9.4.2015

Čeští volejbalisté porazili Rumunsko 3:1 na sety. Dalším soupeřem ME U19 bude Rusko

Čeští volejbalisté ukončili základní skupinu mistrovství Evropy U19 vítězstvím nad Rumunskem ve čtyřech setech.

Česká republika - Rumunsko 3:1 (25:19, 26:24, 22:25, 25:14)

Trenéři Zach se Skolkou udělali do zápasu s Rumunskem tři změny v sestavě a nasadili na blok Janečku místo Mikulenky , na smeč druhého univerzála Čermáka místo Šulce a na libero se vrátil už uzdravený Kunc.

Všichni tři přinesli oživení do týmu a když začala fungovat spolupráce Červinky se středovými hráči, bylo o vítězi prvního setu jasno. Naši udrželi prozatím nejlepšího smečaře ME na uzdě a bylo to 25:19.

Ve druhém setu naši trochu zvolnili pod vidinou hladkého vítězství a žádný tým si nevytvořil větší náskok. Byli jsme sice pořád o krok vepředu, ale až v koncovce jsme přidali a dotáhli set do vítězného konce 26:24.

Po začátku začátku třetího setu ( 8:4 ) už to vypadalo, že naši dovedou zápas do klidného konce. Ztratili ale agresivitu a Rumuni využili naší „pohostinnosti“ k zisku třetího setu 22:25.

Do čtvrtého setu se vrátil Čermák na univerzála a na smeč přišel Handlíř. Právě on je příjemným překvapením v našem týmu. Přinesl klid, kvalitu s agresivitou a náš výkon se podstatně zlepšil. Body na naší straně utěšeně přibývaly a výsledkem bylo jednoznačné skóre 25:14 a vítězství 3:1.

Tomáš Skolka, asistent:

"Zápas ve kterém o nic nešlo. Chtěli jsme si vyzkoušet variantu s riskovaným servisem, který budeme v sobotním zápase potřebovat. Z toho plynulo více chyb na naší straně a hra byla taková rozkouskovaná. Hledali jsme zároveň vhodné hráče pro sobotní důležité utkání."

Tadeáš Handlíř:

"Zápas, který nám doufám pomůže ke zvednutí nálady a sebedůvěry. Až na zaváhání ve třetím setu jsme zápas kontrolovali."

Výběr trenéra Jiřího Zacha postupuje do další fáze evropského šampionátu ze čtvrté příčky 2. základní skupiny (hrané ve městě Sakarya) a dalším soupeřem jim bude Rusko, které skončilo na třetí příčce 1. základní skupiny (hrané v Kocaeli).