3.3.2016

Ve šlágru ženské extraligy zvítězila Olomouc v Ostravě 3:2, vyhrál i Olymp a Prostějov

Ve čtvrtek se odehrály tři zápasy ženské UNIQA extraligy. V nadstavbě se ve skupině I utkal Přerov s Prostějovem a Ostrava přivítala Olomouc. Ve skupině druhé pak Šternberk přivítal pražský Olymp.

VOLEJBAL PŘEROV PRECHEZA - VK AGEL PROSTĚJOV

Hrál se divácky určitě atraktivní volejbal. Domácí tým nebyl pod psychickým tlakem a nedělal moc chyb. Favorita trápil zejména bodovými bloky, v útočné fázi však neměl takovou kvalitu.

Domácí: Volejbal Přerov Precheza - Hosté: VK AGEL Prostějov

Výsledek: 0:3 (18:25, 15:25, 19:25)

Rozhodčí: Dziacký, Ištvanech

Počet diváků: 125

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Cebáková, K. Kohoutová, Svobodová, L. Kohoutová, Tomašeková, Kubínová, libero: Šťastná. Střídaly: Rašková.

Hosté: Tinklová, Markevich, Herelová, Vargas, Matienzo, Borovinšek, libero: Kovářová. Střídaly: Gambová, Soares.

Vyjádření:

Domácí:

Kapitán – Gabriela Tomášeková: "Zápas vypadal místy vyrovnaně. Pěkná podívaná pro diváky. Trápíme  se na útoku a vidíme, že náš útok středem nestačí na horní čtyřku. I když jsme rády, že v ní jsme, aspoň vidíme, ve kterých oblastech musíme zabrat. Dnes jsme dobře přihrávaly a dařilo se nám to i proti Vargas. Chyby jsme však dělaly v jiných činnostech." 

Trenér - Libor Gálík: "Dnes jsme předvedli mnohem lepší výkon, než proti Ostravě. Vydrželi jsme hrát půl setu vyrovnaně, pak se projevila síla soupeře. Udělali jsme míň nevynucených chyb."     

Hosté:

Kapitán – Solange Soares: "Na začátku nám trvalo, než jsme se zorientovaly. Máme tu vždycky potíž s prostředím haly. Zápas jsme měli pod kontrolou a jsme rády, že jsme vyhrály 3:0." 

Trenér – Miroslav Čada: "Přerov dobře podával. My jsme měli potíže s přihrávkou v začátcích setů. Nahradili jsme to výrazným útokem a dovedli k výhře ve třech setech."

Popis utkání:

Domácí tým dnes předvedl uvolněný výkon a byl favoritovi zdatným protivníkem. V prvním setu se hrály krátké výměny a přerovský celek dokázal udržet silný útok hostů s výjimkou Vargas.

Druhá sada měla jednoznačnější průběh a trápení domácích v útoku se nepodařilo nahradit zvýšenou bojovností a dobrou hrou v obraně.

Také ve třetím setu se domácí celek držel na dostřel, ale jeho vedení v prostřední části mělo jepičí život. Trenér Čada poslal na hřiště Gambovou místo nevýrazné Matienzo. Když se k tomu přidal znovu slabší útok domácích nebylo co řešit.   

Autor: Stanislav Šmidák

TJ SOKOL ŠTERNBERK – PVK OLYMP PRAHA

V zápase 22. kola extraligy volejbalu žen se setkal pátý a osmý celek aktuální tabulky. Domácí TJ Sokol Šternberk podlehl PVK Olymp Praha v předchozím měření sil jednoznačně 0:3 na sety. A obdobný průběh mělo i domácí utkání.

TJ Sokol Šternberk – PVK Olymp Praha  0:3  (19:25, 14:25, 11:25)

Rozhodčí: Kavala  T., Duda D.

Počet diváků: 152

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Zatloukalová, Šenková M., Němčíková, Borovcová, Janečková, Jurčíková, libero Matoušková. Střídaly: Beránková, Kratochvílová, Šenková Š., Přibylová.

