MS U21 2017: den 5: Polsko přehrálo hladce Kubu, Brazílie - Argentina 3:0

Odehrané zápasy MS U21 2017 - 2. fáze - 5. hrací den:

Č. Budějovice: Itálie - Egypt 3:0 (26:24, 25:20, 25:17)

Statistika: ZDE

Itálie zvládla roli favorita a porazila Egypt ve třech setech. Rozhodujícím faktorem se ukázal zisk prvního setu, který Itálie zvládla v koncovce 26:24, byť dovolila Egyptu srovnat až ze stavu 21:24. Další průběh utkání byl téměř jednoznačný, nic na tom nezměnil ani fakt, že italský kouč Michele Totire dal příležitost několika hráčům z lavičky.

Brno: Írán - Čína 3:2 (25:17, 23:25, 26:24, 20:25, 15:10)

Íránský favorit po včerejší těsné prohře potřeboval bezpodmínečně vyhrát, což se projevilo od začátku zápasu. Jenže v následujících dvou setech se projevila vyhlášená čínská bojovnost, kdy se na hřišti rozhořel boj o každý bod. Po vzepětí ve čtvrtém setu ale už týmu trenéra Genyina nezbyly síly, a tak podlehl Íránu 15:10.

Č. Budějovice: Japonsko - Ukrajina 1:3 (23:25, 14:25, 26:24, 21:25)

Ukrajina slaví první vítězství na světovém šampionátu v Brně a Českých Budějovicích. Dočkala se až v pátém utkání proti výběru Japonska, kterému dovolili zisk pouze jednoho setu. První sadu získala Ukrajina až v těsné koncovce, především díky skvělému servisu. Další set byl jasně v režii Ukrajinců, kteří dlouho vedli v sadě třetí. Tu ale nakonec nezvládli v závěru a utkání muselo jít do dalšího setu. V něm byli převážně lepší Ukrajinci, kteří tak zdolali Japonsko 3:1 na sety.

Brno: Brazílie - Argentina 3:0 (25:20, 25:23, 25:23)

Souboj jihoamerických sousedů ve skupině F začal lépe pro Brazilce, kteří se konečně aklimatizovali v nové hale a soupeře přetlačili agresivnější hrou.

Argentinský výběr však pokračoval ve své bezstarostné jízdě a málem dokázal favority zaskočit. Brazilci potřebovali stoprocentní koncentraci,aby druhé i třetí dějství dokázali dotáhnout do vítězného konce a kvalifikovali se tak do Top 4 turnaje.

Č. Budějovice: Česká republika - USA 2:3 (23:25, 26:24, 25:21, 18:25, 7:15)

Více info: ZDE

Brno: Polsko - Kuba 3:0 (25:17, 25:22, 25:20)

Polský tým je neporažený od začátku šampionátu a proti ambiciózní Kubě zase dokázal svou neomylnost. Od začátku bylo jasné, že si polští hráči jdou za svým cílem - udržet první místo ve skupině E. Kubánci s taktikou nedělat nevynucené chyby drželi krok až do koncovky druhého setu, ale koncentrovaný výkon soupeře zabránil v jejich úspěchu. Třetí set byl plný krásných útočných akcí z obou stran, polská úspěšnost útoku se středovými hráči ale dovedla duel k rychlému konci.

Č. Budějovice: Turecko - Maroko 3:0 (25:21, 25:23, 25:18)

Turecko porazilo Maroko po utrápeném výkonu 3:0 a připisuje si tři body do tabulky o celkové 9. - 16. místo.

Brno: Rusko - Kanada 3:1 (28:26, 25:27, 25:21, 25:13)

Poslední zápas pátého hracího dne měl být podle papírových předpokladů jednoduchou záležitostí pro Rusko, avšak Kanada se po senzačním postupu do finálové osmičky baví a Ruského favorita první dva sety nadšenou hrou doslova mučila. Trenér Khromenkov protočil sestavu a ta mu důvěru oplatila ziskem třetího dějství. Poslední set už byl jen formalitou.

Autoři: Mgr. Michal Mezera, Michaela Doležalová, foto: FIVB