19.2.2016

Volejbalistky Šternberka ukončily dlouhou šňůru proher, odnesl to Frýdek-Místek

Podruhé po necelých třech týdnech se volejbalistky Šternberka postavily na domácí palubovce v dalším sokolském derby svým rivalkám z Frýdku-Místku. Na konci ledna v posledním kole základní části extraligy Hanačky podlehly svému soupeři 1:3, nyní ve druhém pokračování nadstavby nejvyšší domácí soutěže se situace dokonale obrátila a vítězství ve čtyřech setech slavil domácí tým. Mladičký kádr Šternberanek tak okusil radost z extraligové výhry po dlouhých patnácti zápasech.

Domácí družstvo v úvodu střetnutí dvou sousedů v tabulce a sokolských rivalů nijak nepřipomínalo outsidera deptaného nekonečnou sérií výsledkových nezdarů a do svého protivníka se okamžitě zakouslo především díky kvalitnímu servisu a bodovým blokům, k nimž se postupně přidával i útok. Výsledkem byla vcelku jasná výhra 25:18. Ve druhém dějství se však situace otočila, zpočátku to ještě nevypadalo na šternberský kolaps, ale od stavu 12:16 přestala domácí děvčata klást odpor a výsledkem byl nepříjemný debakl 13:25. Znovu se však ukázala bojovnost dravého mládí a Šternberanky hnané jako vždy výborným publikem dokázaly vyválčit další dvě sady shodným poměrem 25:22. Z vítězství se tak radovaly poprvé od 17. října loňského roku, kdy doma vyprovodily ve třech setech SG Brno.

„Bylo to vyrovnané, ale i takové nepěkné utkání se spoustou nevynucených chyb. Bohužel se na něm podepsali i rozhodčí. Ne že bych si stěžoval, ale ovlivnili tu hru hodně, hlavně ve třetím setu, kdy jsme byli ve vedení asi o tři body a měly tam být dva balony vyloženě pro nás a oni to pískli naopak. Tam se to zkrátka zlomilo. Domácí bojovali, nám se pak nedařilo v obraně a nesložili jsme míče,“ hodnotil duel trenér Frýdku-Místku Leopold Tůma.

„Především jsem rád, že se nám podařilo přerušit černou sérii patnácti ligových porážek za sebou. Myslím si, že jsme odehráli nejlepší utkání v průběhu letošní sezony, to zejména v obraně, útoku a v poli. Všechny hráčky, které do utkání zasáhly, si odvedly svoje a mají podíl na tomto vítězství, a to včetně střídačky, která celý tým neúnavně povzbuzovala,“ neskrýval radost domácí kouč Martin Hroch.

V nadstavbových bojích budou šternberské volejbalistky pokračovat opět ve čtvrtek - 25. února od 18 hodin je čeká duel na palubovce brněnského Králova Pole.

TJ Sokol Šternberk - TJ Sokol NIBE Frýdek-Místek 3:1 (25:18, 13:25, 25:22, 25:22)

Rozhodčí: Duda, Kavala

Diváků: 150

Sestava Šternberka: Š. Šenková, M. Šenková, Němčíková, Borovcová, Janečková, Jurčíková, libera: Matoušková, Přibylová. Střídaly: Zatloukalová, Kratochvílová, Maturová.

Sestava Frýdku-Místku: Uhrová, Štrbová, K. Vašinová, Pavelková, Holišová, Mitregaová, libero: Radivojevičová. Střídaly: Závodná, Bulinová

 

Autor: Adam Fritscher

Krátké zprávyArchiv
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – Dinamo Krasnodar 1:3 (25:16, 14:25, 18:25, 19:25)

 
Champions League 2017/18 ženy

VK Prostějov – Imoco Volley Conegliano 0:3 (21:25, 21:25, 15:25)

 
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26. 2. 2018 do 10. 3. 2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015