18.11.2017

Náročný týden v UNIIQA Extralize žen skončil 7. kolem bez překvapení

V tomto týdnu měla naše nejvyšší soutěž žen na programu dvě kola. V sobotu odehrané 7. kolo UNIQA volejbalové extraligy žen 2017/18 nepřineslo žádné překvapení a všechna favorizovaná družstva, ať již doma nebo na venkovních palubovkách potvrdila papírové předpoklady. 

 

TJ OSTRAVA - PVK OLYMP PRAHA

V posledních dvou sezónách byla Ostrava lepší než Olymp a i do dnešního utkání vstupovala jako favorit. Ale žádné podcenění rozhodně nehrozilo, protože hosté byli a určitě zase budou sběratelé medailí z extraligy. Dlouhodobě vykazují kvalitní práci s mládeží, která se jistě v brzké době odrazí i na výsledcích žen. 

 č.: 34  dne: 18. 11. 2017 v hod.: 17:00

TJ Ostrava - PVK Olymp Praha 3:0 (25:22, 25:19, 26:24)

Rozhodčí: Gall J./Grabovský Z.

Počet diváků: 320

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Makauskaite, Nachmilnerová, Valková, Kojdová, Zemanová, Čuboňová, libero Chevalierová. Střídaly: Diatková.

Hosté: Šimáňová, Kopecká, Melicharová, Bartošová, Šotkovská, Fomenková, libero Pešková. Střídaly: Kalhousová, Kurková.

Vyjádření:

Domácí:

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Jsme rády za další vítězství doma. Důležitá byla otočka ve třetím setu, když jsme prohrávaly až o pět bodů a set se nám potom podařilo dohrát do vítězného konce byť s velkými komplikacemi. Opět děkujeme za úžasnou atmosféru v hale.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Velmi dobře hrála naše diagonální kladiva. Ve třetím setu nastalo polevení a nedůraz v útoku, o to víc je cenné přetočení skóre na konci zápasu a zasloužená výhra. Olymp se držel statečně a určitě bude soupeřům loupit body. Děkujeme skvělým fanouškům i novým spíkrům.“

Hosté:   

Simona Kopecká (kapitánka PVK Olymp Praha): „Prohrály jsme 3:0 a nedokázaly jsme ubránit Kojdovou. Měly jsme chabou přihrávku, naopak Ostrava nás dokázala ubránit.“ 

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Blahopřejeme domácím k vítězství. Bylo jasné a přesvědčivé, ale přesto musím ocenit, že jsme bojovali, ale prozatím naši hru komplikuje velké množství chyb rychle za sebou, ani vedení o čtyři až pět bodů nám nestačí. Tým dobře trénuje. Je otázkou času, kdy se to projeví. Dnes to byla důstojná porážka.“

Popis utkání:

Do prvního setu vstoupil tým Prahy úspěšně, nezalekl se prvního bodu, který si připsala Ostrava a ujal se vedení (1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:5, 4:7). Tým domácích se ale nenechal zastrašit tímto vývojem a zejména díky skvělému servisu Hany Čuboňové a vlastní ofenzivní síle stav utkání srovnal (7:7). Následoval boj o vedení (8:8, 9:9, 10:10), ze kterého vyšly domácí hráčky lépe a zmocnily se tak vedení (12:10, 14:11, 16:13). Trenér Olympu proto zareagoval na vývoj utkání prvním oddechovým časem, aby podpořil své hráčky. Po zbytek první části si klub TJ Ostrava vedení pohlídal až do konce (18:13, 18:17, 22:17, 22:20, 24:22).

Úvod druhého setu byl poměrně vyrovnaný. Tým hostů byl sice zpočátku v mírné převaze, ale Ostravačky se nedaly a stav dorovnaly (2:4, 3:5, 4:7, 7:7). Pak následovalo dlouhé období boje o vedení (7:9, 8:10, 9:11, 11:11, 13:12, 15:12, 15:14, 16:16). Tým domácích ale prokázal pevné nervy a ujal se vedení (19:16). Trenér hostů zareagoval timeoutem. Domácí hráčky byly v ráži a díky vynikajícímu servisu Ivy Nachmilnerové a následnému útoku vyhrály i sadu druhou (21:17, 24:18).