Hosté: Kopecká, Hodanová, Vyklická, Nová, Melicharová, Šimáňová, libero Dostálová Střídaly: Komárková, Kalhousová.

Vyjádření:

Domácí:

Markéta Janečková  (kapitánka TJ Sokol Šternberk): Začaly jsme všechny sety s nasazením, které nám bohužel vydrželo vždy jen do poloviny setu. Pak následovala bodová šňůra soupeře, kterou dovedl do úspěšného konce setů. S tím se bohužel nedá vítězit.“ 

Martin Hroch (trenér TJ Sokol Šternberk): Bohužel jsme nevystoupili ze šedi předchozích utkání proti Olympu, na který se nám dlouhodobě nedaří. Po většinu utkání jsme dobře bránili, ale od poloviny druhé sady se nám přestalo dařit v útoku, což určilo ráz utkání. V první polovině utkání jsme předváděli dobrý volejbal, celkově však musím hodnotit utkání jako nepovedené.“  

Hosté:

Eva Hodanová (kapitánka PVK Olymp Praha): „V prvním setu se domácím dařilo držet s námi krok. Od druhé sady jsme dobrým útokem nedaly domácím šanci a v utkání zaslouženě zvítězily."  

Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Hráčky přistoupily k utkání zodpovědně a po zásluze zvítězily. Diametrální rozdíl byl v kvalitě útoku a na servisu na straně Olympu, což rozhodlo utkání."

Popis utkání:

Oba týmy vstoupily do utkání odhodlaně a tomu odpovídal vyrovnaný začátek první sady. Od stavu 5:5 začal mít navrch celek Olympu Praha, který vstupoval do prvního technického oddechového času za stavu 5:8. Následovala bodová šňůra hostí a Olymp zvýšil vedení na 9:16. Domácí Sokol Šternberk pak i díky střídání zlepšil výkon a pomalu stahoval náskok soupeře, nicméně ztrátu již nedohnal a první sadu ztratil v poměru 19:25.

Druhý set začal zlepšeným výkonem domácích v obraně i útoku. Sokol Šternberk si postupně vypracoval náskok a ujal se vedení 8:5. Po oddechovém čase však následovala série chyb domácích a Olymp vyrovnal na 10:10. Hráčky pak bojovaly o každý míč až do stavu 13:13, kdy se přestalo dařit domácímu teamu. Olymp odskočil do vedení 13:16 a ani série oddechových časů nezměnila vývoj sady. Bodová série hostujícího teamu pokračovala a rozdíl ve skóre narůstal. Šternberk nakonec ztratil i druhou sadu v poměru 14:25.

Třetí sadu začal lépe Olymp a postupně si vpracoval vedení 4:8. Následně domácí hráčky zlepšily hru a snížili na 9:11. Zlepšený výkon se však domácím nedařilo udržet po delší dobu. Olymp zatlačil domácí servisem a rozdíl ve skóre rychle narostl na 9:20. Následně se domácím podařilo skórovat, ale vývoj utkání byl jasně daný. Hostující PVK Olymp Praha dovedl do vítězného konce i třetí sadu v poměru 11:25 a zaslouženě zvítězil 0:3 na sety.

Autor: Mgr. Jan Gottwald

TJ OSTRAVA - VK UP OLOMOUC

Souboj třetího týmu s druhým přineslo 22. kolo UNIQA extraligy žen. Aby měly Ostravanky aspoň malou šanci soupeřky ještě přeskočit v tabulce, tak potřebovaly dnes bezpodmínečně zvítězit a tím by zdramatizovaly závěrečná dvě kola nadstavbové části.  

TJ Ostrava -  VK UP Olomouc 2:3 (17:25, 25:22, 25:16, 22:25, 9:15)

Rozhodčí: Topolánek M./Slezák J.

Počet diváků: 226

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, libero: Kamila Červenková. Střídaly: Kukučová, Kvapilová, Valková, Čuboňová, Urbanová.

