11.1.2015

Reprezentace kadetů 97/98 porazila domácí Srbsko a postupuje z prvního místa na ME U19 KTI 2015

Aktualizováno 11. 1.

11. 1. 2015

Česká republika - Srbsko 3:2 (-19,18,17,-18,14)

V prvním setu jsme vyrobili na naše poměry neobvykle mnoho (10) nevynucených chyb. Do TT1 jsme drželi vyrovnaný krok i přesto, že spodní rozhodčí nám pískla 2 x za sebou špatné postavení (6:8), pak předvedli Srbové výbornou obranu jak na síti, tak v poli a naši útočníci měli problémy (7:11). Jiskřička naděje nám svitla při výborném servisu Vládi Mikulenky a bloku Martina Hudáka (11:13). Do TT2 však domácí opět získali náskok (12:16), který si pohlídali (18:21) až do konce setu. V našem dresu nahradil trápícího se Matěje Šmídla Tomáš Čermák. Jak se ukázalo, tento krok se Jirkovi Zachovi opravdu povedl. Tomáš navázal na svůj skvělý výkon na MEVZA a s celkovou 57 % úspěšností byl jedním z nejlepší hráčů na hřišti.

Karta se začala obracet od druhého setu. Rozehráli jsme se v obraně a hlavně přestali dělat nevynucené chyby. Průběh setu byl jednoznačně v naší režii (8:4, 16:11, 21:15). Zajímavé bylo, že naši hráči reagovali na více než nepřesné  výroky srbských čárových rozhodčích ještě větší bojovností.

Velmi podobný byl průběh i třetího setu (8:3, 16:11, 21:15) a za stavu 2:1 bylo zřejmé, že postup nám nemůže utéci. Ve složité situaci se naopak ocitli domácí. Případná prohra 3:1 jim vystavovala stopku.

Frenetičtí domácí diváci v zaplněné hale, domácí rozhodčí a “rozparádění” hráči na nás vyvinuli obrovský tlak, kterému jsme neodolali (5:8, 12:16, 15:21).

Nyní už bylo zřejmé, že postoupí oba celky. Nikdo ale nechtěl ve vyhecovaném utkání prohrát.

Tie-break začal hrozně. Vedli jsme sice 1:0 a 2:1, ale pak začali opět úřadovat rozhodčí. Když postranní “vtáhl” do hřiště diagonální servis nejlepšího Srba Mehiče, který skončil minimálně půl metru mimo hrací plochu (4:2),  dostali jsme červenou kartu (M. Hudák) na 5:2 a v útoku netrefili hřiště 6:2, vypadalo to zle nedobře. Mimochodem, za tu červenou Hudymu v následném oddychovém čase pro naši lavičku ani hlavní trenér Jirka Zach nevyčinil. Po tajmu se v českých dresech jakoby vrátilo jiné družstvo. Srbové chybují do sítě a do autu, pak vyhráváme dlouhou rozehru plnou neskutečných zákroků v poli, a rázem jsou na zemi Srbové. Do otočky jdeme s vedením 8:7. Po otočce pokračujeme ve spanilé jízdě až do stavu 11:7. Nadechnout jsme domácí nechali až za stavu  13:9. Trochu zbrkle jsme se hnali za vítězstvím, domácí stáhli na 11:13, mečbol máme po Džávově pipe na poloprázdnou bránu a vedeme zdánlivě pohodově 14:11. Ale, chvilka přehřátí a stav je 14:14. Důležitý 15. bod složil zase Džáva a po té, co jsme ubránili servis Máry Šulce vypukla opravdová radost. Slavili hráči, realizační tým, naši věrní fanoušci i přítomný předseda svazu Z. Haník. Zkrátka zasloužená euforie po dobře odvedené práci.

Jedeme na ME do Turecka!

Info

10. 1. 2015

Česká republika - Švédsko 3:0 (18,19,19)

Sestava a body: Kristián ČERVINKA, Matěj ŠMÍDL (15), Donovan DŽAVORONOK (16), Marek ŠULC (11), Vladimír MIKULENKA (6), Martin HUDÁK (7), libero Tomáš KUNC (33 příjmů, 55 % dobrých a z nich 21 % excelent).

Utkání jsme si trošičku zkomplikovali v polovině třetího setu, kdy na nás přišla krize na přihrávce, na náhře jsme to moc nezpravili a ani útočníci nevolili dobře. Jinak uplatnili velkou převahu jak v technice, tak koncepci i drtivou fyzickou převahu.

ZDE najdete statistiku z utkání.

Důležité vítězství, neboť nás drží ve vedení skupiny a, v porovnání s ostatními skupinami, významně ve hře.

Luděk Kohlmann

8. 1. 2015

Ukrajina - Česká republika 0:3 (-23,-16,-21)

Do prvního setu oba týmy vletěli a, i přes oboustranně dobrý servis, se dlouho čekalo na něčí chybu. Oba týmy bez problémů ztrátovaly (8:7, 15:16, 20:21). Naše těžká chvilka přišla za stavu 22:23, kdy jsme nepříliš dobře přihráli a  nahrávka z pole nebyla optimální. Náš smečař zúročil zkušenosti z extraligy a míč složil. Následně přišlo z jeho ruky eso a chyba ukrajinského tahouna Piotnického a vedli jsme 1:0.

Zmražení Ukrajinci ve druhém setu povolili (8:3, 16:10, 21:12).

Že to Ukrajina nechce vzdát bylo vidět v setu třetím. Zase jsme se zpočátku tahali bod po bodu. Po prvním technickém tajmu jsme odskočili, pak však rozhodčí posoudili hru Máry Šulce jako bránění ve hře, následovalo ukrajinské eso a rázem to bylo jen 16:15.

Hbitě jsme zareagovali výborným servisem Džávy a dobrou obranou a získali rozhodující náskok (21:18).

Důležité a povzbuzující vítězství, kterému v hledišti přihlíželi i předseda ČVS Dr. Zdeněk Haník a reprezentační trenér mužů Zdeněk Šmejkal, kteří společně s rodiči hráčů dokázali vytvořit krásnou atmosféru.