3.12.2012

Partnerské školy Den D - šestý (ZŠ Lada Česká Lípa)

Podnikám z důvodu medializace důležitých volejbalových událostí dlouhé cesty po celé republice. Tentokrát jsem měl štěstí. Jirka Zach, svazový trenér mládeže, mě vyzval, abych s ním absolvoval předání certifikačního diplomu Partnerské školy v České Lípě.
I když jsem věděl, že „pouze“ zastupuji skvělou společnici Veroniku, která pokaždé Jirku doprovází, ihned jsem přikývl. A to nejen z důvodu tentokrát krátké vzdálenosti z Liberce, ale také jsem věděl, že jedu do známého prostředí. Jako mládežnický trenér v Liberci jsem často vyjížděl s malými adeptkami našeho sportu do kolébky volejbalu na minivolejbalové turnaje Ještědského poháru do základní školy Lada v České Lípě a nepochyboval jsem o tom, že se setkám s volejbalovými nadšenci, kteří turnaje tenkrát pořádali.

Nemýlil jsem se. Ve velmi pěkných prostorách Magistrátu města Česká Lípa jsem se mohl pozdravit s ředitelem ZŠ Česká Lípa, Šluknovská 2904 – Lada panem Jaroslavem Javůrkem, trenéry Jaroslavem Linhartem a Zdeňkem Klimperou, předsedou KVS Rudolfem Malým a dalšími představiteli klubu TJ Loko Česká Lípa. V konečném výčtu mi zkrátka chyběl pouze někdejší hlavní organizátor turnajů Radek Častulík, který podle kolegů vsadil na jiný způsob života, než je trávení víkendů v tělocvičnách.

Slavnostního aktu se kromě jmenovaných zúčastnili 1. místopředseda města Česká Lípa Jiří Kočandrle, 2. místopředseda města Mgr. Tomáš Vlček, vedoucí oddělení školství a cestovního ruchu v České Lípě paní Jana Veindlová, předseda sportovního výboru Jan Stejskal, předseda TJ Loko Česká Lípa Petr Dobíhal, majitel stavební firmy GEDOS, významný sponzor a bývalý trenér mládeže František Nacházel. Základní školu reprezentovali kromě trenérů učitel tělesné výchovy Vladimír Hanák, zástupce školní rady Karel Bubeník a děti ze třídy 7. B.

Nejdříve si vzala slovo Jana Veindlová, která přiznala vřelý vztah k volejbalu, neboť její otec byl dlouhá léta rozhodčím. Jirka Zach se naopak svěřil, že vedle „své“ Příbrami, kde dlouhá léta působil v roli šéftrenéra sportovních tříd zaměřených na volejbal, je Česká Lípa další mekkou mládežnického volejbalu, které Certifikát Partnerské školy Českého volejbalového svazu prostě patří.

Ředitel školy Jaroslav Javůrek vyjmenoval všechny mládežnické úspěchy, za kterými stojí tvrdá dřina trenérů, funkcionářů i samotných hráčů. A nebylo jich málo. Bohužel minulý čas je v tomto případě z jazykového hlediska správný, tituly z republikových soutěží z důvodu menšího zájmu dětí o sport Loko Česká Lípa již nevozí, přesto je volejbal stále jedním z nejúspěšnějších sportů ve městě.

Po předání diplomu přišla na řadu povinná fotodokumentace s dětmi ze 7. B, kterým se očividně slavnostní akt líbil. Každé „ulití“ ze školy je přeci příjemné.

Po následném rozhovoru s představiteli klubu i města a malém občerstvení mě čekala jízda do hlavního města. Měl jsem z dnešního setkání dobrý pocit.

Volejbal v České Lípě totiž žije dál.

foto: Vít Černý

 

Radek Krpač

Krátké zprávyArchiv
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – Dinamo Krasnodar 1:3 (25:16, 14:25, 18:25, 19:25)

 
Champions League 2017/18 ženy

VK Prostějov – Imoco Volley Conegliano 0:3 (21:25, 21:25, 15:25)

 
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26. 2. 2018 do 10. 3. 2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015