Začátek třetího setu vyšel lépe domácím hráčkám (3:1, 4:2). Pak ale přišlo znovu období boje o vedení (4:4, 5:5, 6:6). Na Ostravu padla slabá chvilka a následovala série chyb, ze kterých těžila Praha, na které musel domácí trenér Zdeněk Pommer zareagovat oddechovým časem za stavu 6:10 a za stavu 7:12 pustil do hry hráčku s číslem pět Terezu Diatkovou, která se stala rozdílovou hráčkou při svém servisu, kdy ze stavu 13:16 otočila na 18:16. Hosté ještě srovnali na 19:19. Domácí timeout vyburcoval Ostravu k dalšímu vedení (22:19, 24:21), ovšem hosté nesložili zbraně, odvrátili všechny tři setboly, ale poté již kapitulovali. 

Autor: Miloš Matula, foto Oldřich Holcman

VOLEJBAL PŘEROV – VK UP OLOMOUC

Domácí volejbalistky statečně bojovaly proti zkušenějšímu favoritovi z hanácké metropole. Bohužel je srážely série vlastních chyb. Olomoučanky se také nevyvarovaly herních výpadků, ale dokázaly zvládnout koncovky  první a třetí sady. Střední část utkání si vzala do režie zkušená Napolitano, která bodovala z handy i hlavního kůlu a připsala si body i při útocích z pipu.       

č.: 31  dne: 18. 11. 2017  v hod.:18:00

Volejbal Přerov – VK UP Olomouc  0.3 (22:25, 15:25, 19:25)

Rozhodčí: Činátl R., Rychlík D.  

Počet diváků: 157

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Gauthier, Zatloukalová, Schoene, Jehlářová, Svobodová, Van der Meer, libero Kohoutová, Šádková. Střídaly: Šálková, Skálová, Veselá, Dostalíková

Hosté: Sajdová, Dudová, Dedíková, Ćutuk, Napolitano, Michaliková, libero Sain

Vyjádření:

Domácí:

Eva Svobodová(kapitánka domácích): My jsme…(nepublikovatelné – pozn. autora). Uděláme chyby v nejméně vhodnou dobu. Vedeme o dva body, zkazíme servis, nepřihrajeme a je to. Ale určitě jsme favorita potrápily.“  

Radim Vlček(trenér domácích): „Je to pořád dokola. Přijede zkušený soupeř hrající poháry a aspirant na titul. Odehrajeme s ním velmi dobré pasáže a pak uděláme nesmyslné chyby. Třeba dnes jsme v prvním setu udělali 11 chyb a prohráli ho o tři body. Holkám nelze upřít bojovnost a určitě ostudu neudělaly. Teď se musíme připravit na důležitý souboj se Šternberkem.“       

Hosté:

Katarína Dudová (kapitánka hostů): „Byl to dnes těžký zápas. Soupeřky hodně riskovaly a vycházelo jim to. My jsme se moc natrápily na naše body.  Jsme rády za tři body.“     

Jiří Teplý (trenér hostů): „Bylo to utkání plné chyb, hlavně na naší straně. Přijeli jsme si pro povinné vítězství, a to se nám podařilo.“ 

Popis utkání: 

Vyrovnaný první set se rozhodoval krátce po druhém technickém oddechovém čase, kdy Olomouc odskočila na rozdíl čtyř bodů. Domácí volejbalistky sice stáhly na jediný bodík (21:22 a 22:23), ale na setbol špatně přihrály a zkušená Dudová touto lahůdkou nad sítí nepohrdla.

Nevydařená koncovka se podepsala hned v úvodu druhého dějství. Soupeřky utekly na pětibodový rozdíl 3:8, a když už se Přerovanky dostaly na servis, třikrát po sobě jej zkazily. Tato etapa zápasu se odehrávala pod tatovkou zkušené Napolitano. Útočila z obou kůlů i z pipu a domácí hráčky si s ní nevěděly rady. Při prvním setbolu zaútočily do autu a byl konec.          

Podobný byl i start třetí a nakonec i závěrečné sady – 0:5. Ovšem mladý přerovský tým se nevzdal a rychle snížil na 4:5. Bohužel se pak nepovedla náhra libera na handu, míč skončil za anténkou a »tradičně« přišla laciná chyba na příjmu. Domácí volejbalistky však nesložily zbraně a dostaly se i do dvoubodového vedení  – 14:12.  Jenže po oddechovém čase Olomouce chybovaly na servisu i příjmu.  Ještě jednou se dostaly o krůček dopředu (17:16), ale to už bylo naposledy v utkání. Zkušený soupeř si pohlídal koncovku a zaslouženě zvítězil, i když se hodně nadřel.       

Autor: Stanislav Šmidák, foto Jan Pořízek

VK KP BRNO – TJ SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK

Královo Pole vybojovalo na domácí palubovce tři body do extraligové tabulky, když porazilo Frýdek-Místek 3:1 na sety. Hostujícím se v Brně sice podařilo vyhrát první set, královopolské volejbalistky ale zavčas zareagovaly, vítězství obrátily na svou stranu a udělaly první krok tomu, co si předsevzaly: vyhrát do Vánoc všechna utkání domácích soutěží.

