Beach
16. 8. 2018
ME U18 | Brno
Reprezentace
18. 8. 2018
Ženy - Kvalifikace ME : FIN - CZE - Salo
Beach
18. 8. 2018
Muži + ženy - Super Cup | Praha
Reprezentace
22. 8. 2018
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - EST - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
25. 8. 2018
Ženy - Kvalifikace ME : EST - CZE - Talin
Reprezentace
30. 8. 2018
Muži - přátelské utkání : CZE - TUN - Jablonec nad Nisou
Beach
1. 9. 2018
Muži + ženy - UNIQA Mistrovství ČR | Slavkov
Reprezentace
5. 1. 2019
Ženy - Kvalifikace ME : CZE - FIN - Jablonec nad Nisou
Reprezentace
9. 1. 2019
Ženy - Kvalifikace ME : SWE - CZE
10.11.2012

Partnerské školy Den D – třetí (ZŠ Příbram)

Říká se do třetice všeho dobrého. Myslí se tím, že když něco bylo již dvakrát dobré, tak je i velká pravděpodobnost, že to bude i po třetí. V případě předávání diplomu Partnerská škola v Příbrami se to vyplnilo.

Vůbec jsem nepochyboval, že Miroslav Peterka, duše všech marketingových akcí extraligového celku, si dá záležet a nenechá se zahanbit. Jeho vizitkou jsou výborně zvládnuté zápasy extraligy mužů, které patří v rámci Česka  mezi špičku, pokud se týká vytvoření příjemného produktu, jak se dnes s oblibou říká. Míra nenechal nic náhodě. V Příbrami a přesněji v tělocvičně mě čekala celá škola. Prvňáci vedle deváťáků, učitelky prvního stupně, učitelky druhého stupně. Spousta známých tváří a také samozřejmě spousta vzpomínek.

Bohužel a možná bohudík jsem tady nebyl za vzpomínkami, nebyl jsem tady za bývalými kolegy a kolegyněmi. Měl jsem před sebou vážnou práci. Samotné předání diplomu není až tak těžká záležitost, ale při takové příležitosti se žádá projev. Slovo stres je mírným vyjádřením toho, co jsem cítil a prožíval celý týden před předáním diplomu. Vzniklo bezpočet verzí, jednou jsem chtěl vyjádřit všechno to pěkné a krásné, co jsem za jsem za více než 20 let, kdy jsem na 1. ZŠ Příbram učil, trénoval, a v pravdě žil. Jindy se pak vkrádaly myšlenky, že to vždycky tak idylické nebylo a já tam také prožil pár pěkných karambolů.

Jako vždy rozhodla síla okamžiku a konkrétní situace v tělocvičně školy, která se už oficiálně nazývá Základní škola pod Svatou Horou. První stupeň mě už neznal a pranic ho už nezajímala moje funkce. Užíval si ulití se z hodiny, kantoři projevovali mírný údiv „co se to tady vlastně děje“, rutinně udržovali přijatelný hluk a pořádek  a nejsem si jistý, že je mohl můj rozechvělý hlas nějak zaujmout. Učitelský sbor je už také z velké části jiný a tak se můj pečlivě připravený projev se rozsypal jako domeček z karet. Byl jsem tomu rád, když můj projev zmizel v propadlišti dějin a slova se ujali další řečníci a já měl akt předání za sebou.

Ovšem pesimismus není na místě. Aktu se zúčastnili Ti, co se zúčastnit měli. Byli přítomni zástupci zřizovatele v podobě Mudr. Ivana Šedivého (místostarosta Příbrami), člena zastupitelstva p. Svatopluka Chrastiny. Byl přítomen zástupce oddílu p. Peterka, v hledišti byly všichni žáci sportovních tříd a samozřejmě bylo přítomno celé vedení základní školy, p. ředitel Mgr. Behún, Mgr. Jiří Hrbek, zástupce ředitele, Mgr. J. Umlauf a také trenéři oddílu VO Příbram a Baníku Příbram. Celou akci natáčela televize Fonka, která po skončení aktu předání udělala rozhovory s hlavními protagonisty.

Veronika Matějková si doslova vychutnávala fotodokumentaci, jakoby tušila, že jí funkce oficiální fotografky Projektu Partnerské školy v brzké době skončí. 

Prostě do třetice všeho dobrého.

Důležité z hlediska mé současné funkce je, že volejbal v Příbrami je pevně zakotven. Tři pilíře, na kterých stojí mládežnický volejbal v Příbrami a vůbec obecně mládežnický sport, vzorně spolupracují. Zřizovatel si práce volejbalového oddílu, školy, váží a má bez ohledu na to, kdo je zrovna první na radnici zájem o mládežnický sport a volejbal zvláště, jak se někdy říká. Oddíl mužů patří v současné době ke špičce mužského volejbalu a jeho hlavní představitelé mají v podpoře mládeže také jasno. Baník Příbram, který zaštiťuje dívčí volejbal, ho má jako jasnou prioritu. Škola jako třetí pilíř má dnes nového ředitele a vůbec nemám pochyby, že by volejbal na škole mohl mít problémy.

1. ZŠ Příbram, jak ji rád a dnes již špatně mám ve svých vzpomínkách, patřila v minulosti k absolutní špičce mládežnického volejbalu. Ze školy vzešla řada hráčů a hráček extraligy, RD mládeže a dokonce seniorské reprezentace. Dalo by se s jistou nadsázkou říci, že v Česku není ani tolik škol se stejnou tradicí, minulostí, současností, co má tříprstý mimozemšťan.

To je samozřejmě slovo do pranice, ale diplom Partnerská škola ČVS je v Příbrami ve správných rukách.

Prezentační video Partnerské školy ČVS v Příbrami můžete zhlédnout na adrese: ZDE

 

Jiří Zach

Krátké zprávyArchiv
Kvalifikace na ME 2019 - ženy - Jablonec nad Nisou

Česká republika - Švédsko 2:3 (25:19, 22:25, 25:15, 20:25, 7:15)

 
Přípravné utkání - ženy - Jablonec nad Nisou

Česká republika - Polsko 1:3 (18,-23,-24,-21)  

 
Přípravné utkání - ženy - Jablonec nad Nisou

Česká republika - Polsko 1:3 (169,-24,-14,-19)

 
Přípravné utkání - ženy - Jablonec nad Nisou

Česká republika - Polsko 0:3, dodatečný set 1:0 (-25,-21,-19,19)

 
FIVB World Tour ***** - Vídeň

Hermannová / Sluková – Barbara / Fernanda (BRA) 2:1 (10:21, 21:16, 15:12), Hermannová / Sluková – Maria Antonelli / Carol (BRA) 2:0 (22:20, 21:19)

 
FIVB World Tour ***** - Vídeň

Hughes / Summer (USA) – Hermannová / Sluková 0:2 (12:21, 12:21), Ricardo / Guto (BRA) – Perušič / Schweiner 2:0 (21:14, 21:19), Clancy / Artacho...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015-2018