29.6.2017

Volejbalový turnaj Olympiády dětí a mládeže již zná své vítěze

Brněnská Městská hala míčových sportů hostila čtyři dny prestižní klání krajských výběrů. Turnaj, který v lichých letech při dětské olympiádě nahrazuje Memoriály Richarda Myslíka a Milana Kafky, nabídl nespočet krásných a hlavně dramatických utkání. O medailistech rozhodovaly napínavé třetí sety před zaplněnou, skvěle fandící tribunou. Z vítězství se nakonec radují dívky z Libereckého a chlapci z Jihomoravského kraje.

Městský areál na Vodově ulici, domovský stánek Volejbalového klubu Královo Pole, nabídl důstojné prostředí s pěti hřišti a centr kurty v čase utkání o konečné umístění. Mnohá družstva tak mohla nasát atmosféru prestižních extraligových, či dokonce evropských klání  před tribunami pro 2.500 diváků. Ty samozřejmě nedosáhly svého zaplnění, atmosféra při finále chlapců i dívek však byla nepopsatelná. Zejména domácí borce hnal proti výběru Středních Čech bouřlivý aplaus. První set finále patřil bezesporu Jižní Moravě a hvězdě týmu Janu Krejčímu. V napínavém závěru druhého setu ale exceloval na podání Středočeský Šimon Bambas, který zvrátil mečbol Jižní Moravy a nakonec i převrátil skóre na 26:24 ve prospěch svého týmu. Středočeši poté drželi v úvodu tie-breaku svého soupeře takříkajíc na lopatkách, Jihomoravané se ale i díky skvělému publiku nevzdali a zvrátili set ve svůj prospěch. Proměněný mečbol přišel za stavu 15:14 a zlato zůstalo "doma".

Finále dívek také nabídlo drtící start favorita. Děvčata z Libereckého kraje zaskočila Pražačky agresivním servisem a  výborně řízenou hrou v poli Míšou Smolkovou. Pražačky se dlouho rozkoukávaly, set ale zakončily nadějně vypadající hrou a stavem 19:25. Druhý set byl od úvodu vyrovnaný a na Liberecká děvčata jakoby začínala dopadat zodpovědnost z vítězství. Praha již nekupila chyby, navíc začala přehrávat soupeře blokem Anety Bartošové a útokem Martiny Van Gorp. Skóre druhého setu 25:20 pro Pražačky poslalo finále opět do tie-breaku. V něm byly od úvodu opět lepší Liberecká děvčata a přestože dokázala Praha ještě průběhu setu vyrovnat, Liberecký kraj si nenechal finále vzít a zvítězil  zaslouženě 15:12.

V krátkosti připomeňme souboje o třetí místo. V dívčím turnaji změřily své síly hráčky z Moravskoslezského kraje a z Vysočiny.  V duelu dvou naprosto rozdílných volejbalových hodnot bral bronz "útočník". Dívky ze severu Moravy se po čas malého finále neskutečně bránily, vybíraly úžasné  míče v poli a také ony přivedly zápas do tiebreaku. Vysočina v něm ale svého soka udolala 15:12 a vybojovala pro svůj kraj devátou bronzovou medaili na OH.

Nejemotivnější utkání bylo ale stejně to o třetí místo chlapců. V něm změřily své síly borci z Prahy a Olomouckého kraje.  Zdálo se, že urostlí Pražané svého soupeře na hřišti naprosto zničí, ale nestalo se tak. Družstvo Olomouckého kraje výborně řízené nahrávačem Tomášem Ptáčkem předvádělo heroický výkon v obraně a co více, rychlou hrou v útoku dokázalo proti vysokému bloku bodovat. Chlapci z Olomouckého kraje nakonec byli jediní, kteří nejen že vybojovali tie-break, ale dokázali v něm také zvítězit. Bronzové medaile tak zůstaly na Moravě.

Veliké množství fotek a videí z turnaje naleznete na facebooku.

Kompletní výsledkový servis naleznete ve VISu.

Kompletní pořadí týmů - turnaj CHLAPCI (Memoriál Richarda Myslíka):

1. Jihomoravský, 2. Středočeský, 3. Olomoucký, 4. Hl. m. Praha, 5. Liberecký,6.  Jihočeský, 7. Moravskoslezský, 8. Pardubický, 9. Vysočina, 10. Ústecký, 11. Zlínský, 12. Královéhradecký, 13. Plzeňský, 14. Karlovarský.

Kompletní pořadí týmů - turnaj DÍVKY (Memoriál Milana Kafky):

1. Liberecký, 2. Hl. m. Praha, 3. Vysočina, 4. Moravskoslezský, 5. Zlínský, 6.  Karlovarský, 7. Jihočeský, 8. Jihomoravský, 9. Plzeňský, 10. Středočeský, 11. Pardubický, 12. Královéhradecký, 13. Olomoucký, 14. Ústecký

Autor: Mgr. Bc. Erik Nezhoda

Perušič / Schweiner – Brouwer / Meeuwsen (NED) 2:1 (18:21, 21:17, 15:12)

ME U20 2024 - snow volejbal - Bakuriani (GEO)

dívky finále: Česko – Polsko 2:1 (10:15, 15:13, 15:7) semifinále: Česko – Turecko 2 2:1 (15:4, 13:15, 15:8)   chlapci finále: Česko – Polsko...

dívky: Gruzie 1 – Česko 0:2 (6:15, 8:15), Česko – Rumunsko 2:0 (15:8, 15:5)   chlapci: Turecko 2 – Česko 1:2 (10:15, 15:9, 8:15)

chlapci: Česko – Gruzie 2 2:0 (15:12, 15:12), Česko – Bulharsko 2:0 (15:13, 15:13)   dívky: Česko – Polsko 2:1 (15:10, 12:15, 16:14), Česko –...