4.12.2012

Partnerské školy Den D – sedmý (ZŠ Český Krumlov)

Číslo sedm je v řadě pověstí, pohádek a  mýtů číslem zvláštním a magickým.
Předání diplomu Partnerská škola v Českém Krumlově mělo být shodou okolností sedmým předáním. Možná náhoda, možná osud, možná štěstí pro vyznamenanou školu.
ZŠ Český Krumlov má v celé historii vzniku zvláštní místo. Tady před lety při jedné návštěvě a velké výměně názorů na volejbal s tehdejším ředitelem p. Cardou (shodou okolností nynějším starostou města Český Krumlov) vznikla myšlenka Partnerských škol ČVS.

Předání diplomu jako obvykle předcházela cesta z bodu A do bodu B. V tomto případě z Příbrami do Českého Krumlova. Předání mělo proběhnout ve vražedném čase, a to v 9.00 hodin. Což znamenalo vstávat v 5.45 hod a navíc jsem tentokrát neměl žádný doprovod. Sekretariát nemohl uvolnit nikoho pro velké pracovní zaneprázdnění, a tak jsem se cítil tak trochu jako Popelka. Samozřejmě velká Popelka, která byla opomenuta, zatím co ostatní se vesele baví na velkém bále a má bujná fantazie mi samozřejmě nabídla kulisy Českého Krumlova. Poskytlo mi to zábavu na celou cestu, když jsem mezitím bojoval s mlhou, nervozitou řidičů, kteří pořád někam spěchají, pouští na mne dálková světla a kroutí nechápavě hlavou, proč že to nejedu rychleji či pomaleji.

Městský úřad jsem našel docela dobře. Ovšem parkování byl problém, a tak jsem musel šlapat docela dlouho středověkou dlažbu, což mým kovovým součástkám nedělalo zrovna dobře. Radnice samozřejmě sídlila v přímo pohádkovém domě a vzpomínka na velkou opuštěnou Popelku, která vstupuje na zaslíbený bál a střetne se se svým milovaným princem rychle ožila.

Jenže ve dveřích mě nepřivítala princezna, ale učitelé z budoucí Partnerské školy ČVS pánové Radim Novotný a Jan Vopat a na lavičkách před úřadem jsem poznal hráče z LVÍČAT ´97 Petra Nováka se spolužáky. Než se zavřely dveře úřadu, objevil se v nich Jan Vobr s p. ředitelkou Mgr. Danou Hoššovou a vypadalo to, že obvyklá sestava je na místě. Záhy se objevil starosta Mgr. Dalibor Carda a otevřely se dveře do místnosti, kde mělo dojít k předání. Na stolech občerstvení, klenuté stropy, starobylý nábytek a hlavou se mi opět mihla Popelka a zároveň – nemám fotografa!

Bohudík již vzápětí mi můj počítač v hlavě nabídl odpověď. V předvečer cesty jsem naštěstí domluvil s dobrou duší volejbalu v Českém Krumlově p. O. Záhořem a ten půjčil své „dělo“ svému kolegovi a ten se hbitě až střelhbitě ujal role fotografa.

Pak už vše probíhalo podle osvědčeného scénáře. Základní škola v Českém Krumlově má za sebou dlouhou volejbalovou kariéru. Sportovní třídy tady fungovaly již před rokem 1989.

Je to škola, která patří k těm smíšeným a vychovává jak chlapce, tak i dívky, což mi je vždy velice sympatické a i v místnosti bylo lépe, když tam seděli, nejen budoucí volejbalisté, ale také volejbalistky. Škola je zapojena do projektu, který zaštituje extraligový celek VK České Budějovice. Dalo by se říci, že byla v minulosti (a je i v současnosti) průkopníkem minivolejbalu v ČR.
V minulosti,  v době mého působení v Příbrami, jsem se několika turnajů minivolejbalu v Českém Krumlově zúčastnil. Sympatické také je, že celá trenérská obec Oldřich Záhoř, Dalibor Carda, Jan Vobr je aktivní, zúčastňuje se seminářů, sama je organizuje a šíří volejbal v jižních Čechách.

Paní ředitelka Mgr. Dana Hoššová je ve své funkci krátce a provoz škol, kde má volejbal takovou tradici, není vůbec jednoduchý. Jaksi se automaticky předpokládá, že každý, kdo tam přijede, se automaticky přizpůsobí. Nový ředitel má obvykle svoji představu a vždycky to chce dělat po svém (mám v tomto s řediteli ZŠ v Příbrami velice bohaté zkušenosti).
Pevně doufám, že p. ředitelka Hoššová najde společnou řeč s volejbalem a že volejbal v Českém Krumlově bude patřit i nadále ke stálicím na českém volejbalovém nebi. Rád mluvím o pilířích mládežnického volejbalu. Mimo školu to je oddíl a samozřejmě zřizovatel. V Českém Krumlově není pochyb o jejich podpoře, a tak jsem přesvědčen, že až za dva roky přijedu do Českého Krumlova a já budu ve stejné funkci, budu mít opět milou povinnost - předání titulu „Partnerská škola ČVS“ na další časové období.

P.S.
Cestou zpátky jsem si v hlavě dovyprávěl svoji vlastní verzi Popelky a za fanfár slavnostní hudby jsem dojel ke svazu, kde opět nebylo kde parkovat, a tak jsem opět potrápil své kovové součástky a jaksi vystřízlivěl z krásného a neopakovatelného prostředí  v Českém Krumlově.

Dne 28. 11. 2012

 

Jiří Zach
Svazový trenér mládeže - chlapci

Krátké zprávyArchiv
2018 CEV ME U18 - Zlín - 15.4.2018

finále - Německo - Česká republika 3:0,o 3. místo - Rusko - Itálie 1:3,o 5. místo - Bulharsko - Bělorusko 1:3,o 7. místo - Francie - Belgie 2:3  

 
2018 CEV ME U18 - Zlín - 14.4.2018

Skupina 1 - 4, semifinále: Itálie - Česká republika 2:3,Německo - Rusko 3:0. Skupina 5 - 8:Bulharsko - Francie 3:0,Bělorusko - Belgie 3:1  

 
2018 CEV ME U18 - Zlín, Púchov - 12.4.2018

Skupina I (Zlín): Německo - Česká republika 1:3,Turecko - Bulharsko 0:3,Bělorusko - Řecko 3:1. Skupina II (Púchov):Rusko - Belgie 3:0,Francie -...

 
2018 CEV ME U18 - Zlín, Púchov - 11.4.2018

Skupina I (Zlín): Česká republika - Turecko 1:3,Bulharsko - Bělorusko 0:3,Řecko - Německo 2:3. Skupina II (Púchov):Ukrajina - Rusko 0:3,Belgie -...

 
2018 CEV ME U18 - Zlín, Púchov - 9.4. 2018

Skupina I (Zlín): Česká republika - Bělorusko 3:2,Bulharsko - Řecko 3:2,Turecko - Německo 2:3. Skupina II (Púchov):Rusko - Francie 3:0,Slovensko -...

 
2018 CEV ME U18 - Zlín, Púchov - 8.4.2018

Skupina I (Zlín): Česká republika - Bulharsko 2:3,Řecko - Turecko 3:1,Německo - Bělorusko 3:1. Skupina II Púchov):Itálie - Rusko 3:1,Francie -...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015