č.: 35 dne: 18. 11. 2017 v hod.: 18:00

VK KP BRNO – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (22:25, 25:20, 25:15, 25:14)

Rozhodčí: Kvarda P./Kořenek J.

Počet diváků: 350

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Zburová, Suchá, Vyklická, Pištěláková, Assis, Boulová, libero Vaňková. Střídaly: Meidlová, Kopáčová

Hosté: Pavelková, Kvapilová, Borovcová, Kukůčová, Mitrega, Blasiak, libero Radijevičová. Střídaly: Vašinová, Vašínová

Vyjádření:

Domácí:

Ivana Zburová (kapitánka VK KP BRNO): My jsme po přechozích prohrách byly psychicky trošku nalomené, a to bylo vidět na naší hře v prvním setu. Naštěstí jsme to od následující sady zlomily, začaly jsme hrát naši hru a více si věřit. Už to pak pomalu šlo a já doufám, že tohle vítězství nám pomůže a bude to z naší strany jen a jen lepší.“

Marek Rojko (trenér VK KP BRNO): „V prvním setu jsme dnes udělali 17 vlastních chyb, což vyšlo z toho, že jsme byli trošku ve stresu po posledních prohrách. Bylo cítit, že družstvo je trochu nervózní a já jsem nebyl naivní v tom, že na ně hned vlétneme, a že to hned půjde. Na druhé straně jsem strašně rád za to, že se tým po prvním setu vnitřně semkl i díky dvěma střídáním – Pavla Meidlová navíc odehrála asi svůj nejlepší zápas v Brně, který navíc nebyl vůbec lehký, protože byl pod tlakem. Další tři sety jsme pak zvládli a byla to týmová práce, což je důležité. Nastavili jsme si cíl vyhrát do Vánoc všechny zápasy a mě nezajímá, jestli to dnes bylo pěkné. Dnes naše hráčky bojovaly a bily se, a to jsou pro mě ty zásadní ukazatele družstva, že je bojovné. Teď se potřebuje uklidnit a pracovat dál.“

Hosté:

Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „V prvním setu jsme hrály to, co jsme chtěly a na co jsme se připravovaly. Nám pak uškodila hlavně střídající Kopáčová, která se výborně rozehrála a my jsme ji nebyly schopné ubránit. Druhý set byl ještě vyrovnaný, ale od toho třetího jsme přestaly útočit, měly jsme přihráno, ale bohužel jsme nebyly schopny složit balón.“

Leopold Tůma (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „My jsme dnes v Brně chtěli vyhrát a Královo Pole hratelné bylo. V první sadě jsme plnili to, co jsme si řekli v šatně, co budeme blokovat a jak na ně útočit, ale příchodem Kopáčové se Brnu zlepšila úderná síla na síti a tam došlo ke zlomu. Naše hráčky pak pod následným tlakem servisu Brna už pak nesložily balóny.“

Popis utkání:

Favorizované domácí volejbalistky první set v hale na Vodově nezvládly podle svých představ, a byl to naopak Frýdek-Místek, který se svou koncentrovanou a trpělivou hrou v průběhu úvodní sady postupně ujal čtyřbodového vedení (12:16). Brno kupilo chyby a na nepříznivé skóre zareagovat nedokázalo – set proto vyzněl pro hostující 22:25.

Tým Marka Rojka na začátku následující sady zpřesnil hru a vytvořil si náskok sedmi bodů (12:5). Frýdek-Místek to nezlomilo, a tak se mu ještě podařilo zdramatizovat koncovku setu, když se na královopolské hráčky dokázal při podání Izabely Blasiak dotáhnout na rozdíl jediného bodu (20:19). Brno ale zvrat nepřipustilo, závěr druhého dějství zvládlo lépe a výhrou 25:20 srovnalo sety na 1:1.

Třetí sada byla do prvního technického time outu vyrovnanou partií, domácí pak ale začaly hrát víc agresivně a zlepšily útok. Výsledkem byl rázem stav 17:10. Sokolky odpověď na brněnskou hru hledaly marně, a domácí si tak dokráčely až k vítězství ve třetí sadě, kterou zakončila přesná smeč Kristýny Boulové (25:15).

