20.2.2016

Frýdek-Místek udolal v nadstavbě pražský Olymp, Prostějov v Ostravě nezaváhal

V nadstavbové části ženské UNIQA extraligy byly v sobotu k vidění celkem tři zápasy. Ten nejzajímavější se hrál v Ostravě, kam zavítal mistrovský Prostějov. Překvapivým výsledkem skončilo i střetnutí mezi Frýdkem-Místkem a pražským Olympem.

TJ OSTRAVA - VK AGEL PROSTĚJOV

Ve 21. kole UNIQA extraligy žen hostil domácí tým sedminásobné mistryně z Prostějova, které v úvodním kole senzačně porazil 3:2. Od té doby ale hosté neztratili ani bod a prohráli jen 2 sety, takže favorit utkání byl jasný. Ostrava však neprodala kůži lacino a bylo nač se dívat. Zápas byl jakousi generálkou na finále Českého poháru v Olomouci, kde se oba týmy představí hned ve středu 24.2. od 17.00

TJ Ostrava - VK Agel Prostějov 0:3 (17:25, 20:25, 17:25)

Rozhodčí: Kubinec J./Dziacký J.

Počet diváků: 254

Domácí: Marie Toufarová, Kateřina Zemanová, Magdaléna Zedníková, Petra Kojdová, Iva Nachmilnerová, Kamila Součková, libero: Kamila Červenková. Střídaly: Markéta Kukučová, Kateřina Kvapilová, Kateřina Valková, Hana Čuboňová.

Hosté: Markevich, Herelová, Vargas, Gambová, Borovinšek, Weiss, libero: Kovářová. Střídaly:

Iva Nachmilnerová (kapitánka): "Pěkný volejbal, v některých fázích jsme držely krok, ale zkušenost a síla Prostějova rozhodla. Navázat na dobré okamžiky v utkání, ale i zlepšit některé věci, touhle cestou bychom měly jít. Chválím tým za bojovnost, jen tak dál."

Zdeněk Pommer (trenér): "Chtěli jsme jít do koncovek a dostat soupeře pod tlak. Moc se nám to bohužel nedařilo, měli jsme velké výkyvy. Tlačení servisem nepomohlo, hosté přijímali velice dobře. Byl to kvalitní sport, přišlo hodně diváků, zápasy s Prostějovem jsou skvělé v tom, že nás prověří ve všech činnostech."

Solange Soares (kapitánka): "Začátek zápasu všelijaký, pak jsme se rozjely. Zápas pod kontrolou. Družstvo už je jinde než na začátku sezóny. I ve středu nás čeká ve finále Českého poháru těžký zápas, ale v přípravě makáme a věříme si."

Miroslav Čada (trenér): "Kvalitní utkání, Ostrava velice dobře podávala. My jsme vyhráli lepším útokem, blok byl stejný, přihrávka také, ale náš útok byl dominantní. I ve středu se nebráníme roli favorita, jsme připraveni pohár obhájit."

Ostravské volejbalistky od počátku působily dojmem, že si chtějí duel s Prostějovem užít a na jejich výkonu to bylo určitě poznat. V prvním setu dokázaly zpočátku soupeře zatlačit do defenzívy (7:3, 8:5, 12:8). Pak se ovšem hráčky Prostějova zkoncentrovaly a hlavně zásluhou Vargas začaly vedení Ostravy snižovat (12:11, 13:11). Trenér domácích se sice pokusil nástup hostí zbrzdit timem za stavu 13:13, ale bez většího efektu (13:14, 14:14, 14:16, 15:16). Po druhém technickém time-outu domácí již nebyli schopni čelit útoku Prostějova (15:21) a v setu získali již jen 3 body.

Ani ve druhém setu se Ostravské volejbalistky nehodlaly podrobit diktátu Prostějova. Na počátku získané vedení hostí 3:5 dokázaly otočit na 6:5 a pak se bojovně přetahovaly o každý míč (7:8, 9:9, 9:11, 11:11, 13:12, 13:14, 14:14, 14:16) Po druhém technickém time-outu ještě dokázaly nedovolit soupeři více než 3 bodový náskok (15:16, 15:18, 16:18, 17:19, 17:20). Pak ovšem soupeř odskočil na rozdíl 4 bodů a domácí již nedokázali najít recept na tlak v koncovce (17:21, 18:21, 18:22, 19:22, 20:23).

Ve třetím setu bylo skóre vyrovnané jen do stavu 5:5. Pak sedmibodovou šňůrou Prostějov odskočil na stav 5:12 a tento náskok udržoval téměř až do koncovky (8:14, 10:17, 12:18). Pokus o snížení náskoku ze strany domácích (14:18) byl však ojedinělý, hosté však čtyřmi body v řadě ukázali, že mají situaci pod kontrolou a s přehledem dotáhli utkání do vítězného konce.

Autor: Miloš Matula

VK UP OLOMOUC – VOLEJBAL PŘEROV PRECHEZA

První polovinu nadstavbové části extraligy zakončily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc domácím utkáním s družstvem Přerova. V hanáckém derby se stejně jako v obou vzájemných duelech v základní části nejvyšší domácí soutěže radovaly vysokoškolačky z přesvědčivé výhry 3:0 a pojistily si tak druhou příčku v extraligové tabulce o čtyři body před Ostravou.

VK UP Olomouc- Volejbal Přerov Precheza 3:0 (25:21, 25:16, 25:14)

Rozhodčí: Kostka M., Zimmermann T.

Počet diváků: 350

Domácí: Závodná, Dudová, Košická, Dumančićová, Kubová, Dedíková, libero Hronová.

