4.2.2020

Vydařená premiéra brazilské univerzálky v české UNIQA extralize

Dohrávka 21. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2019/20 mezi Duklou Liberec a Sokolem Šternberkem nepřinesla žádné překvapení. Dukla zařadila do sestavy novou brazilskou hráčku Tolentino na postu univerzálky, která se velkou měrou podílela na vítězství 3:0.

č.: 104                   dne: 4. 2. 2020                    v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec – TJ Sokol Šternberk: 3:0 (25:20, 26:24, 25:18)

Rozhodčí: Marschner R., Hladišová M.

Počet diváků: 153

Domácí: Bajusz, Svobodová, Kohoutová, Tolentino, Šulcová, Rutarová, libero Dostálová. Střídaly: Kolářová, Šotkovská, Bartošová

Hosté: Šmídová, Meidlová, Kneiflová, Mazur, Sifferien, Kofie, libero Zilberman. Střídaly: Karabinovich, Látalová, Kamidinová

Eva Svobodová (kapitánka VK Dukla Liberec): Takže jsme v prvé řadě rády za tři body. Věděly jsme, že to nebude jednoduché, protože Šternberk teď najíždí dobrou fazónu, protože porazil silný soupeře. Sice přijel oslabený o jednu smečařku, ale myslím si, že i tak byly holky silné, takže jsme rádi, že jsme to tak zvládly. Děkujeme fanouškům.“

Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Proti kvalitnímu soupeři cenné vítězství.“

Nicole Šmídová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Myslím, že jsme dnes nezahrály špatný zápas. První set jsme se trošku rozkoukávaly. Druhý set jsme hrály dobře, ale měly jsme trošku smůlu v koncovce. Ve třetím setu jsme polevily, ale Liberec zaslouženě vyhrál. Liberec byl lepší na servisu i v útoku.“

Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Tak nová liberecká posila jim podle mě hodně pomohla. Bylo to vidět, útočně se Dukla zvedla. Rozhodla koncovka druhého setu, kdy jsme udělali hloupé chyby v závěru. Jedinou, koho mohu dnes pochválit, je Ema Kneiflová.“

Začátek zápasu byl vyrovnaný, oba týmy si držely hru na ztrátu až do stavu 5:5. Šternberk udělal nevynucené chyby a trenér hostů si bere první oddechový čas, 9:6 pro Duklu. Následně Dukla přidala další body v obraně na síti (14:9). Hostující trenér poslal na servis Karabinovich, ta dala eso. Za stavu 15:11 si bere time i domácí trenér. Domácí hráčky nenechaly Šternberk nadechnout a zatlačily dobrým servisem (Bajusz), bodové balony dohrávaly Svobodová s Tolentino na 21:15. Za stavu 23:19 pro Duklu si bere timeout trenér Gálík, vzápětí hostující Karabinovich dala opět eso. Dukla si pohlídala závěr prvního setu a ten krásnou smečí po lajně ukončuje nová hráčka Dukly Tolentino.

Začátek druhého setu nabídl dlouhé výměny s minimem chyb, ale Dukla na tom byla trochu lépe díky dobrému servisu a dohranými bodovými míči (10:5). Hostující trenér si bere první oddechový čas. Po timeoutu přišla na servis Sifferien a stáhla skóre na 8:10. Šternberk zlepšil servis, domácí hráčky měly problémy na příjmu a stav se vyrovnává na 14:14. Po neuhrané ztrátě si bere domácí trenér time (15:16). Dukla se zlepšila v obraně a Tolentilo dohrála bodové míče (18:16) a přichází timeout Šternberku. Do koncovky na servis přichází Šulcová, která pozlobila libero Šternberku, zvýšila tak na 23:21. Po ztrátě také Dukla dostává eso a na řadu přichází oddechový čas pro domácí (23:22). Šternberk posílá smeč do autu a následně Bajusz dává po lajně eso a druhý set končí (26:24).

Tak jak byl ukončen druhý set, tak se začal třetí. Bajusz na servisu dala dva přímé body a rozjela tak trhák Dukly. Hostující trenér si bere time už za stavu 1:5. Šternberk nesložil zbraně, následně také pozlobil Duklu na příjmu a skóre ukazuje 5:5. Po oddechovém čase Dukla přepnula na jiný stupeň rychlosti a zatlačila hostující hráčky, především na servisu a v dohraných bodových balónech (16:10). Dukla si bodový náskok v pohodě pohlídala a vyhrála tak i třetí set, 25:18.

Autor: Aleš Správka