17.11.2016

Body ze "svátečních" duelů ženské extraligy zůstaly doma, zvítězila Ostrava i Frýdek

Dvěma zápasy dnes pokračovalo sedmé kolo UNIQA extraligy. Před sezónou posílený Šternberk zajížděl k duelu do Ostravy, Frýdek-Místek zase ve druhém zápase přivítal Přerov. Body z obou čtvrtečních soubojů nakonec získaly domácí týmy.

TJ OSTRAVA - TJ SOKOL ŠTERNBERK

V utkání 7. kola extraligy žen proti sobě nastoupilo 3. a 7. družstvo aktuální tabulky, takže favorit by měl být jasný. Ale hostující družstvo má ve svém kádru i velezkušené hráčky, bývalé reprezentantky nahrávačku Novákovou-Dosoudilovou a smečařku Napolitano Šenkovou. Utkání nakonec poměrně hladce zvládla domácí Ostrava a připsala si po výhře 3:0 na sety do tabulky extraligy tři body.

č.: 25 dne: 17.11.2016 v hod.: 17:00

TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:16, 25:16, 25:23)

Rozhodčí: Ištvanech M./Kmoníček J.

Počet diváků: 145

Domácí: Čuboňová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero: Červenková. Střídaly: -

Hosté: Janečková, Hudylivová, Nováková-Dosoudilová, Napolitano Šenková, Dudová, Oborná, libero: Kulová. Střídaly: Borovcová, Němčíková, Šenková.

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „Chválím Hanku Čuboňovou, měla to těžké, nastoupila v základu, položila i důležité míče. Dobrý výkon celého týmu.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Šternberk je ambiciózní tým s jinou sestavou než dříve, má zkušené hráčky. Je dobře, že jsme vyhráli 3:0, soustředíme se už na sobotní utkání s Olomoucí. Soupeře jsme zatlačili servisem. Dobře zahrála Čuboňová.“

Lenka Oborná (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Věděly jsme, že Ostrava je těžký soupeř, ale přesto jsme jely s odhodláním získat body, což se nám bohužel nepodařilo. Držely jsme krok do poloviny 1. a 2. setu, ale vlastními chybami jsme nedokázaly více. Všichni si musíme sáhnout do svědomí, co děláme špatně. Teď je důležité připravit se na další zápas. Soupeři gratuluji za výkon, byly lepší ve všech činnostech.“

Martin Hroch (trenér TJ Sokol Šternberk): „Domácí tým se výborně vyrovnal s absencí Toufarové. V prvních dvou setech jsme hráli do 10 bodů a pak jsme odešli na přihrávce. Až ve 3. setu, když jsme vytvořili 3. sestavu, jsme domácím konkurovali, ale i to bylo málo.“

Domácí hráčky působily zpočátku rozpačitým dojmem. Hosté se brzy ujali vedení a dokázali si ho držet až do stavu 7:9. Pak hráčky Ostravy skóre otočily (10:9, 12:10) ale volejbalistky Šternberka opět dotáhly na 12:12. Krok s domácími ale udržely jen do stavu 13:13. Pak domácí hráčky začaly odskakovat (16:13, 17:14, 20:14, 20:16). Vítězství domácích v 1. setu pak završila třemi esy Kateřina Valková.

I ve 2. setu se zpočátku vedlo lépe hostům (1:3). Domácí se však chytili dříve (8:6, 10:7, 14:7, 16:9, 22:12). Set pak s přehledem dotáhli do vítězného konce.

Třetí set byl nejvyrovnanější. Žádný tým si nevytvořil až do 2. technického time větší než dvoubodový náskok (6:4. 6:8, 8:10, 11:10, 12:13, 16:14). Domácím se 3x podařilo získat tříbodový náskok (17:14, 17:17, 20:17, 20:20, 23:20). Dvakrát dokázali hosté vyrovnat, ale po třetí byl už rozdíl rozhodující pro získání setu i celého zápasu.

Autor: Miloš Matula

TJ SOKOL FRÝDEK MÍSTEK – TJ OSTRAVA

Ke vzájemnému zápasu nejvyšší české volejbalové soutěže - UNIQA extralize nastoupili proti sobě domácí TJ Sokol Frýdek Místek a hosté Volejbal Přerov. V atraktivním utkání, kde domácí potřebovali nutně zvítězit, nakonec předvedly svěřenkyně kouče Tůmy jeden ze svých nejlepších letošních výkonů a po zásluze zvítězily 3:0 na sety.

č.: 28 dne: 17.11.2016 v hod.:17:00

TJ Sokol Frýdek Místek NIBE – Volejbal Přerov 3:0 (25:17, 25:22, 25:19)

Rozhodčí: Horký P., Kostka M.

Počet diváků: 200

Domácí: Štrbová, Jurčíková, Pavelková, Holišová, Mitrega, Uhrová, libero: Radivojevičová. Střídaly: -

Hosté: Gálíková, Kohoutová K., kohoutová l., Svobodová, Yancy, Zatloukalová, libero: Stavinohová. Střídaly: Šádková, Ticháčková.

Kateřina Holišová (kapitán TJ Sokol Frýdek Místek): „Dneska musím pochválit všechny za skvělý kolektivní výkon. A jsem ráda že jsme si spravily chuť do volejbalu. Výborný výkon všech.“

Leopold Tůma (trenér TJ Sokol Frýdek Místek): „Dnes jsme soupeře přehráli ve všech herních činnostech. Pochvala za kolektivní výkon.“

Eliška Ticháčková (kapitán Volejbal Přerov): „Nedokázaly jsme ubránit soupeřův hlavní kůl, jak na bloku, tak v poli. Navíc se nám celkem nedařilo ve všech herních činnostech.“

Libor Gálik (trenér Volejbal Přerov): „Gratuluji soupeři k vítězství. Byl lépe připraven. Nebyli jsme schopni se dostat nad soupeře.“

V prvním setu sokolky lépe útočily a udržovaly si několika bodový náskok. Ve druhém setu domácí zaspali začátek, prohrávali 3:8, ale dokázali otočit na 10:8, poté vedli 20:14. Hosté z Přerova sice dotáhli na 20:23, ale koncovka patřila domácím sokolkám. Ve třetím setu byli domácí také lepším celkem, udržovali si mírný náskok a set i celý zápas dotáhli do vítězného konce.

Autor: Jiří Zaoral