26.2.2016

V Brně se překvapení nekonalo, Královo Pole s přehledem porazilo Šternberk

K nečekané rošádě došlo minulý týden ve dvou extraligových zápasech skupiny o 5.–8. místo. Šternberk doma porazil Frýdek-Místek a ten vzápětí našel úspěšný recept na pražský Olymp. V utkání Králova Pole se Šternberkem se už ale žádné překvapení nekonalo, Brno v něm potvrdilo roli favorita a na domácí palubovce vyhrálo s přehledem 3:0 na sety.

VK Královo Pole Brno – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:14, 25:11, 25:21)

Rozhodčí: Trumpeš D., Vachutka M.

Počet diváků: 120

Domácí: Suchá, Tesařová, Měrková, Hrazdirová, Keddy, Šloufová, libero Melichárková. Střídaly: Doležalová, Diatková, Pospíšilová, Podhrázká, Chevalierová.

Hosté: Zatloukalová, Šenková M., Němčíková, Borovcová, Janečková, Jurčíková, libero Přibylová. Střídaly: Šenková Š., Dudová, Beránková, Kratochvílová, Matoušková.

Vendula Měrková (kapitán VK Královo Pole Brno): „Dobře jsme dnes podávaly a soupeř nekladl žádný odpor. Jsem ráda nejenom za výhru a zisk tří bodů, ale i za to, že se znovu na hřišti objevila Míša Doležalová.“

Bruno Napolitano (trenér VK Královo Pole Brno): „Dnes jsem s výkonem mužstva velmi spokojený, výborně hrála Šárka Šloufová. Samozřejmě se už teď plně soustředíme na play off."

Martina Janečková (kapitán TJ Sokol Šternberk): „Dnešní zápas se nám vůbec nevydařil, Brno nemuselo ani moc hrát, my jsme předvedly naivní dorostenecký volejbal. V prvních dvou setech nám nefungovala přihrávka, v posledním setu se to trošku zlepšilo, ale na Královo Pole to v žádném případě nestačilo.“

Martin Hroch (trenér TJ Sokol Šternberk): „Náš tým trošku podlehl uspokojení z minulého úspěšného utkání s Frýdkem-Místkem, kdy jsme podali velice dobrý výkon. Dnes hráčky nepřišly připravené na zápas a zklamaly ve všech herních činnostech. Do Brna jsme přijeli jenom na výlet.“

Brno se hned v úvodu zápasu ujalo vedení 5:1 a Šternberku tak jasně ukázalo, kdo bude na hřišti pánem. Výborně se na servisu předvedla Šárka Šloufová, která skóre 10:8 navýšila až na 19:8. Královo Pole hrálo lehce v útoku a Šternberk prakticky k ničemu nepustilo, a tak první sada vyzněla v jeho prospěch 25:14.

Druhé dějství znamenalo pro hostující hráčky ještě větší mizérii. Šternberk v něm uhrál jenom 11 bodů a na brněnskou hru hledal marně odpověď. V závěru setu na hřiště po delší herní pauze naskočila brněnská smečařka Míša Doležalová. Ta si na podzim poranila koleno právě v utkání se šternberským Sokolem, a o to víc si tak vychutnala vítězství v druhém setu.

Hostující se herně lehce zvedly až ve třetí sadě. Brno v ní vedlo už 16:10, Šternberku se pak ale podařilo dotáhnout alespoň na 20:16. Volejbalistky Králova Pole ale koncovku zápasu zvládly a vyhrály poslední set 25:21 - tvrdou smečí ho zakončila nejproduktivnější hráčka extraligy Vendula Měrková, která si na své konto připsala dalších 17 bodů.

Autor: Barbora Mertová

Nová fotogalerie: EX-M: AERO Odolena Voda - ČZU Praha

V sekci FOTOGRALERIE byly přidány nové fotografie, tentokrát z utkání Odolene Vody a ČZU Praha.

Budějovice mění po porážce od Tel Avivu trenéra

Novým trenérem se stal dosavadní asistent René Dvořák, jemuž bude pak na lavičce pomáhat Stanislav Pochop.

Budějovice ve třech setech prohrály s Tel Avivem

VK České Budějovice - Mac. Tel Aviv 0:3 (23:25, 23:25, 26:28).

Karlovarsko narazí v Poháru CEV na ruský Surgut

Daleká cesta čeká volejbalistky Karlovarska v dalším kole Poháru CEV. Odvetný duel mezi Surgutem a Olympiakos skončil vítězství ruského celku v...

Liga mistrů: Liberec podlehl Berlínu ve třech setech

Liberec - Berlín 0:3 (18:25, 23:25, 16:25).

Nová fotogalerie: EX-M: Kladno volejbal cz - ČZU Praha

Byla přidána nová FOTOGALERIE, tentokrát z dohrávky 13.kola mezi Kladnem a ČZU Praha - ZDE.