2.1.2013

Partnerské školy Den D – devátý (ZŠ Sokolov)

Přehoupl jsem se do druhé poloviny seznamu Partnerských škola a protože se konečně uvolil mi pomoci i Aleš Novák mohl jsem si pomyslně odškrtnout Břeclav a Brno. Předávání se začíná  chýlit ke svému konci.

Jestliže Aleš Novák předával v pátek 7. 12. 2012 v Břeclavi, mě čekal druhý konec naší trochu protažené republiky už ve čtvrtek 6. 12. 2012. ZŠ Sokolov je také škola, kde by se více k předávání hodil Aleš Novák. Je to bašta dívčího volejbalu a to bašta velmi kvalitní. Pro všechny jí vždy a doufám, že ještě dlouho bude, reprezentuje jméno Pospíšil, ale ještě dříve něco k cestě do Sokolova.

Jak je už zvykem, vyrážel jsem sám a opět velmi brzo a opět mě pronásledovalo počasí, které se snad spiklo se samým Belzebubem. Už přejezd Brd bylo malé dobrodružství, kdy zvýšit rychlost nad 50 km za hodinou byl jasný hazard. Ovšem vrchol byla Plzeň, která ve zprávách Radiožurnálu 1 posloužila jako popis města zasaženého válečnými běsi. Tam i onde se zastavovala doprava. Kamiony se otáčely, zapadaly, klouzaly a hlavně doprava stála. Začal jsem být v časovém skluzu, a tak když se situace stávala bezvýchodnou, překročil jsem svůj stín, kdy se moje holubičí povaha a snaha vyhovět zákonům a pravidlům stala přítěží. Udělal jsem minimálně čtyři dopravní přestupky, vrátil se na dálnici na Rozvadov a zahájil stíhací jízdu do Sokolova.

Vše dobře dopadlo a protože Sokolov není pro mne neznámým městem, nebyl problém najít příslušné úřady. Sejít se v kanceláři klubu s p. Pospíšilem a p. Správkovou a vyslechnout první informace o volejbale v Sokolově. Jak funguje, kde trénují. Pak už následoval přesun na Městský úřad, který v Sokolově sídlí v klasické budově pozdního socialismu. Trochu změna oproti nádherným starobylým budovám ve Frýdku-Místku, Kolíně. Ovšem i architektura pozdního socialismu (aspoň ta originální) se stane jednou starobylou a váženou.

Jakmile jsme vstoupili do budovy, vše už běželo podle vyzkoušeného scénáře. Přivítala nás obřadní síň, nezbytné představování, rychlé dohadování a upřesňování scénáře. V lavicích směska kluků a holek dychtivých představení a hlavně blažených z toho, že se něco děje a to něco je odvedlo z trochu nudné školy.

Je to už trochu šedivé, ale i v Sokolově funguje výborně spolupráce volejbalového oddílu, školy a zřizovatele. Důkazem byly účastníci předání. Takže trochu popořádku. Přítomni byli: 

  • Starosta města Sokolov Ing. Berka, který je zároveň senátorem
  • Místostarosta města Sokolov ing. Sedláček
  • Radní za školství Mgr. Sojková
  • Předseda KVS Jan Meruna
  • Předseda oddílu volejbalu Ing. Kalivoda
  • Organizační pracovník oddílu Marie Správková
  • Trenér Josef Pospíšil
  • Ředitel základní školy Mgr. Petr Krejčí
  • Zástupce ředitele pro druhý stupeň Mgr. I. Kořínková
  • Zástupce ředitele pro první stupeň Mgr. J. Ticháčková

Pan ředitel mi udělil slovo a já spustil svůj, v pořadí již osmý projev. Mnohé již opakuji, protože mnohé mají všechny Partnerské školy společné. Sokolov je více známý dívčím volejbalem, kde dlouhodobě dosahuje lepších výsledků. Potěšitelné pro mne bylo, že v hledišti byli i chlapci a vím, že Sokolov vyprodukoval a občas ještě produkuje i chlapecké hráče extraligových parametrů (Jakub Novotný, Aleš Správka).
To, že řada hráček ze Sokolova hraje v Brně a v jiných baštách dívčího volejbalu je také známý fakt. Samozřejmě, že žádný projev nemůže říci vše, že nemůže postihnout celý fenomén dobré práce trenérů, školy a též pomoc města. Tak jako i v jiných městech si lze jen přát, aby to co tak dobře vypadá a vyznívá při předávání diplomu Partnerská škola, vydrželo, aby trojúhelník škola, oddíl, zřizovatel zůstal vždy  trojúhelníkem a ne přímkou či dokonce bodem.

Předání diplomu Partnerská škola v Sokolově mi zvedlo náladu a dodalo odvahu absolvovat nezbytnou dopravní anabázi po našich skvělých dálnicích. Tak jako je vždy cesta ke škole dramatická a stresová, cesta zpátky je vždy povznášející a příjemná. Mozek má dostatek endorfinu (hormonu štěstí a radosti) a vše je najednou hezčí, barevnější. Kdo zná Sokolov a jeho okolí mi dá zapravdu, že není jednoduché odjíždět ze Sokolova v povznesené náladě, ale návrat v myšlenkách k předávání byl opravdu příjemný a vřelost přivítání oddílových představitelů v čele Josefem Pospíšilem a Marii Správkovou nebyla hraná.

Dne 6. 12. 2012

 

Jiří Zach, Svazový trenér mládeže - chlapci

Krátké zprávyArchiv
M - ČR ve snow volejbale

Finále muži : Kufa R./Kufa D. - Pála/Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy : Dostálová/Knoblochová - Bendíková/Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

 
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – OrPo Orivesi 3:1 (25:15, 15:25, 25:21, 25:19), první zápas 3:0, postupuje Ostrava

 
Pohár CEV 2017/18 ženy

VK Královo Pole Brno – Uralochka-NTMK Ekaterinburg 1:3 (10:25, 28:26, 20:25, 16:25), první zápas 0:3, postupuje Jekatěrinburg

 
Champions League 2017/18 ženy

VK Prostějov – Igor Gorgonzola Novara 0:3 (24:26, 13:25, 15:25)

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015