12.12.2018

V předehrávce 14. kola UNIQA extraligy žen nedala Dukla Ostravě šanci

Předehrávka 14. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2018/19 proti sobě svedla letos výborně hrající Duklu Liberec a trápící se Ostravu. Zápas neměl dramatickou zápletku a jak řekl domácí trenér Gálik, profesorským způsobem si Dukla připsala tři body.

Domácí tým potvrdil roli favorita, s vyjímkou první poloviny druhého setu v utkání dominoval, přehrál soupeře  ve všech herních činnostech a bez problému v utkání zvítězil.

č.: 66    dne: 11. 12. 2018      v hod.: 18.00

VK Dukla Liberec – TJ Ostrava  3:0 (25:19, 25:17, 25:15)

Rozhodčí: Krtička J., Nedbálek A.

Počet diváků: 135

Domácí: Candráková, Kopecká, Mikšíková, Kohoutová, Pištěláková ,Šotkovská, libero Dostálová. Střídaly: Holubcová, Kolářová

Hosté: Žolnerčíková, Diatková, Kašparová, Nečasová, Makauskaite, Zemanová, libero Chevalierová. Střídaly: Sedláčková, Lukáčová, Faltinová, Poláchová

Laura Holubcová (kapitánka domácích): Připravovaly jsme se na těžký zápas, ale naštěstí nás Ostrava nepotrápila tolik, jak jsme předpokládaly."

Libor Gálík (trenér domácích): Trochu profesorský výkon, na který si myslím ještě nemáme nárok. Chtěl bych, aby se tým individuálně zlepšoval, ale je to asi dáno porcí zápasů, kterou teď absolvujeme. Také chci poděkovat bubeníkům a fanklubu, že udělali skvělou atmosféru."

Zemanová Kateřina (kapitánka hostů): Přijely jsme s tím, že nemáme co ztratit a budeme hrát odvážně. Bohužel se nám dařilo držet se soupeřem krok pouze ve dvou setech do 15 bodů. Třetí set jsme hrály odevzdaně a udělaly mnoho chyb."

Pommer Zdeňek (trenér hostů): Dnes jsme byli nedůrazní v činnostech a málo jsme se odvázali. Dobrý vstup do druhého setu, bohužel hrajem do stavu 17. Soupeři blahopřeji."

1. set (25:19): Domácí tým měl od začátku setu převahu, přehrával hosty ve všech herních činnostech, bohužel se však domácí hráčky nevyvarovaly zbytečných chyb a tím umožnily hráčkám Ostravy uhrát přijatelný výsledek.

2. set (25:17): První část setu přinesla vyrovnanou hru, obě družstva se střídala ve vedení, hrál se nejzajímavější volejbal. V koncovce setu ovšem domácí tým jasně dominoval.

3. set (25:15): Hráčky Dukly Liberec pokračovaly v dominantním výkonu z koncovky druhého setu a tak se tento set stal pouze formální záležitostí, hostující hráčky v něm kladly minimální odpor.

Autor: Jindřich Martinec