12.2.2020

Volejbalistky Brna na palubovce liberecké Dukly nezaváhaly

V předehrávce 23. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2019/20 přivítala Dukla Liberec vedoucí tým soutěže VK Brno. Šelmy nepřipustily žádné překvapení a z Liberce si odvážejí plný počet bodů. Nutno dodat, že to domácí celek neměl jednoduché, protože ho trápí velká marodka.

č.: 113                 dne: 12. 2. 2020                      v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec - VK Brno: 3:0 (18:25, 28:30, 17:25)

Rozhodčí: Nedbálek A., Poláček J.

Počet diváků: 187

Domácí: Rutarová, Bajusz, Svobodová, Kohoutová, Tolentino, Šotkovská, libero Dostálová. Střídaly: Wopereis, Kolářová, Bartošová

Hosté: Nováková, Janečková, Svobodníková, Mikysková, Sklenářová, Wolowicz, libero Chlumská. Střídaly: Benediktová, Diatková, Akeo

Eva Svobodová (kapitánka VK Dukla Liberec): Škoda dobře rozehraného druhého setu, kdy tam bylo pár nevynucených chyb. To se soupeřkám nestalo. To byl ten kousek, co nám chyběl sebrat Brnu tu sadu a možná i víc.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): Dnes jsme nehráli špatně proti dobrému týmu jako je Brno. Náš zdravotní stav je katastrofální a myslím, že jsme si to mohli trochu víc užít.

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „Jsem ráda, že jsme tady vybojovaly tři body. Myslím si, že rozhodl druhý set. Dukla nehrála vůbec špatně i přesto, že byla vyřazena ze hry Kohoutová po útoku do hlavy. Klíčový byl druhý set.“

Ondřej Boula (trenér VK Brno): „Jsem rád za tři body, protože tady se nevyhrává lehce. Dnes nejsem spokojený se servisem a popadalo nám tam moc zalívek, mohli jsme hrát více v klidu a mohlo to být jednodušší.“

VK Brno začalo první set koncentrovaněa nepustilo od prvního balonu domácí hráčky do hry. Již za stavu 5:10 si musel vzít domácí trenér první timeout. Brno hraje v klidu, nepustí jediný míč na zem. Dukla udělala první střídání, na hřiště přišla nahrávačka Wopereis. Dukle se podařila obrana a dohrané bodovky. Brno si bere timeout (16:12). Brno dnes výborně podává. Dukla má velké problémy na příjmu. Další timeout pro Duklu (14:20). Ani oddechový čas nepomohl Dukle snížit skóre a Brno si došlo pro vítězství v prvním setu.

Dukla si nástup do druhého setu pohlídala a nenechala si Brno utéct velkým rozdílem bodů (6:7). Domácí Svobodová potrápila Brno servisem dvěma body v řadě a Brno si bere timeout, 10:9 pro Duklu. Za stavu 14:16 si bere oddechový čas Dukla, jelikož hráčky byly dvakrát v síti při bloku. Brno si stále drží náskok dvou bodů hlavně obranou na síti. Při servisu domácí Bartošové jde Dukla do vedení na 20:19 a Brno si bere oddechový čas. Dukle se podařilo zvrátit koncovku a má šanci na ukončení druhého setu (24:22), ale Brno je proti a vystavuje na síti zeď. Brno srovnává na 24:24 a přichází čas na druhý timeout domácích. Šelmy si opět koncovku pohlídaly a blokem ukončují druhý set.

Třetí set začal lépe pro hostující Brno. Šelmy tlačily na servisu a po dobré obraně na síti jsou do vedení 6:2. Domácí si berou timeout. Brno zvyšuje náskok na (10:5). Na podání přichází Bartošová a opět dělá kvalitním servisem Brnu problémy. Za stavu 11:13 z pohledu domácích hru zastavuje brněnský trenér oddechovým časem. Malá série nevynucených chyb domácích posílá Brno do vedení o pět bodů (15:20). Šelmy totálně rozložily Duklu na přihrávce a vyhrávají i třetí set.

Autor: Aleš Správka