24.2.2017

Královo Pole zdolalo v nadstavbě Frýdek, Šternberk uspěl proti Fénixu

Dvěma zápasy skupiny o celkové 5. - 9. místo odstartovala ve čtvrtek večer nadstavbová část ženské UNIQA extraligy. Královo Pole přivítalo od 18 hodin družstvo Frýdku-Místku, Fénix zase vyzval Šternberk.

VK FÉNIX BRNO – TJ SOKOL ŠTERNBERK

V Kounicově ulici se ještě před finálovým turnajem Českého poháru mužů odehrálo utkání Extraligy žen. Domácí Fénix hostil Sokol Šternberk.

č.: 87 dne:  23. 2. 2016 v hod.: 19:00

VK Fénix Brno - TJ Sokol Šternberk  0:3 (16:25, 19:25, 14:25)

Rozhodčí: Kmoníček, Vachutka

Počet diváků: 50

Domácí: Slámová, Holečková, Šnellyová, Pospíšilová A., Podhrázká, Beránková, libero: Matoušková. Střídaly: Pospíšilová P., Plešingrová, Mahelová.

Hosté:  Hudylivová, Šenková Š., Janečková, Oborná, Dudová, Orvošová, libero: Kulová. Střídaly: Nováková, Onderková, Kratochvílová.

Veronika Šnellyová (kapitán domácí): „Výborný vstup do utkání v podobě vyhraného prvního setu, především díky týmovému výkonu. Plnily jsme velmi dobře taktické pokyny a soupeře jsme přehrály. Mrzí nás neproměněná koncovka třetí setu. Byly jsme kousek od tiebreaku. Doufám, že si ho letos už konečně s někým zahrajeme.“

Zdeněk Janoušek (trenér domácích): „Dneska jsme dobře do utkání vstoupili a získali prvním set v koncovce, zejména díky odvaze na útoku. Utkání se rozhodovalo v koncovce třetího setu, kde Sokolky prokázaly více zkušeností a dostaly se tak do vedení 2:1. V následujícím setu si už utkání bez větších potíží pohlídaly.“

Eva Hudylivová (kapitán hostů): „V prvním setu jsme nezvládly splnit pokyny z předzápasové porady. Nicméně jsme rády za výhru po úterním těžkém utkání.“

Martin Hroch (trenér hostů): „Ze třech vzájemných utkání, bylo tohle nejvyrovnanější. Tři sety to bylo vyrovnané. V prvním setu byly šťastnější domácí, ve třetím naše družstvo. Jsem rád, za tři body, protože hrajeme tři utkání v pěti dnech .“

Dnešní utkání mezi domácím celkem Fénix Brno a TJ Sokol Šternberk nabídlo velmi vyrovnaný zápas. Od začátku prvního setu měl Fénix stále převahu a svoji převahu zúročil v koncovce. A první set byl vítězstvím domácích. Soupeř na tlak Fénixu reagoval střídáním mladé nahrávačky Šenkové, která prostor uvolnila velezkušené Soně Dosoudilové-Novákové. Do hry vnesla klid a nové útočné kombinace. Druhý set vládly na hřišti hostující sokolky, které domácí celkem velmi slušně odpodávaly. Třetí set byl setem opět vyrovnaným. Ani jeden tým si nevytvořil náskok větší než dva body. V koncovce se usmálo štěstí na Šternberk. Čtvrtá sada se Fénixu od začátku nepovedla, soupeř si vytvořil velký bodový náskok, který se už domácím hráčkám nepovedl smazat.

Autor: Karel Tichý

VK KRÁLOVO POLE - TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK

K prvnímu utkání nadstavbové části extraligy vyzvalo Královo Pole na domácí palubovce Frýdek-Místek, tedy tým, který zatím v tabulce drží šestou pozici a před dnešním zápasem ztrácel na Brno 8 bodů. Náskok mezi oběma družstvy se ve čtvrtek v hale na Vodově ještě prohloubil, protože Královo Pole potvrdilo roli favorita a vyhrálo utkání 3:1 na sety.

č.:  88 dne: 23.2.2017 v hod.: 18:00

VK Královo Pole Brno – TJ Sokol Frýdek - Místek 3:1 (25:23, 26:28, 25:19, 25:20)

Rozhodčí: Trumpeš D., Horký P.

