Staropramen Cool Český pohár / Praha (Strahov) - muži
24. 6. 2016
UNIQA MČR U16 / Opava - juniorky, junioři
26.2.2016

V Brně se překvapení nekonalo, Královo Pole s přehledem porazilo Šternberk

K nečekané rošádě došlo minulý týden ve dvou extraligových zápasech skupiny o 5.–8. místo. Šternberk doma porazil Frýdek-Místek a ten vzápětí našel úspěšný recept na pražský Olymp. V utkání Králova Pole se Šternberkem se už ale žádné překvapení nekonalo, Brno v něm potvrdilo roli favorita a na domácí palubovce vyhrálo s přehledem 3:0 na sety.

VK Královo Pole Brno – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:14, 25:11, 25:21)

Rozhodčí: Trumpeš D., Vachutka M.

Počet diváků: 120

Domácí: Suchá, Tesařová, Měrková, Hrazdirová, Keddy, Šloufová, libero Melichárková. Střídaly: Doležalová, Diatková, Pospíšilová, Podhrázká, Chevalierová.

Hosté: Zatloukalová, Šenková M., Němčíková, Borovcová, Janečková, Jurčíková, libero Přibylová. Střídaly: Šenková Š., Dudová, Beránková, Kratochvílová, Matoušková.

Vendula Měrková (kapitán VK Královo Pole Brno): „Dobře jsme dnes podávaly a soupeř nekladl žádný odpor. Jsem ráda nejenom za výhru a zisk tří bodů, ale i za to, že se znovu na hřišti objevila Míša Doležalová.“

Bruno Napolitano (trenér VK Královo Pole Brno): „Dnes jsem s výkonem mužstva velmi spokojený, výborně hrála Šárka Šloufová. Samozřejmě se už teď plně soustředíme na play off."

Martina Janečková (kapitán TJ Sokol Šternberk): „Dnešní zápas se nám vůbec nevydařil, Brno nemuselo ani moc hrát, my jsme předvedly naivní dorostenecký volejbal. V prvních dvou setech nám nefungovala přihrávka, v posledním setu se to trošku zlepšilo, ale na Královo Pole to v žádném případě nestačilo.“

Martin Hroch (trenér TJ Sokol Šternberk): „Náš tým trošku podlehl uspokojení z minulého úspěšného utkání s Frýdkem-Místkem, kdy jsme podali velice dobrý výkon. Dnes hráčky nepřišly připravené na zápas a zklamaly ve všech herních činnostech. Do Brna jsme přijeli jenom na výlet.“

Brno se hned v úvodu zápasu ujalo vedení 5:1 a Šternberku tak jasně ukázalo, kdo bude na hřišti pánem. Výborně se na servisu předvedla Šárka Šloufová, která skóre 10:8 navýšila až na 19:8. Královo Pole hrálo lehce v útoku a Šternberk prakticky k ničemu nepustilo, a tak první sada vyzněla v jeho prospěch 25:14.

Druhé dějství znamenalo pro hostující hráčky ještě větší mizérii. Šternberk v něm uhrál jenom 11 bodů a na brněnskou hru hledal marně odpověď. V závěru setu na hřiště po delší herní pauze naskočila brněnská smečařka Míša Doležalová. Ta si na podzim poranila koleno právě v utkání se šternberským Sokolem, a o to víc si tak vychutnala vítězství v druhém setu.

Hostující se herně lehce zvedly až ve třetí sadě. Brno v ní vedlo už 16:10, Šternberku se pak ale podařilo dotáhnout alespoň na 20:16. Volejbalistky Králova Pole ale koncovku zápasu zvládly a vyhrály poslední set 25:21 - tvrdou smečí ho zakončila nejproduktivnější hráčka extraligy Vendula Měrková, která si na své konto připsala dalších 17 bodů.

Autor: Barbora Mertová

Uznávaný trenér Petr Brom bude působit v Ústí nad Labem

Po dlouhých 17-ti letech se uznávaný kouč Petr Brom vrací do "svého" Ústí nad Labem, které povede od nové sezóny jako hlavní trenér.

Světový pohár - Moskva

Agatha/Barbara - Sluková/Hermanová 1:2 (14:21, 21:13, 15:17)

Karlovarsko prodloužilo smlouvy s několika hráči

Volejbalové VK ČEZ Karlovarsko prodloužilo smlouvy pro následující ročník s Tomášem Širokým, Danielem Pfefferem, Danovanem Džavoronokem, Michalem...

Změny v extraligových týmech - Kladno

Volejbalisty Kladna posílí nizozemské libero Dirk Sparidans, který v uplynulé sezóně působil v dresu ASSE-Lennik.

Přátelské utkání žen - neděle 22.5.

V neděli sehrají Češky druhé přátelské utkání na palubovce polského výběru. Zápas startuje již ve 12 hodin.

Přátelské utkání žen - sobota 21.5.

Dnes startuje od 17 hodin první přípravné utkání české reprezentace žen v Polsku.