26.12.2015

Výsledky 14. kola UNIQA Extraliga žen 2015/16

č.:  55 ne: 22.12.15 v hod.: 17:00

TJ Sokol Frýdek Místek - VK UP Olomouc 0:3 (-7,-16,-17)

Rozhodčí: Dziacký, Topolánek

Počet diváků: 200

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Uhrová, Štrbová, Vašinová K., Pavelková, Závodná K., Mitrega, Libero: Radivojevičová. Střídaly: Vašinová I., Kafková, Bulínová, Holišová.

Hosté: Závodná V., Dudová, Košická, Dumančič, Kubová, Dedíková, libero: Hronová. Střídaly: Suchorcová, Čudová.

Vyjádření:

Domácí

Kapitán(Holišová): V prvním setu nás na příjmu servisem rozstřílela Kubová. Hosté dnes byli ve všech činnostech.

Trenér(Tůma):  Soupeř nás přehrál ve všech herních činnostech.

Hosté

Kapitán(Dudová): Celé utkání jsme měly pod kontrolou a zaslouženě jsme vyhrály.

Trenér(Teplý): Utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou.

Popis utkání:

V prvním setu vedly sokolky 6:4 poté přišla na servis Kubová a stav  otočila na 6:20 pro hosty. Druhý a třetí set byl zcela pod kontrolou Olomouce která dominovala ve všech herních činnostech.

Jiří Zaoral

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

č.: 56 dne: 22. 12. 2015 v hod.: 17.00 

VK AGEL Prostějov - Volejbal Přerov Precheza 3:0 (23,17,20)

Rozhodčí: Trumpeš, Kostka

Počet diváků: 400

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Markevich, Herelová, Vargas, Matienzo, Steenbergen, Tinklová, libero Kovářová. Střídaly: Soares, Gambová

Hosté: Polášková, Rašková, Tomášeková, Cebáková, K. Kohoutová, Svobodová, libero Šťastná. Střídala: L. Kohoutová

Vyjádření:

Domácí

Kapitánka Solange Soares: Zase se potvrdilo, že v letošní sezóně máme problémy s prvními sety. I tentokrát jsme začaly špatně a musely dohánět ztrátu, což se v závěru podařilo. Potom jsme už hrály lepší volejbal, byť občas se zbytečnými chybami. Zbytek střetnutí tak proběhl pod naší kontrolou, Přerov však zaslouží uznání za odvážný výkon.

Trenér Lubomír Petráš: V úvodu jsme měli problémy hlavně v obraně a skoro celý první set byl poznamenaný naším slabším servisem. Tím pádem uvolněný soupeř dobře přihrával i útočil, vycházely mu riskantní balóny, dlouho nám dělal problémy. Vypadalo to, že dokonce ztratíme vstupní sadu, ale zvládli jsme její koncovku a pak svůj výkon zlepšili. Zdálo se, že holky byly myšlenkami už trochu doma na Vánocích, proto je hlavní vítězství 3:0. I když chvílemi po spíš průměrné hře.

Hosté

Kapitánka Lucie Polášková: Gratuluji soupeři k vítězství. My jsme odehrály kolektivně hezké utkání s taktikou jít do každého míče naplno, protože nebylo co ztratit. Takhle jsme v prvním setu dlouho vedly a trochu mrzí, že se nám ho vinou vlastních chyb nepodařilo získat. Jinak ale můžeme být spokojené s kvalitním výkonem.

Trenér Libor Gálík: Dnešní zápas se nám docela povedl. Samozřejmě jsme nečekali, že bychom tady mohli vyhrát, ale úvodní set byl z naší strany výborný. Jen škoda, že se jej nepovedlo dovést do vítězného konce, neboť jsme na to měli. Ve druhé sadě se projevila síla Prostějova ve spojení s naším útlumem, zatímco ve třetí jsme se opět zvedli a celkově odehráli dobré utkání.

Popis utkání:

Možná těžší, než samy čekaly, to měly prostějovské volejbalistky v posledním utkání kalendářního roku 2015. Přerovský celek je totiž ve 14. kole UNIQA extraligy žen ČR 2015/16 dost potrápil kvalitním výkonem a hlavně v zahajovací sadě sahal po překvapení. VK AGEL však hrozbu zažehnal a Vánoce si po nelehce zvládnutém derby bude užívat bez zbytečného klopýtnutí v jasném čele tabulky.

Vlastními chybami a neschopností bodově zakončit přes pozornou obranu soupeřek si vékáčko zadělalo na počáteční problémy (1:4). Hostující tým odstartoval nebojácně, vedle kvalitní defenzivy dokázal také účinně útočit. A do poloviny vstupní sady vedl ne zrovna malým rozdílem 10:13. Až poté přišlo postupné zkvalitňování prostějovské hry vedoucí ke srovnání skóre (14:14), jenže zanedlouho byl v mírném náskoku opět protivník (16:18). Domácím se nedařilo zastavovat jeho velice rychlou ofenzivu, v čemž vynikala zejména spolupráce nahrávačky Raškové s blokařkou K. Kohoutovou. Teprve v koncovce síla přerovského povstání polevila a zlomově jej odvrátil zvýšený tlak favorita při podání střídající Soares, pětibodová šňůra z 19:21 na 24:21 měla rozhodující charakter. Byť úplný závěr ještě nepostrádal dramatičnost – 25:23.

