5.4.2015

Druhý den evropského šampionátu U19 2015 se Češi 97/98 radují z výhry nad Španělskem

Český výběr reprezentantů do 19 let se druhý den evropského šampionátu  raduje z další výhry, po vítězství nad Německem přišla výhra nad Španělskem, které tým trenéra Jiřího Zacha porazil hladce ve třech setech. V pondělí se mladý český kolektiv postaví reprezentačnímu výběru z Turecka, zápas je možné sledovat od 16:00 na internetové televizi laola1.tv

Do druhého zápasu vstoupili Češi opět s Kopem na liberu, který hrál místo nemocného Kunce. Po krátkém rozkoukání v úvodu sady, i s několika chybami, rozjeli týmový stroj a nedali Španělům šanci. Výborná obrana v poli i na síti slavila v prvním setu jednoznačný úspěch. První set jsme zakončili 25:16.

Ani ve druhém setu český tým nepolevil a skvělou obranou a následným nekompromisním útokem přehrávali španělský výběr čím dál tím víc. Druhou sadu jsme ukončili 25:11.

Třetí set byl ze všech nejtěžší, ale nebylo to zlepšenou hrou Španělů. Naši se pomalu rozjížděli a za stavu 8:12 si trenér Zach musel vzít první oddechový čas v tomto zápase. Od té doby se ale naši kluci vrátili k přesné a strojové hře a proměnili hned svůj první mečbol 25:19.

Asistent Tomáš Skolka

"Hráči přesně dodrželi taktické pokyny uvedené při taktické poradě před zápasem. Hráli obětavě v poli až na úvod třetího setu jsme jasně dominovali. Udělali jsme další krok za vysněným cílem."

Matěj Šmídl

"Výborně jsme odpřihrávali těžký servis Španělů a na servisu jsme dokázali zatlačit a držet tím Španěle pod tlakem. Po dobrých nahrávkách Červinky jsem si to dnes na útoku užil!!!"

Výsledky českých volejbalistů do 19 let na ME v Turecku

04.04.2015    13:30   Česká republika - Německo 3:1 (25:22, 28:26, 25:27, 25:22)

05.04.2015    18:30   Česká republika - Španělsko 3:0 (25:16, 25:11, 25:19)