24.6.2017

Odehrané zápasy MS U21 2017 - skupina České Budějovice - 2. hrací den

Odehrané zápasy 20107 MS U21 - skupina České Budějovice - 2. hrací den

Ukrajina - Írán 2:3 (19:25, 21:25, 25:23, 25:20, 13:15)

Až v pátém utkání viděli diváci v Českých Budějovicích tiebreak. Postarali se o něj hráči Íránu a Ukrajiny, kteří bojovali uctyhodných 135 minut. První dvě sady patřily favorizovaním Íránčanům, kteří měli dobře rozehranou také set číslo tři. V koncovce třetího dějství se Ukrajina výrazně zlepšila a ubojovala sadu poměrem 25:23. Také čtvrtý set patřil Východoevropanům, kteří ho získali 25:20. Rozhodující tiebreak byl dlouho velmi vyrovnaný, do koncovky se šlo za nerozhodnutého stavu 13:13, následující dva body ale pak pařili Íránčanům, kteří tak po vítězství 3:2 na sety slaví druhý turnajový triumf.

Více info a statistika: ZDE

Kanada - Maroko 3:0 (23, 16, 23).

Japonsko - Egypt 3:1 (25:17, 17:25, 28:26, 25:23)

Utkání Japonska s Egyptem nabídlo poměrně vyrovnanou podívanou, byť Japonsko vyhrálo ve čtyřech setech. Oba týmy střídaly lepší chvíle s těmi horšími, větší kvalitu nakonec, podle předpokladů, ukázali Japonci a zvítězili 3:1 na sety.

Duel v Brně: USA - Kuba 0:3 (-20, -19, -20)

Argentina - Itálie 3:1 (32:30, 25:19, 14:25, 25:21)

Nejpohlednější a nejkvalitnější utkání sobotního dne nabídl souboj mezi Argentinou a Itálií. Po výborném setu, který získali Argentinci až v napínavé koncovce 32:30 viděli diváci i nadále kvalitní volejbal s parádními výměnami. Také druhá sada patřila Argentině, která předváděla skvělou hru v poli i na útoku, excelovalo zejména libero Santiago Arroyo. Ve třetí sadě ale dominovali hráči Itálie, kteří si vypracovali hned na úvod rychlé vedení 6:0. Čtvrtý a závěrečný set ale opět patřil Argentině, která si tak připsala na turnaji druhé vítězství.

Více info a statistika: ZDE

Duel v Brně: Česká republika - Polsko 0:3 (27:29, 23:25, 13:25)

Čína - Brazílie 0:3 (16:25, 21:25, 16:25)

Sobotní večerní duel byl ve znamení souboje Číny a Brazílie. Úvodní sada byla až příliš jednoznačná, Brazílie udolala Čínu rozdílem třídy 25:16. Jihoameričané pokračovali v parádním výkonu i nadále, do prvního technického oddechového času druhé sady šli ve vedení 8:5. Mírný náskok si Brazílie držela až do konce sady, kterou nakonec získala 25:21. Také třetí set začal podobně, jako skončil ten předcházející, Brazílie na hřišti dominovala a zvítězila stejně jako v úvodní sadě - 25:16 a celkově 3:0 na sety.

Duel v Brně: Rusko - Turecko 3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

Autor: Mgr. Michal Mezera, foto: FIVB a Michal Vítovec

Fotogalerie

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Tepic (MEX) - kvalifikace

Raupelyte / Paulikiene (LTU) – Hermannová / Štochlová 2:0

FIVB Beach Pro Tour Futures – Nuvali (PHI)

finále: Oliva / Kurka – Buytrago / Varga (PHI) 2:1 (16:21, 21:16, 15:13) semifinále: Mermer / Sacit (TUR) – Oliva / Kurka 0:2 (20:22, 17:21)