28.4.2018

Vstup do kvalifikace na 2018 ME U19 našim juniorkám nevyšel podle jejich představ

České juniorky 00/01 mají za sebou vstup do 2. kola kvalifikace 2018 CEV ME U19 v italské Monze. Bylo to typické první utkání, nervózní a plné zvratů.

Rakousko - Česká republika 3:2 (13:25, 25:17, 25:20, 3:25, 15:13)

Sestava ČR: Indrová, Judlová, Šustrová, Pavlíková, Jehlářová, Grabovská, libero Digrinová. Střídaly: Dvořáčková, Kuníková, Fomenková, Kneiflová

V prvním setu dokázal český tým dodržet taktické pokyny a v průběhu celého setu měl hru pod kontrolou a dovedl jej do vítězného konce 25:13.
Na začátku druhého setu české družstvo zkazilo zbytečně několik podání a do jeho hry se začala vkrádat nervozita. Rakouský soupeř postupně získával jistotu zejména v útočné činnosti a druhý i třetí set dotáhl do vítězného konce (25:17, 25:20).
Ve čtvrtém setu se česká děvčata vyhecovala ke skvělému výkonu a drtivě zvítězily 25:3!
V rozhodujícím pátém setu se družstva od začátku přetahovaly o vedení. V závěru rozhodla větší přesnost a sebevědomí Rakouska v útoku, které zvítězilo nejtěsnějším rozdílem 15:13.

Erik Nezhoda (trenér ČR): „Je těžké hodnotit utkání, ve kterém vyhrajete o 19 bodů, ale odejdete poraženi.“

Dnes čeká české družstvo další utkání v kvalifikaci, a to s družstvem Norska.

Autor: Jindřich Pavlík – manažer družstva U19, foto CEV