Hosté: Tomášeková, Kubínová, Cebáková, K. Kohoutová, Svobodová, L. Kohoutová, libero: Vodičková. Střídaly: Rašková, Šťastná, Šebetovská.

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): První set byl z naší strany dost nervózní. Pak jsme se uklidnily, zatlačily soupeře servisem a už hrály svou hru.“

Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „První set byl vyrovnaný, z naší strany tam bylo hodně nervozity a chyb. Pak jsme se uklidnili a dá se říct, že jsme až na pár momentů měli zbytek zápasu pod kontrolou.“

Gabriela Tomášeková (kapitánka Volejbal Přerov Precheza): „Umíme zahrát i podstatně lépe. Dělaly jsme moc chyb, nereagovaly na technické údery soupeře a nešel nám zejména útok středem, který se nám většinou daří.“

Libor Gálík (trenér Volejbal Přerov Precheza): „První set vypadal z naší strany ještě dobře a rozhodly jej naše chyby kolem dvacítky. Zhruba po setu a půl jsme ale úplně odešli. Měli jsme obrovské problémy v útoku hlavně středem, zatímco soupeř měl útok velmi slušný, takže jsme nestíhali ani v obraně.“

Úvodní set byl oboustranně neurovnaný s množstvím nepřesností a především zkažených servisů. Oba týmy se několikrát prostřídaly v těsném vedení (11:9, 15:17, 19:18). Do koncovky šli sice v o něco výhodnější pozici hosté (19:20), Olomoučanky však při servisu Dumančićové otočily na 24:20 a druhým proměněným setbolem získaly sadu pro sebe.

Zisk prvního dějství domácí hráčky uklidnil a po několika úvodních výměnách druhé části šly opět do trháku, tentokrát při podání Závodné - 5:5, 11:5. Přerov už ztrátu smazat nedokázal, i když se několikrát přiblížil až na rozdíl tří míčů (15:12), ale od stavu 18:14 utrpěl další bodovou šňůru na 24:14, tentokrát při servisu domácí kapitánky Dudové, což set definitivně rozhodlo.

Třetí sadu zahájila série podání Dumančićové (2:3, 8:3) a poslední naděje Prechezy na zdramatizování duelu začaly citelně uvadat. Definitivní rány jim zasadily servírující Dedíková (10:7, 14:7) a Závodná (14:8, 19:8). Hosté nakonec získali ve třetí části utkání jen čtrnáct výměn a potřetí v sezoně podlehli Olomouci hladce 0:3.

Autor: Adam Fritscher

TJ SOKOL NIBE FRÝDEK-MÍSTEK - PVK OLYMP PRAHA

Domácí: TJ Sokol Frýdek Místek - Hosté: PVK Olymp Praha

Výsledek: 3:1 (25:20, 20:25, 25:21, 25:18)

Rozhodčí: Peloušek J./Topolánek M./Antušák J

Počet diváků: 250

Domácí: Uhrová, Štrbová, Vašinová K, Pavelková, Holišová, Mitrega, libero: Radivojevičová. Střídaly: -

Hosté: Kurková, Hodanová, Vyklická, Kalhousová, Komárková, Šimáňová, libero: Dostálová. Střídaly: Kopecká, Nová.

Domácí
Kapitánka Holišová:
"Dneska musím pochválit celé družstvo za kolektivní výkon."

Trenér Tůma: "Spokojenost a zasloužené vítězství. Pochvala celému kolektivu za bojovnost a dodržení pokynů."

Hosté

Kapitánka Hodanová: "Z naší strany odevzdaný zápas. Udělaly jsme spoustu zbytečných a nevynucených chyb. V určitých chvílích zápasu jsme nebyly schopné uhrát balón."

Trenér Mitáč: "Otřesné, že se to hodnotit ani nedá."

V prvním setu byli domácí lepším celkem. Zatlačili soupeře servisem a v průběhu setu si  udržovali několika bodový náskok 12:6, 18:14 a 22:19. Ve druhém setu hosté z Prahy zlepšili svůj výkon, lépe přihrávali a během celého setu si udržovali vedení. Sokolky stačili pouze vyrovnat na 17:17, ale to bylo z jejich strany vše. Ve třetím setu vyrovnaný průběh do stavu 10:10, poté sokolky odskočily na 17:12, 20:14 a s přehledem zvítězily. Ve čtvrtém setu Olymp vedl 14:13, ale Sokolky díky sérii servisů Mitregy otočily na 20:14 a zápas dotáhly do vítězného konce.

Autor: Jiří Zaoral

Autor: Mgr. Michal Mezera

Nová fotogalerie: EX-M: AERO Odolena Voda - ČZU Praha

V sekci FOTOGRALERIE byly přidány nové fotografie, tentokrát z utkání Odolene Vody a ČZU Praha.

Budějovice mění po porážce od Tel Avivu trenéra

Novým trenérem se stal dosavadní asistent René Dvořák, jemuž bude pak na lavičce pomáhat Stanislav Pochop.

Budějovice ve třech setech prohrály s Tel Avivem

VK České Budějovice - Mac. Tel Aviv 0:3 (23:25, 23:25, 26:28).

Karlovarsko narazí v Poháru CEV na ruský Surgut

Daleká cesta čeká volejbalistky Karlovarska v dalším kole Poháru CEV. Odvetný duel mezi Surgutem a Olympiakos skončil vítězství ruského celku v...

Liga mistrů: Liberec podlehl Berlínu ve třech setech

Liberec - Berlín 0:3 (18:25, 23:25, 16:25).

Nová fotogalerie: EX-M: Kladno volejbal cz - ČZU Praha

Byla přidána nová FOTOGALERIE, tentokrát z dohrávky 13.kola mezi Kladnem a ČZU Praha - ZDE.