8.4.2015

Reprezentační výběr kadetů 97/98 podlehl Bulharsku ve třech sadách, ME U19 2015

Čeští volejbalisté do 19 let dnes na evropském šampionátu v Turecku podlehli silnějšímu reprezentačnímu celku z Bulharska ve třech sadách.  Výběr trenéra Jiřího Zacha zítra ukončí základní skupinu šampionátu duelem proti Rumunsku (zápas sledujte živě na www.laola1.tv).

Česká republika – Bulharsko  0:3 (-23,-21,-22)

Naši se už s uzdraveným Kuncem na soupisce nepoučili z vývoje zápasu proti Turecku a brzy prohrávali 4:8. Opět jako už tradičně se nám podařilo vrátit do setu a vedli jsme 13:11. Bohužel o náskok jsme hned v dalším postavení přišli. Chyběl nám větší klid v organizaci hry a v koncovce jako už poněkolikáté přišli dvě chyby na útoku a to nás stálo první set, 23:25.

Ve druhém setu se od začátku bojovalo o každý míč, bohužel ve střední pasáži jsme udělali třikrát chybu na jednoblok. Naši začali ztrácet týmový duch a prohra ve druhém setu byla na světě 21:25.

Do třetího setu naši vstoupili s Čermákem místo Šmídla a Handlířem místo Šulce a vstup do setu vypadal pozitivněji 8:6. Celý set byl vyrovnaný, naši měli problémy s obranou na síti a nedokázali se jako tým vyrovnat s tlakem Bulharů, 22:25.

Jiří Zach

"Štve mě porážka bez získaného setu. Bylo to utkání relativně bez obrany na síti z obou stran. Kluci stejně jako včera nepřidali nic navíc."

Vladimír Mikulenka

"Hráli jsme špatně. Teď se mi špatně mluví, ale musíme jako blokaři příště zahrát líp."

Sestava ČR: Mikulenka, Džavoronok, Šulc, Hudak, Červinka, Šmídl. Libero: Kop.
Střídali: Handlíř, Čermák, Novák
Hlavní trenér: Jiří Zach

Výsledky českého týmu v základní skupině ME U19 v Turecku (Sakarya):

04.04.2015    13:30   Česká republika - Německo 3:1 (25:22, 28:26, 25:27, 25:22)

05.04.2015    18:30   Česká republika - Španělsko  3:0 (25:16, 25:11, 25:19)

06.04.2015    16:00   Turecko - Česká republika 3:0 (25:22, 25:22, 25:23)

08.04.2015    13:30   Česká republika - Bulharsko 0:3 (23:25, 21:25, 22:25)

Oficiální stránky ME ZDE

Zítra odehraje český výběr Jiřího Zacha poslední utkání v základní skupině proti Rumunsku. Zápas ME U19 je možné sledovat živě na internetové televizi  www.laola1.tv

09.04.2015    18:30   Rumunsko - Česká republika