5.12.2019

Kemp benjamínků v Královéhradeckém kraji

24. listopadu 2019 patřila hradecká hala Slavia dětem ve věku 10-11 let. Královéhradecký krajský volejbalový svaz uspořádal jednodenní kemp mladých volejbalistů, do kterého se mohly přihlásit děti z celého kraje. Královéhradecký kraj pořádal akci tohoto typu jako první ze všech krajů v rámci ČVS.

Počet přihlášených dětí však naprosto předčil naše očekávání. Celkem do Hradce Králové přijelo 181 účastníků, kterým se po celý den věnovalo 12 trenérů. Po zahájení se děti rozdělily do 8 skupin a vydaly se na svá stanoviště. První tréninková část začala rozcvičkou a poté následovala série čtyř dvacetiminutových bloků, kdy se jednotlivé skupiny vystřídaly na celkem 8 stanovištích.

Následoval oběd a polední pauza, během které každá skupina dostala volejbalový kvíz složený z otázek z volejbalového dění. Odpolední blok probíhal stejně, jako ten dopolední. Opět se každá skupina protočila na čtyřech stanovištích po dvaceti minutách. Během celého dne se děti učily základním volejbalovým činnostem, zkusily si atletický a kondiční trénink a na dvou stanovištích si zasoutěžily.

Za TJ Slavia HK hodnotíme kemp velmi úspěšně. Podařilo se nám do Hradce dostat 3x více dětí, než jsme původně očekávali. Během celého dne děti s nadšením trénovaly a celý kemp se obešel bez zranění. Doufáme, že začátkem příštího roku se nám podaří podobnou akci zopakovat a ty se tak stanou pravidelnou součástí volejbalového dění v Královéhradeckém kraji.

Za vedení TJ Slavia HK bych chtěl všem zúčastněným hráčům, trenérům, trenérům jednotlivých oddílů a rodičům, kteří děti do kempu přihlásili, poděkovat.

 

Autor: Jakub Klimeš - TJ Slavia HK

Krátké zprávyArchiv
Stream z Českého poháru žen z Brna

Streamový přenos z Českého poháru žen 2* najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=g-sTyTFHTVc&feature=youtu.be

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Smečařka Klára Faltínová odchází z Ostravy a rozšíří řady extraligového VK Šelmy Brno.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Po ročním působení ve švýcarském Lugano se do české UNIQA extraligy vrací univerzálka/smečařka Marie Kozubíková, která posílí tým brněnských Šelem.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Smečařka Karolína Šprochová bude i v nadcházející sezóně hájit barvy Sokola, Frýdek-Místek však vymění za Šternberk.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Trenérského kormidla u družstva žen Sokola Frýdek-Místek se nově chopí Leoš Chalupa, asistentkou trenéra zůstává Alexandra Dedková.

 
Nová angažmá pro sezónu 2020/2021

Novou posilu získal Sokol Frýdek-Místek z pražského Olympu a tou je zkušená smečařka, popř. univerzálka Romana Staňková.

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018