9.2.2017

Šternberk hladce podlehl Olomouci, třetí set skončil 4:25!

V 18. kole nejvyšší české volejbalové soutěže UNIQA extraligy žen přivítaly hráčky TJ Sokol Šternberk aktuálně druhý tým tabulky VK UP Olomouc. První dva sety držely domácí hráčky s favorizovaným soupeřem krok, ale nakonec zápas ztratily jasně 0:3.

č.: 69, dne: 9. 2. 2017, v hod.:17:00

TJ Sokol Šternberk – VK UP Olomouc 0:3 (17:25, 16:25, 4:25)

Rozhodčí: Duda Daniel, Topolánek Michal

Počet diváků: 148

Domácí: Hudylivová, Nováková, Oborná, Dudová, Orvošová, Borovcová, libero: Kulová. Střídaly: Šenková, Onderková, Kratochvílová, Kneiflová.

Hosté: Kubínová, Mifková, Cutuk, Napolitano, Michalíková, Strušková, libero: Sain. Střídaly: Andreeva, Košická

Eva Hudylivová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): "V první a druhém setu jsme odehrály dobré utkání. Ve třetí sadě nás Ivana Mifková zatlačila servisem a soupeř si vytvořil nedostižný náskok. Dnes nám po celý zápas něco chybělo."

Martin Hroch (trenér TJ Sokol Šternberk): "První dva sety jsme nehráli špatný volejbal, ale chyběla nám odvaha v útoku. Ve druhé sadě jsme předvedli lepší pasáže, ale na soupeře, jakým je tým Olomouce, to nestačilo."

Katarina Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): "Vycházel nám po celý zápas servis, kterým jsme držely soupeře od sítě. Tím jsme si ulehčily obranu a zápas dovedly do vítězného konce."

Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): "Zápas jsme měli pod kontrolou, neboť máme zkušenější družstvo než domácí. První dva sety hrály domácí hráčky dobrý volejbal, my jsme se ale postupně dostali do tempa a ve třetí sadě díky servisu domácí zatlačili. Šternberk si za předvedený výkon v první a druhé sadě zaslouží pochvalu."

Domácí nastoupili do zápasu proti favoritu utkání s respektem a to se projevilo na vývoji skóre. Olomoucké hráčky si vypracovaly náskok 8:4. V dalším průběhu setu náskok Olomouce pomalu narůstal až do výsledného stavu 25:17.

Druhá sada začala obdobně a hostující tým odskočil na skóre 13:5. Pak však domácí hráčky předvedly nejlepší pasáž utkání a snížily až na 13:16. Zlepšily všechny činnosti na hřišti a hra se vyrovnala. V koncovce setu se však projevila větší zkušenost hráček Olomouce, které nepřipustily komplikace a zakončili sadu v poměru 25:16.

Na začátku třetí sady se dostala na podání hostující Ivana Mifková a její přesný a tvrdý servis dělal domácím problémy. Skóre narostlo až na 12:0 pro Olomouc a bylo rozhodnuto. Trenéři dali příležitost hráčkám z lavičky a Olomouc uzavřela utkání jasným vítězstvím ve třetí sadě 25:4.

Autor: Mgr. Jan Gottwald