Domácí: Viggars M., Salanciová E., Tesařová M., Kopáčová G., Polášková L., Brown A., libero: Doležalová M. Střídaly: Vaňková, Měrková, Koseková, Potts, Mikelová.

Hosté: Mitrega A., Kavková D., Pavelková D., Jurčíková M., Kukučová., Holišová K., libero: Radivojevičová N. Střídaly: -

Vendula Měrková (kapitán VK Královo Pole Brno): Dnes musíme smeknout před Frýdkem-Místkem za jejich obranu, která byla opravdu výborná. Škoda byla druhého setu, který jsme těsně prohrály, ale myslím, že nás to nakoplo dál k lepší kolektivní hře, která se nakonec zúročila až k výhře 3:1 na sety.“

Marek Rojko (trenér VK Královo Pole Brno): Po zápase, který jsme odehráli minulý týden, jsme nastavili 6 týdnů přípravy a momentálně jsme v dost velké fyzické zátěži, hrajeme teď vždy dvě utkání v týdnu a navíc jsme vůbec neubrali tréninky, naopak přidali jsme, aby hráčky měly tlak na přípravu a koncentraci. Většina hráček tak dnes asi působila pomaleji a jejich reakce byly horší, ale to s tím trošku souvisí. Pro mě je proto důležité, že jsme dnešní nelehký zápas vyhráli 3:1. Tak jako jsme velmi dobře zvládli závěr prvního setu, mohli jsme uhrát i druhý, toho byla škoda. Ale zápas mohl být ještě složitější v průběhu třetí i čtvrté sady, takže je důležité, že jsme ho vyhráli za tři body.“

Kateřina Holišová (kapitán TJ Sokol Frýdek - Místek): „Dnes to bylo jedno z nejvyrovnanějších utkání, které jsme letos s Brnem sehrály. Bohužel jsme na bod nedosáhly, ale myslím si, že se naše forma teď zvedá.“

Leopold Tůma (trenér TJ Sokol Frýdek - Místek): „My teď máme před sebou hlavně zápasy s Přerovem a se Šternberkem, které jsou pro nás klíčové – chceme bojovat o šesté místo, což samozřejmě bude těžké. Dnes byly v zápase momenty, ve kterých jsme mohli bodově více odskočit, a to se nám bohužel nepovedlo, což jsou pro nás ale cenné zkušenosti. Velkou výhodou Brna je jejich lavička, já bohužel lavičku nemám a nemám koho střídat, tudíž nemáme tolik variant jako Královo Pole. Ale holky dnes bojovaly a Brno jsme určitě potrápili.“

Frýdek-Místek naskočil do zápasu nebojácně, a tak musely domácí hráčky čelit v úvodu utkání jeho tříbodovému náskoku (5:8). Hostující hrály koncentrovaně celou sadu a o výsledku setu se rozhodlo až v úplném závěru - nejtěsnějším možným rozdílem 25:23 ho nakonec vyhrálo Brno.

Hráčky Frýdku-Místku to nezlomilo, do druhé sady naopak vlétly pěkně zostra a několikabodové vedení z prvního technického time outu (4:8) dlouho držely ve svých rukou (11:16). Královopolanky ale v závěru setu stav srovnaly postupně až na 23:23, a tak o vítězi rozhodovala až koncovka sady. Po dvou neproměněných setbolech na straně hostujících a jednom nevydařeném brněnském se o ten vítězný postaral  Frýdek-Místek, a set tak vyhrál poměrem 26:28.

Třetí dějství už si Královo Pole pohlídalo, na jeho začátku odskočilo o dva body a vedení si podrželo po celý set. V závěru se dvakrát blýskla v útoku Jenna Potts a pomohla tak brněnskému týmu zvítězit 25:19.

Sada číslo čtyři byla vyrovnanou partií do stavu 12:12, pak ale začaly domácí tahat za lepší konec a Frýdku-Místku odskočily. Hostující už srovnat krok nedokázaly, a Brno se tak po smeči Eriky Salanciové na 25:20 radovalo z vítězství v celém utkání.

Autor: Barbora Mertová