26.2.2016

V Brně se překvapení nekonalo, Královo Pole s přehledem porazilo Šternberk

K nečekané rošádě došlo minulý týden ve dvou extraligových zápasech skupiny o 5.–8. místo. Šternberk doma porazil Frýdek-Místek a ten vzápětí našel úspěšný recept na pražský Olymp. V utkání Králova Pole se Šternberkem se už ale žádné překvapení nekonalo, Brno v něm potvrdilo roli favorita a na domácí palubovce vyhrálo s přehledem 3:0 na sety.

VK Královo Pole Brno – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:14, 25:11, 25:21)

Rozhodčí: Trumpeš D., Vachutka M.

Počet diváků: 120

Domácí: Suchá, Tesařová, Měrková, Hrazdirová, Keddy, Šloufová, libero Melichárková. Střídaly: Doležalová, Diatková, Pospíšilová, Podhrázká, Chevalierová.

Hosté: Zatloukalová, Šenková M., Němčíková, Borovcová, Janečková, Jurčíková, libero Přibylová. Střídaly: Šenková Š., Dudová, Beránková, Kratochvílová, Matoušková.

Vendula Měrková (kapitán VK Královo Pole Brno): „Dobře jsme dnes podávaly a soupeř nekladl žádný odpor. Jsem ráda nejenom za výhru a zisk tří bodů, ale i za to, že se znovu na hřišti objevila Míša Doležalová.“

Bruno Napolitano (trenér VK Královo Pole Brno): „Dnes jsem s výkonem mužstva velmi spokojený, výborně hrála Šárka Šloufová. Samozřejmě se už teď plně soustředíme na play off."

Martina Janečková (kapitán TJ Sokol Šternberk): „Dnešní zápas se nám vůbec nevydařil, Brno nemuselo ani moc hrát, my jsme předvedly naivní dorostenecký volejbal. V prvních dvou setech nám nefungovala přihrávka, v posledním setu se to trošku zlepšilo, ale na Královo Pole to v žádném případě nestačilo.“

Martin Hroch (trenér TJ Sokol Šternberk): „Náš tým trošku podlehl uspokojení z minulého úspěšného utkání s Frýdkem-Místkem, kdy jsme podali velice dobrý výkon. Dnes hráčky nepřišly připravené na zápas a zklamaly ve všech herních činnostech. Do Brna jsme přijeli jenom na výlet.“

Brno se hned v úvodu zápasu ujalo vedení 5:1 a Šternberku tak jasně ukázalo, kdo bude na hřišti pánem. Výborně se na servisu předvedla Šárka Šloufová, která skóre 10:8 navýšila až na 19:8. Královo Pole hrálo lehce v útoku a Šternberk prakticky k ničemu nepustilo, a tak první sada vyzněla v jeho prospěch 25:14.

Druhé dějství znamenalo pro hostující hráčky ještě větší mizérii. Šternberk v něm uhrál jenom 11 bodů a na brněnskou hru hledal marně odpověď. V závěru setu na hřiště po delší herní pauze naskočila brněnská smečařka Míša Doležalová. Ta si na podzim poranila koleno právě v utkání se šternberským Sokolem, a o to víc si tak vychutnala vítězství v druhém setu.

Hostující se herně lehce zvedly až ve třetí sadě. Brno v ní vedlo už 16:10, Šternberku se pak ale podařilo dotáhnout alespoň na 20:16. Volejbalistky Králova Pole ale koncovku zápasu zvládly a vyhrály poslední set 25:21 - tvrdou smečí ho zakončila nejproduktivnější hráčka extraligy Vendula Měrková, která si na své konto připsala dalších 17 bodů.

Autor: Barbora Mertová

Středeční výsledky Ligy Mistrů

Halkbank - Perugia 0:3 (19:25, 19:25, 23:25), Dinamo Moskva - Maaseik 3:1 (25:22, 23:25, 25:22, 25:20), Arkasspor - Zenit Kazaň 0:3 (14:25, 11:25,...

Úterní výsledky Ligy Mistrů: Rumunská Craiova zdolala Belchatow!

Craiova - Belchatow 3:1 (30:28, 25:23, 19:25, 25:22), Kedzierzyn Kozle - Istanbul BB 3:0 (25:12, 28:26, 29:27), Berlin Volleys - Civitanova 3:1...

Nová fotogalerie: EX-M: Benátky n. J. - ČZU Praha

Byla přidána nová fotogalerie, tentokrát z extraligového utkání mužů mezi VK Benátky n. J. a ČZU Praha.

Nová fotogalerie: ČP: Přerov - Prostějov

Podívejte se na novou FOTOGALERII ze čtvrtečního utkání Českého poháru žen mezi Přerovem a Prostějovem.

Český pohár mužů - 1/16 finále

ČZU Praha - Ostrava 2:3 (25:21, 27:29, 25:23, 22:25, 11:15).

Český pohár - ženy - osmifinále - 2.zápasy

Šternberk - Královo Pole 3:2 (19:25, 21:25, 25:20, 25:18, 16:14), Přerov - Prostějov 0:3 (18:25, 15:25, 22:25).