18.12.2019

Příprava reprezentačního družstva dívek 04/05 opět v Brandýse nad Labem

Ke čtvrtému podzimnímu kontrolnímu a hernímu srazu se reprezentační družstvo dívek 04/05 sešlo ve dnech 13. - 17. prosince 2019 v Brandýse nad Labem.

Posledními dvěma zápasy pokračovala zápasová konfrontace s týmy skupiny A extraligy juniorek – Duklou Liberec, Plzní. V tomto bloku jsme do dopoledního zápasového víkendového programu přidali dva 45 minutové tréninky zaměřené na servis a přihrávku (7:45 – 8:30). Pokračovali jsme v kondiční přípravě s důrazem na kvalitu provedení – mobilizační cvičení Davida Neruda a také dva krátké kruhové tréninky v posilovně. Kompenzační programy cvičí hráčky s fyzioterapeutkou Michaelou Pachmanovou.

ČR U 16 – VK Dukla Liberec 0:3 (15:25, 22:25, 23:25)

73 minut (sobota 14. 12. – 11:00 Sportcentrum Brandýs nad Labem)

Sestava: Vytisková , Dvořáková Viktorie, Jedličková, Rožnovjáková, Kamasová, Žáková, libero Píchalová. Střídaly: Pelikánová, Zapfová, Kelnárová

V tomto zápase dominovaly juniorky Dukly v prvním setu především kvalitou útoku. Od druhého setu se hrálo vyrovnané utkání, naše zlepšená hra jak v obraně na síti, tak také větší kvalita ve hře po přihrávce. Pro úspěšnější zvládnutí koncovek druhého a třetího setu nám chyběl větší důraz při smečování bodových míčů!

Týmové statistiky CZE: 10 bloků, 29 bodů útokem, 4 esa

ČR U 16 – TJ Lokomotiva (Volejbal) Plzeň 3:1 (25:22, 24:26, 25:15, 26:24)

105 minut (neděle 15. 12. – 11:00 Sportcentrum Brandýs nad Labem)

Sestava: Vytisková, Kamasová, Žáková, Rožnovjáková, Kelnárová, Dvořáková Jana, libero Mitáčová. Střídaly: Pelikánová, Zapfová, Dvořáková Viktorie, Jedličková

V prvním setu jsme rozhodli větším důrazem na síti – 5 vítězných bloků. V koncovce druhého setu jsme neproměnili útokem několik bodových situací a to znamenalo zisk setu pro soupeřky. Ve třetím setu jsme byli lepším týmem ve všech činnostech a postupně jsme vedli 8:5, 16:13, 21:14. Čtvrtý set kopíroval průběh druhého setu, podařilo se nám otočit průběh ze stavu 8:16 na 21:20! Pomohli jsme si 4! vítěznými bloky a soupeřky vyprodukovaly 10 nevynucených chyb! Cenné vítězství, potřebujeme zlepšit kvalitu servisu a také i proti Plzni v některých situacích nedůrazný útok – hráli jsme 60! útoků do hry! Získali jsme 34 bodů ve hře po přihrávce a 38 bodů ve hře po vlastním servisu – soupeřky vyprodukovaly 28 nevynucených chyb.

Týmové statistiky CZE: 13 bloků, 131/46 vítězných útoků – 35%, 98 podání, 13 es, 7 chyb, 84 příjmů z toho 8 chyb.

Poděkování patří hráčkám a realizačnímu týmu za úsilí a spolupráci! Další sraz družstva je od pátku 20. prosince v Dobřichovicích.

Autoři: Luboš Bednář,  Jana Mitáčová