setbol 25:17.

Druhý set byl až do prvního TT vyrovnaný 8:7. Pak domácí znovu přitlačili a utekli hostům do druhého TT na 16:11. Tento náskok se ukázal jako rozhodující a v bezchybné koncovce opět proměnili první setbol 25:17.

Třetí set byl nejvyrovnanější. Nejprve se hosté dostali na dvoubodový náskok 6:8, pak domácí kontrovali 12:10 a druhý TT byl 16:15. Dvoubodový náskok domácí udržovali až do stavu 22:20. Od toho stavu bodovali již jen domácí a zaslouženě dovršili utkání za tři body 3:0.

Autor: tým Zlína