29.12.2018

Druhý den našich kadetek na turnaji MEVZA U17 2018 v Mariboru, zítra boj o bronz

Sobotní dopoledne bylo ve znamení dvou úkolů. Družstvo spolu s Lubošem Bednářem a Petrou van Gorp šlo fandit našim klukům. Hráli se Slovenskem a po těžkém boji vyhráli 2:1 a zároveň se stačilo podívat na utkání dívek Chorvatsko - Slovinsko 1:2. Statistik Adam Šimonek spolu se Standou Mitáčem jeli na špionáž a sledovali utkání Maďarsko - Slovensko 1:2.

Před odpoledními zápasy tak bylo zcela jisté, že když porazíme Maďarky, můžeme bojovat s Chorvatskem o finále, v případě porážky 0:3 se musíme spoléhat na výsledky ostatních, abychom se udrželi ve hře o 3. místo.

Maďarsko - Česká republika 2:1 (25:23, 25:22, 23:25)

Základní sestava: Kudrlová, Pospíšilová, Bartošová, Brichtová, Smolková, Kneiflová, libero Plačková. Střídající: Dosoudilová, van Gorp, Hušková, Koulisiani

Věděli jsme, že to bude utkání těžké. Družstvo Maďarska je druhým družstvem tohoto turnaje, které hrálo ME kadetek v tomto roce a obsadilo na něm 12. místo. Hráčky Maďarska jsou menšího vzrůstu, ale nesmírně houževnaté, mají horší příjem, ale jsou nesmírně bojovné v poli a mají šikovné hráčky na útoku, které si i v těžkých situacích dokážou poradit.

Od prvního míče bylo jasné, že se rozpoutá velká bitva. Maďarky hrají o bytí a nebytí v turnaji, my o již zmíněnou šanci finále. Touha a chuť po vítězství byla více na straně Maďarek, byly lepší na podání, riskovaly a kvalita podání byla lepší. My jsme špatně přihrávali, nedokázali útočit středem a po špatném příjmu jsme i hodně chybovali na útoku. Přesto jsme se v závěru setu dostali do mírného vedení, které jsme bohužel nedokázali využít k zisku první sady.

Průběh 1. setu - 6:8, 16:15, 21:19, 25:23

I druhý set byl velmi podobný prvnímu. I přes změny v sestavě (dvojstřídání - Hušková za Pospíšilovou, Koulisiani za Bartošovou) taháme za kratší konec. Koncovku podobně jako v setu prvním prohráváme.

Průběh 2. setu - 8:7, 14:16, 20:21, 22:25

Do třetího setu jdeme s velkým odhodláním. Musíme přitlačit na podání, což se částečně daří. Hra do stavu 10:7 a 16:10 se nám daří. Soupeř střídá nahrávačky. Náš útok do bloku (Smolková) a útok středem do autu (Koulisiani), Brichtová do bloku, zkažený servis a blok v síti. Rázem je z toho opět dramatická koncovka. Ale tentokrát v náš prospěch. Míša Brichtová posouvá stav na 24:22 úspěšným útokem, přichází zkažený servis „Kouska“. Konec setu je ve znamení úspěšné hry v poli (Bětka Plačková) a následného dobrého útoku Míši Brichtové.

Průběh 3. setu - 8:3, 16:10, 18:13, 21:19, 23:20, 25:23

Uhraný set proti Maďarkám nás posouvá do hry o pomyslnou bronzovou medaili. Naším soupeřem bude družstvo Maďarska. Máme mu co oplácet. Za necelou půlhodinku nás čeká souboj s Chorvatkami.

Česká republika – Chorvatsko 0:3 (17:25, 15:25, 10:25)

Základní sestava: Dosoudilová, Brichtová, Koulisiani, van Gorp, Smolková, Kneiflová, libero Plačková. Střídající: Pospíšilová, Kudrlová, Bartošová, Věcková, Hušková

Průběh setů:

1. set 5:8, 7:16, 10:21

2. set 2:8, 12:16, 15:21

3. set 3:8, 7:16, 9:21

Z výčtu průběhů setů je patrné, že na soupeře v ničem nestačíme. Markantní rozdíl vidíme především v kvalitě podání a příjmu. Útok proti dobře organizované obranné hře je naivní. Postupně jsme dali příležitost všem hráčkám a to se i na souhře značně projevilo.  Máme i světlé momenty, kdy dokážeme uhrát dva až tři body, ale ty rychle pohřbíme fatální chybou.

Dnešní den se nám nevydařil, ale zítra budeme bojovat o medaili a budeme se snažit Maďarkám oplatit dnešní porážku.

Ostatní sobotní výsledky: Slovensko - Maďarsko 2:1, Chorvatsko - Slovensko 3:0, Slovinsko - Chorvatsko 2:1, Slovensko - Slovinsko 0:3