6.6.2017

Na mistrovství světa U21 2017 bude k vidění už vážně chlapský volejbal, slibuje Matěj Šmídl

Matěj Šmídl si letos střihl zbrusu novou roli, v Ostravě ho na začátku sezóny pasovali do role kapitána, a tak kromě svého výkonu na hřišti měl najednou odpovědnost i za celý tým. Teď se pilně připravuje s juniory 97/98 na mistrovství světa U21 2017 a velkou odpovědnost cítí také, určitě i proto, že se bude hrát doma. Proto všem fanouškům vzkazuje: „Budeme se snažit ukázat to nejlepší, co umíme!“ 

V Ostravě jste v letošní sezóně působil jako kapitán, jak to devatenáctiletý hráč prožívá?

To, že jsem byl kapitánem, jsem bral spíš jen jako formalitu. S klukama jsme totiž byli všichni na stejné vlně a já jako kapitán jsem v podstatě musel řešit jenom věci typu časy odjezdů, srazy a takové další drobnosti. Ale zkušenost mi to dalo obrovskou právě v tom „starání se“ o svůj tým".

Jaké je Vaše hodnocení uplynulé sezóny s ostravským týmem?

Kladné i záporné. Pozitivem určitě bylo, že týmy s námi prostě musely počítat. Bohužel naše výkony jak venku, tak v play off byly katastrofální, byli jsme hodně mladí a všechno nám ještě zkomplikovala naše zranění v průběhu sezóny.

Na co ve své dosavadní kariéře vzpomínáte jenom pozitivně?

Jeden z mých nejcennějších volejbalových zážitků byla moje první šance v extralize proti Havířovu, když mi bylo 15 let. Tenkrát se celý zápas otočil a my ho vyhráli 3:2. Po utkání jsem přišel za svou rodinou a mamka mi se slzami v očích řekla, že to byl opravdu nádherný volejbal, a že jsem její šikula. Nezapomenutelný je i titul v ČP můžu, na kterém mám velký podíl společně s Cory Rieksem a celým týmem. A pak také olympiáda s klukama a vůbec naše akce :), těžko říct jaká byla nejhezčí, každá má totiž své kouzlo.

S juniorskou reprezentací se v Českých Budějovicích připravujete na mistrovství světa, které už se hodně blíží.

Ano, naše příprava už je teď v další fázi, kdy se začínáme připravovat v šestkách. Trenéři se teď soustředí na pilování herních prvků a naši souhru a vzájemnou spolupráci.

V čem se bude šampionát lišit od klasické extraligy?

Moc velký rozdíl ve výkonnosti to asi nebude, odlišné to ale je samozřejmě už jenom v tom, že je to veliká mezinárodní akce a jsme všichni víceméně stejně staří. Myslím si, že bude k vidění spousta už vážně „chlapského volejbalu". Na mistrovství se strašně moc těším, bude se hrát doma a já doufám, že nás fanoušci potáhnou dopředu!

 

Autor: Barbora Mertová 

Krátké zprávyArchiv
Challenge Cup 2017/18 ženy

TJ Ostrava – Dinamo Krasnodar 1:3 (25:16, 14:25, 18:25, 19:25)

 
Champions League 2017/18 ženy

VK Prostějov – Imoco Volley Conegliano 0:3 (21:25, 21:25, 15:25)

 
Registrační místo v Brně uzavřeno !!!

Z důvodu čerpání řádné dovolené je registrační místo v Brně od 26. 2. 2018 do 10. 3. 2018. V případě nutnosti se obracejte na p. Házu v Praze.  

 
M-ČR 2017/18 ve snow volejbale

Finále muži: Kufa R. / Kufa D. - Pála / Chalupa 3:0 (6,6,3) Finále ženy: Dostálová / Knoblochová - Bendíková / Vaňková 3:1 (-9,8,7,6)

 
POZOR, POZOR, POZOR !!! Info k vyúčtování Programu VIII za 2017 a žádostem programu MŮJ KLUB pro 2018

Připomínáme všem klubům - Vyúčtování programu VIII za rok 2017 musí být provedeno v rozhraní IS-SPORT a doručeno na MŠMT v originálu do 15. 2. 2018

 
Los ME U18 chlapci - Zlín

Skupina I (Zlín): Česká republika, Turecko, Bulharsko, Řecko, Bělorusko, Německo. Skupina II (Púchov): Slovensko, Rusko, Itálie, Belgie, Francie,...

Volejbal na facebooku
Generální partner
© ČVS 2015