Čtvrtá sada nabídla podobný scénář jako ta předešlá – přetahovanou o každý míč do stavu 9:10 a pak nástup domácího Brna a odskok až o 5 bodů v druhém technickém time outu. Na konci čtvrté sady tak Královo Pole těžilo dokonce z 10 setbolů. Proměnit se povedlo esem Anně Suché hned ten první (25:14), a tak si KP Brno připisuje to tabulky tři body.

Autor: Barbora Mertová

TJ SOKOL ŠTERNBERK – VK DUKLA LIBEREC

Po dvou zápasech, v nichž dokázaly premiérově v sezoně bodovat, hostily volejbalistky Sokola Šternberk v 7. extraligovém kole ambiciózního nováčka z Liberce. Hanačky Duklu příliš nepotrápily a s týmem plným hvězd prohrály 0:3.

č.:  32  dne: 18. 11. 2017 v hod.: 17:00       

TJ Sokol Šternberk – VK Dukla Liberec 0:3 (15:25, 21:25, 12:25)

Rozhodčí:  Němeček P., Nedbálek A.

Počet diváků: 165

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Karpushyna, Hudylivová, Šenková, Polášková, Dudová, Kotlabová, libero Oborná. Střídaly: Hanousková, Nováková, Vrabcová.

Hosté:  Delabarre, Mikšíková, Kohoutová, Krišková, Veselá, Nečasová, libero Dostálová.

Vyjádření:

Domácí:

Eva Hudylivová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): V každém setu jsme musely dotahovat ztrátu několika bodů. Soupeře jsme neubránily v poli ani na síti. Dnes jsme zkrátka byly horší.“

Martin Hroch (trenér TJ Sokol Šternberk): „Narazili jsme na silného soupeře. Podařil se nám jen druhý set. V prvním a třetím nás soupeř jasně přehrál, hlavně jsme pouštěli balony zbytečně na zem.“

Hosté:

Romana Krišková (kapitánka VK Dukla Liberec): „Přijely jsme si pro tři body, i když jsme byly bez kapitánky Holubcové. Nečasová ji ale dokonale zastoupila. Soupeřky nás potrápily jen ve druhém setu, jinak jsme měly zápas pod kontrolou.“ 

Josef Smolka (trenér VK Dukla Liberec): „Cestou sem jsme měli trochu obavu, protože domácí uhráli pět setů s Olympem a pak vyhráli v Brně. Nicméně jsme splnili, co jsme chtěli. Šternberk měl problémy na přihrávce, což byl mezi námi hlavní rozdíl.“

 

Popis utkání:

Úvodní set zápasu domácího týmu z nejmenšího extraligového města s reprezentantkami nabitým celkem nováčka se lámal po prvním technickém timeoutu, po němž hosté odskočili na rozdíl čtyř a posléze až osmi míčů. První dějství nakonec skončilo výhrou Liberce 25:15.

Druhá sada byla vyrovnaná až do stavu 16:18, do nějž se oba celky střídaly v maximálně čtyřbodovém vedení. Pak to byl opět Liberec, který navýšil svůj náskok v koncovce a druhé dějství dotáhl do vítězného konce.

Třetí část duelu už byla jasně v režii Dukly, která hned od začátku začala navyšovat svůj náskok a brzy vedla až o deset míčů. Nakonec z toho bylo jasné vítězství hostí, kteří si po zásluze odvezli na sever Čech tři body.

Autor: Adam Fritscher

 

Zpracoval: Jiří Carba

Krátké zprávyArchiv
Champions League 2018/2019 muži

Azimut Leo Shoes Modena (ITA) – VK ČEZ Karlovarsko 3:0 (26:24, 25:22, 25:17)

 
ME 2019 muži - rozlosování

Los ME 2019 zařadil české volejbalisty do skupiny D, která se odehraje v Rotterdamu a Amsterdamu. Soupeřem naší reprezentace bude domácí Nizozemsko,...

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

Ford Store Levoranta Sastamala (FIN) – Kladno volejbal cz 3:0 (25:20, 25:19, 25:19) první utkání 3:2, postupuje Sastamala

 
2018/19 MEVZA Středoevropská liga - ženy

VK UP Olomouc - Mladost Zagreb (CRO) 3:1 (25:10, 25:15, 20:25, 25:22)

 
Pohár CEV 2018/2019 muži

Galatasaray Istanbul (TUR) – Dukla Liberec 3:0 (25:15, 25:21, 25:19) první utkání 3:2, postupuje Galatasaray Istanbul

 
MEVZA U17 Maribor - chlapci - kvalifikace na 2019 ME U17

finále: Slovinsko – Česká republika 1:3 (18:25, 16:25, 25:23, 16:25), o 3. místo: Rakousko – Slovensko 3:0 (25:23, 25:19, 25:19)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018