Reprezentace
28. 7. 2017
Ženy - World Grand Prix | Final Four Turnaj Česká republika, Ostrava
Beach
5. 8. 2017
Muži + ženy - Super Cup | Praha Hamr
Reprezentace
23. 8. 2017
Muži - Mistrovství Evropy | Polsko
Beach
2. 9. 2017
Muži + ženy - UNIQA Mistrovství ČR | Praha
Reprezentace
20. 9. 2017
Ženy - Mistrovství Evropy | Gruzie, Ázerbajdžán
29.6.2017

Volejbalový turnaj Olympiády dětí a mládeže již zná své vítěze

Brněnská Městská hala míčových sportů hostila čtyři dny prestižní klání krajských výběrů. Turnaj, který v lichých letech při dětské olympiádě nahrazuje Memoriály Richarda Myslíka a Milana Kafky, nabídl nespočet krásných a hlavně dramatických utkání. O medailistech rozhodovaly napínavé třetí sety před zaplněnou, skvěle fandící tribunou. Z vítězství se nakonec radují dívky z Libereckého a chlapci z Jihomoravského kraje.

Městský areál na Vodově ulici, domovský stánek Volejbalového klubu Královo Pole, nabídl důstojné prostředí s pěti hřišti a centr kurty v čase utkání o konečné umístění. Mnohá družstva tak mohla nasát atmosféru prestižních extraligových, či dokonce evropských klání  před tribunami pro 2.500 diváků. Ty samozřejmě nedosáhly svého zaplnění, atmosféra při finále chlapců i dívek však byla nepopsatelná. Zejména domácí borce hnal proti výběru Středních Čech bouřlivý aplaus. První set finále patřil bezesporu Jižní Moravě a hvězdě týmu Janu Krejčímu. V napínavém závěru druhého setu ale exceloval na podání Středočeský Šimon Bambas, který zvrátil mečbol Jižní Moravy a nakonec i převrátil skóre na 26:24 ve prospěch svého týmu. Středočeši poté drželi v úvodu tie-breaku svého soupeře takříkajíc na lopatkách, Jihomoravané se ale i díky skvělému publiku nevzdali a zvrátili set ve svůj prospěch. Proměněný mečbol přišel za stavu 15:14 a zlato zůstalo "doma".

Finále dívek také nabídlo drtící start favorita. Děvčata z Libereckého kraje zaskočila Pražačky agresivním servisem a  výborně řízenou hrou v poli Míšou Smolkovou. Pražačky se dlouho rozkoukávaly, set ale zakončily nadějně vypadající hrou a stavem 19:25. Druhý set byl od úvodu vyrovnaný a na Liberecká děvčata jakoby začínala dopadat zodpovědnost z vítězství. Praha již nekupila chyby, navíc začala přehrávat soupeře blokem Anety Bartošové a útokem Martiny Van Gorp. Skóre druhého setu 25:20 pro Pražačky poslalo finále opět do tie-breaku. V něm byly od úvodu opět lepší Liberecká děvčata a přestože dokázala Praha ještě průběhu setu vyrovnat, Liberecký kraj si nenechal finále vzít a zvítězil  zaslouženě 15:12.

V krátkosti připomeňme souboje o třetí místo. V dívčím turnaji změřily své síly hráčky z Moravskoslezského kraje a z Vysočiny.  V duelu dvou naprosto rozdílných volejbalových hodnot bral bronz "útočník". Dívky ze severu Moravy se po čas malého finále neskutečně bránily, vybíraly úžasné  míče v poli a také ony přivedly zápas do tiebreaku. Vysočina v něm ale svého soka udolala 15:12 a vybojovala pro svůj kraj devátou bronzovou medaili na OH.