Hosté: Dudová, Košická, Dumančič, Kubová, Dedíková, Závodná libero: Hronová. Střídaly: Michalíková, Sochorcová, Nováková. 

Vyjádření:

Domácí:

Iva Nachmilnerová (kapitánka): "V dnešním utkání obě družstva střídala dobré chvilky s horšími. My jsme na začátku 4. setu prováhaly příležitosti k trháku. Až na 1. setu jsme nehrály špatně, ale pořád máme na čem pracovat." 

Zdeněk Pommer (trenér): "Po našem nedůrazném vstupu do 1. setu jsme zlepšili celkovou obranu a zatlačili Olomouc servisem, pak i hosté zpřesnili servis a my se trápili na příjmu a hůře jsme útočili. Do dalších zápasů musíme jít s větším důrazem." 

Hosté:   

Katarína Dudová (kapitánka): "Celý zápas byl o přihrávce a servisu a to rozhodovalo. Těší mě, že jsme se zvedly po dvou prohraných setech a dotáhly zápas do vítězného konce." 

Jiří Teplý (trenér):"Začali jsme velmi dobře, koncentrovaně, 2. set jsme prohráli vlastní nepozornostní. Byli jsme chvíli úplně mimo a hráli špatně, ale dostali jsme se z toho. Dnes byl důležitý servis a přihrávka, byla to houpačka na obě strany. Zápas byl bojovný a divákům se musel líbit." 

Popis utkání:

Domácí vstoupili do utkání velice špatně, záhy prohrávali 5:8, 9:15, 12:16 a v tom duchu ukončili s přehledem set olomoucké hráčky.

Obdobně začal i 2. set (4:8, 5:10, 8:14, 11:15), pak nastal první obrat v zápase díky servisu Kukučové (16:15), chvíli byl set vyrovnaný, hosté ještě jednou odskočili na 17:20. Trenér domácích poslal na hřiště nahrávačku Valkovou a blokařku Kvapilovou a díky úspěšným servisům a blokům získali domácí set na svou stranu.

3. set proběhl jednoznačně ve prospěch Ostravanek (8:5, 16:10, 21:11).

I ve 4. setu pokračoval nápor domácích hráček, ale jen do stavu 7:3. Hosté při servisu Dedíkové otočili na 7:10, poté ještě zvýšili náskok na 10:16. Domácí nesložili zbraně, postupně snižovali náskok (13:16, 16:20), dokázali vyrovnat na 20:20, ale koncovka jim už nevyšla (20:24, 22:24).

Začátek tie-breaku Ostravě utekl (1:6, 2:7, 5:8), přes krátké vzepětí (6:8, 7:10, 8:11) se již nepodařilo zvrátit vývoj setu a tím i celého utkání. 

Autor: Miloš Matula

 

Autor: Mgr. Michal Mezera

Krátké zprávyArchiv
Budějovice mění po porážce od Tel Avivu trenéra

Novým trenérem se stal dosavadní asistent René Dvořák, jemuž bude pak na lavičce pomáhat Stanislav Pochop.

 
Budějovice ve třech setech prohrály s Tel Avivem

VK České Budějovice - Mac. Tel Aviv 0:3 (23:25, 23:25, 26:28).

 
Karlovarsko narazí v Poháru CEV na ruský Surgut

Daleká cesta čeká volejbalistky Karlovarska v dalším kole Poháru CEV. Odvetný duel mezi Surgutem a Olympiakos skončil vítězství ruského celku v...

 
Liga mistrů: Liberec podlehl Berlínu ve třech setech

Liberec - Berlín 0:3 (18:25, 23:25, 16:25).

 
Nová fotogalerie: EX-M: Kladno volejbal cz - ČZU Praha

Byla přidána nová FOTOGALERIE, tentokrát z dohrávky 13.kola mezi Kladnem a ČZU Praha - ZDE.

 
ŽIVĚ ČT SPORT: Dnes je na programu dohrávka 13.kola mezi Kladnem a ČZU Praha

20:10: Kladno volejbal cz - ČZU Praha - sledujte ŽIVĚ na ČT SPORT.

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015