4.9.2016

Třetí duel českým JUNIORŮM ´97/98 na ME U20 2016 nevyšel, Turecku podlehli jasně 0:3 na sety

Juniorský reprezentační výběr ČR 97/98 sehrál na evropském šampionátu U20 v bulharské Varně třetí utkání ve skupině. V neděli v podvečer se postavil proti dalšímu silnému soupeři - Turecku a po prohře 0:3 zůstává se ziskem jednoho bodu zatím na nepostupovém pátém místě. V dalších dnech sehrají Češi závěrečná skupinová utkání proti dvěma schůdnějším soupeřům - Bělorusku a Srbsku.

1. set - nastupujeme v základní sestavě  Hudák, Suda, Šulc, Kop, Šmídl, Červinka, libero: Kunc

Bohužel začínáme čtyřmi nepřesnostmi na útoku a soupeř nás trestá. Trenér bere time za stavu 4:0 pro Turky. Mates se zastřeluje a útočí do mírného autu - 6:4. I Turek kazí servis, ale bohužel Kristián pouští lehký míč v poli - 8:5. Hra je opatrná a nervozní. Oba soupeři ví, že se jedná o velmi důležité body v turnaji. Nemůžeme chytit rytmus a kupíme chyby. Patrik střídá Matese za stavu 13:8 pro Turky. Ani to nepomáhá, po dalším lehkém soupeřově esu jdeme timu - 16:10. Za stavu 19:12 Červajze střídá Peťa Novák. Hra se lehce oživuje, ale pokud nezačneme všichni jezdit bude to těžké. Tento set prohráváme 25:19. Výkon ze včerejšího dne máme zatím někde v šatně.

2. set - sestava Hudák, Suda, Šulc, Kop, Indra, Novák, libero: Kunc

Oživení stále nepřichází – Mára hoří na přihrávce, vrací se Kristián. Začátek nám opět tragicky utíká a prohráváme 9:3. Zdá se, že je to den blbec. Na co šáhnem to se nám nedaří. Absolutně nechápu co se děje.  Všichni přihrávači hoří jako papír. Další set je troskách - 25:13.

Bude těžké najít sestavu do třetího setu.

3. set – Červinka, Kop, Čermák, Mikulenka, Hudák, libero: Kunc

Turci jsou nepříjemní a provokují naše hráče. Potřebujeme se více soustředit na sebe, ještě není konec - 8:8. Konečně ztrátujeme - 11:12. Stále se nedaří oživit hru 1.sledem a dát dobrý servis. Snažíme se, ale je to v křeči - 16:14. Přichází další chyby na útoku – Čermi do bloku a Paťas  do autu - 19:15.

Jakmile dvakrát dobře uhrajeme bod, přichází zase chyby – Patrik v síti - 20:17 a Mára dostává laciné eso. Ládik středem do bloku – 23:18. Turci nás válcují a vítězí s přehledem 25:18.

Dnes to tedy opravdu nešlo. Takhle špatný výkon jsme snad ještě nepodali ani v přípravných utkáních. Zítra je volný den a potom nás čeká Bělorusko a ambiciozní Srbsko. Naděje na postup ze skupiny stále reálně žije, ale musí se vrátit tým z dvou předchozích utkání.

2016 ME U20 - 3. zápas:

Česká republika - Turecko 0:3 (-19,-13,-18)

Autor: Ing. Miloš Kočka, Mgr. Michal Mezera, foto: CEV