Nejemotivnější utkání bylo ale stejně to o třetí místo chlapců. V něm změřily své síly borci z Prahy a Olomouckého kraje.  Zdálo se, že urostlí Pražané svého soupeře na hřišti naprosto zničí, ale nestalo se tak. Družstvo Olomouckého kraje výborně řízené nahrávačem Tomášem Ptáčkem předvádělo heroický výkon v obraně a co více, rychlou hrou v útoku dokázalo proti vysokému bloku bodovat. Chlapci z Olomouckého kraje nakonec byli jediní, kteří nejen že vybojovali tie-break, ale dokázali v něm také zvítězit. Bronzové medaile tak zůstaly na Moravě.

Veliké množství fotek a videí z turnaje naleznete na facebooku.

Kompletní výsledkový servis naleznete ve VISu.

Kompletní pořadí týmů - turnaj CHLAPCI (Memoriál Richarda Myslíka):

1. Jihomoravský, 2. Středočeský, 3. Olomoucký, 4. Hl. m. Praha, 5. Liberecký,6.  Jihočeský, 7. Moravskoslezský, 8. Pardubický, 9. Vysočina, 10. Ústecký, 11. Zlínský, 12. Královéhradecký, 13. Plzeňský, 14. Karlovarský.

Kompletní pořadí týmů - turnaj DÍVKY (Memoriál Milana Kafky):

1. Liberecký, 2. Hl. m. Praha, 3. Vysočina, 4. Moravskoslezský, 5. Zlínský, 6.  Karlovarský, 7. Jihočeský, 8. Jihomoravský, 9. Plzeňský, 10. Středočeský, 11. Pardubický, 12. Královéhradecký, 13. Olomoucký, 14. Ústecký

Individuální ocenění pořadatele:

Nejlépe přihrávající hráč: Jaroslav Nedvěd, Jihomoravský kraj

Nejlépe přihrávající hráčka: Adéla Krejčová, Jihočeský kraj

Nejlépe bránící hráč: Michal Dolejší, Hl. m. Praha

Nejlépe bránící hráčka: Aneta Bartošová, Hl. m. Praha

Nejlépe útočící hráč: Rudolf Štieber, Středočeský kraj

Nejlépe útočící hráčka: Michaela Jechová, Vysočina

Nejlépe podávající hráč: Šimon Bambas, Středočeský kraj             

Nejlépe podávající hráčka: Martina Van Gorp, Hl. m. Praha

Nejlepší nahrávač: Tomáš Ptáček, Olomoucký kraj

Nejlepší nahrávačka: Eliška Vytisková, Moravskoslezský kraj

Nejlepší hráč turnaje: Jan Krejčí, Jihomoravský kraj

Nejlepší hráčka turnaje: Michaela Smolková, Liberecký kraj

Trenér vítězného družstva: Aleš Broulík

Trenérka vítězného družstva: Petra Smolková

 

Autor: Mgr. Bc. Erik Nezhoda

Krátké zprávyArchiv
Nová fotogalerie - WGP: Česká republika - Kanada 3:1

V sekci fotogalerie naleznete nové fotografie z posledního utkání WGP žen, konkrétně z duelu Česká republika - Kanada.

 
ME U16 - dívky - 3.zápas

Česká republika U16 - Rusko U16 0:3 (16:25, 15:25, 22:25).

 
Německo bylo na WGP nad naše síly

Volejbalistky Německa na FIVB Volleyball World Grand Prix v Kanadě zdolaly v noci na dnešek český výběr hladce ve třech setech (18, 21, 15)....

 
Sledujte ŽIVĚ druhý duel WGP v Kanadě mezi Českem a Německem

Sledujte dnes druhý duel českých volejbalistek na World Grand Prix v Kanadě. Od 23:40 SEČ narazí Češky na silný výběr Německa. Utkání můžete sledovat...

 
Registrační místo Praha mimo provoz

Registrační místo Praha, vzhledem k čerpání řádné dovolené, je ve dnech od 24.7. do 28.7. mimo provoz. Během těchto dnů zastupuje RM Praha RM...

 
Nové fotogalerie: Ženy na WGP v Portoriku

V sekci FOTOGALERIE - ZDE - naleznete nové fotografie z utkání českých žen na World Grand Prix v Portoriku.

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015