Vybojovaným setem ze sebe Agelky shodily určitou váhavost a zvýšením vlastního tempa se jaly do zápasu pořádně šlapat. Výrazně nahoru šla především jejich defenziva, což současně Prechezu nutilo k mnohem více chybám. Převaha Čadova souboru tak rostla (3:0, 11:6, 14:8), byť Gálíkovy svěřenky vůbec nerezignovaly a místy dokázaly předvádět hezké momenty. Leč rozpohybovaná mašina VK již nabrala podstatně výbušnější rychlost, která jí pomohla k hladce zvládnutému druhému dějství – 25:17.

Vedení 2:0 na sady však neznamenalo, že je vymalováno. Názorným příkladem budiž zahajovací pasáž třetí části, kdy slibný odpich úřadujících mistryň republiky jejich hanácké rivalky opakovaně přibrzďovaly (6:3 – 6:5, 9:6 – 9:8). Stačilo trochu zaváhat a houževnatý Přerov okamžitě kousal. Vše vyvrcholilo tím, jak lídr soutěže ztratil zdánlivě bezpečný náskok čtyř bodů výpadkem z 14:10 na 14:14. Vzápětí ovšem zase přidal (17:14) a přes dílčí komplikace dospěl k očekávanému výsledku. Kolektiv Prechezy ale přes porážku zanechal v hale Sportcentra DDM dost sympatický dojem – 25:20 a 3:0.

Marek Sonnevend

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

č.: 53 dne: 22. 12. 2015 v hod.: 17:00

VK SG Brno - PVK Olymp Praha 0:3 (-17,-6,-15)

Rozhodčí: Vachutka, Ištvanech

Počet diváků: 100

Sestavy (od zóny I):                                                            

Domácí: Šimáňová, Kurková, Hodanová, Vyklická,  Nová, Melicharová, libero Dostálová. Střídaly: Bartošová.

Hosté: Jandová, Baumruková, Saranová, Kopáčová, Černá, libero: Valentová. Střídaly: Boušková, Slavíková, Mukulcová.

Vyjádření:

Domácí

Kapitánka Eva Hodanová: Jasná výhra za tři body, za což jsem ráda. VK Brno nám nekladlo velký odpor.

Trenér Stanislav Mitáč: V podklidném, předvánočním tempu jsme zvítězili snadno 3:0 a získali jsme tři povinné body.

Hosté

Kapitánka Tiziana Baumruková: Olymp byl lepší ve všech činnostech a na rozdíl od nás nechyboval. K výhře mu gratuluji.

Trenér Aleš Novák: První a třetí set jsme hráli dle svých možností. Druhý set jsme zůstaly na štítě zásluhou přihrávky a bezzubého útoku. Olymp byl lepší a jeho boj o čtvrtou příčku v tabulce jsme mu nezkomplikovali.

Popis utkání:

Brněnská děvčata na začátku zápasu vyrobila několik chyb na servisu a hlavně na útoku, co

ž Olymp Praha nekompromisně trestal a rychle si vypracoval náskok 14:5. Poté se SG Brno přece jen trochu zvedlo a bodový rozdíl mezi oběma družstvy se již příliš neměnil. Úvod druhého setu byl podobný jako první, Olymp vedl 14:5, ale nechal Brno uhrát potom pouze jediný bod. Třetí set byl vyrovnaný do stavu 13:13, poté Olymp Praha uhrál devět bodů v řadě a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto.

Po dohodě obou týmu se zápas hrál v Praze, i když domácím družstvem bylo VK SG Brno.

Jiří Trochta

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 2017/18 muži - 4. kolo

25.1. - 16:30 - Kladno / Ústí nad Labem 25.1. - 18:00 - Liberec / Příbram 25.1. - 18:00 - Brno / České Budějovice 06.2. - 18:00 - Karlovarsko /...

 
Challenge Cup 2017/18 muži

Bunge Ravenna – Volejbal Brno 3:0 (25:15, 25:19, 25:14)  

 
Challenge Cup 2017/18 muži

ČEZ Karlovarsko – Biogas Volley Näfels 1:3 (24:26, 25:19, 23:25, 22:25)

 
Pohár CEV 2017/18 muži

Dukla Liberec – Calzedonia Verona 1:3 (25:23, 21:25, 12:25, 19:25)  

 
Zápas KP Brno - Olymp Praha zrušen

Dnešní utkání je kvůli počasí a dopravním komplikacím zrušeno, bude odehráno v náhradním termínu.

 
2018 CEV European Masters - Pelhřimov

finále: Kolocová / Kvapilová – Graudina / Kravcenoka (LAT) 2:0 (21:8, 23:21),  Kolocová / Kvapilová – Lahti / Parkiinen (FIN) 2:0 (21:16, 21:14)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015