9.10.2017

Olomoucké volejbalistky odstartovaly sezónu na výbornou, z Maďarska vezou dvě výhry

Zatímco ostatním týmům vrcholila herní příprava na nový ročník Uniqa extraligy, který začne o víkendu, volejbalistky Olomouce mají za sebou ostrý start ve Středoevropské lize, když v Maďarsku svým soupeřkám nepovolily uhrát ani set. Nejprve přehrály Slávii EU Bratislava a poté i domácí Fatum Nyíregyháza.

„Je to pro nás úspěšný vstup do soutěže. Jsme za to rádi. Družstvo jsme měli ve složení na ligu, kdy nám chyběla pouze Bernarda Ćutuk,“ začal hned na úvod Jiří Teplý. „První zápas s Bratislavou byl poměrně jednoznačný,“ hodnotil ostrý start trenér olomouckých volejbalistek.

A měl pravdu. V souboji dvou univerzit měla od začátku navrch Univerzita Palackého, jejíž volejbalistky přehrály bez problémů své sokyně z Ekonomické univerzity v Bratislavě 3-0.

Po slovenských mistryních ze Slávie EU čekalo na Hanačky o den později utkání s místním celkem – Fatum Nyíregyháza. S tou měly ještě v živé paměti přípravné utkání, které odehrály začátkem září na domácím turnaji a zvítězily v něm 3-0. Tentýž výsledek se jim podařilo zopakovat i o měsíc později. Mírné komplikace musel výběr trenéra Teplého řešit pouze ve druhém setu, který vysokoškolačky vyhrály 27:25.

„Nyíregyháza je kvalitní soupeř, pro ně, bohužel hůř přihrávali a my jsme je zatlačili servisem. K odporu se vzepjali jen v koncovce druhého setu, ale my jsme je přehráli a třetí už byl opět jednoznačný pro nás,“ okomentoval vítězství nad domácími lodivod Teplý.

Co jej také může těšit je rychlá aklimatizace reprezentantek René Sain a Veroniky Struškové. Druhá jmenovaná si přenesla formu z reprezentace i do klubu. „Máme spolu odehrané téměř dvě sezony, takže comeback byl bezproblémový. Byla jsem mile překvapena souhrou s nahrávačkami.“ popisovala svůj návrat po druhém utkání olomoucká blokařka. Její slova potvrzují i statistiky z utkání – 20 bodů hovoří za vše.

Extraligu odstartují Olomoučanky v sobotu na Olympu Praha. V neděli pak zamíří k předehrávce proti Fénixu Brno.