8.7.2019

Společné soustředění RD 2004 a RD 2006 v Novém Veselí (29.6. – 3.7.) a příprava s Francií ve Žďáru (3.-6.7)

První prázdninový den se v Novém Veselí sjelo na VT 35 dívčích volejbalových nadějí. Na jednom místě měli holky i trenéři možnost podělit se o nejen volejbalové umění.

Naše družstvo Lvíčat 04/05 se i přes nepostup na ME U16 připravuje společně od 1. června 2019. Letní blok přípravy je zaměřený převážně na nabrání fyzické kondice. Ve spolupráci s kondičním trenérem Davidem Nerudem hráčky na každém VT absolvují vždy jeden trénink zpevňovacích cvičení, správné techniky běhu a odrazu. V druhé fázi tréninku následuje volejbalová rutina zaměřená na procvičování individuálních herních činností. Snažíme se o velký počet opakování a korekci technických nedostatků.

Tréninky v Novém Veselí byly zaměřeny zejména na obranu v poli a přihrávku, nahrávačky pracovaly v trénincích častěji samostatně na nácviku nahrávky do zóny IV. a II. Večerní hodiny patří vždy regeneraci (sauna, whirpool) a kompenzačním cvičením.

Ve středu po obědě (3. 7.) se všech 15 hráček přesunulo do Žďáru nad Sázavou, kde se k týmu připojily ještě hráčky, které dostaly k dispozici větší volno k doléčení drobných zranění z ODM (Pelikánová, Kelnárová, Dvořáková J.).

V kondičním bloku družstvo pokračovalo i nadále, ale v menším poměru k volejbalu. V sobotu 6. července nás čekalo totiž přátelské utkání s výběrem Francie U18, který přicestoval do Žďáru na tři přípravná utkání (7. 7. a 8. 7. ČR U18 – FRA U18). S trenéry Francie jsme se dohodli na dvou utkáních na dva vítězné sety, aby se do hry mohly zapojit všechny nominované hráčky.

1. zápas:

Česká republika U16 – Francie U18 0:2 (23:25, 24:26)

Sestava ČR: Výtisková, Kamasová, Bambasová, Filipová, Havlová, Dvořáková J., libero Ambrůzová. Střídaly: Zapfová, Rožnovjáková

Oba sety jsme se zejména díky obětavé obraně v poli drželi na malý bodový odstup, pokud se nám povedlo soupeřky zatlačit servisem. Koncovku obou setů prohráváme nejtěsnějším rozdílem dvou bodů. Trochu nás mrzí druhý set, který náš tým nedokázal dovést k výhře ani přes vedení 24:19. Soupeřky v závěru vždy ukázaly svoji sílu a větší důraz kůlových hráček. Za předvedený výkon zaslouží pochvalu nahrávačka Eliška Výtisková, smečařka Kamasová a blokařka Jana Dvořáková. Také libero Klára Ambrůzová se blýskla několika obětavými zákroky.

2. zápas:

Česká republika U16 – Francie U18 0:2 (21:25, 8:25)

Sestava ČR: Výtisková, Kamasová, Dvořáková J., Rožnovjáková, Bohuslavová, Dvořáková V., libero Veselá. Střídaly: Zapfová, Cihlářová, Bambasová, Havlová, Abendroth

První set náš tým dokázal dobře servírovat, trenér Francie promíchal sestavou a výsledkem byl sice prohraný, ale vyrovnaný set až do stavu 20:21. Vinou chyb na naší straně prohráváme 21:25. Další set již soupeřky ukazují svojí sílu, my špatně přihráváme a odevzdáváme set staršímu a lepšímu soupeři 8:25. Do hry bylo zapojeno všech 14 nominovaných hráček.

Obě utkání byla pro naše družstvo přínosem a drahocenným sbíráním zkušeností s výborným soupeřem. Děkujeme také skupině dívek, které nám přijely zafandit z Nového Veselí, kde se setkaly k druhému srazu Nadějí 07/08 a samozřejmě rodičům, kteří byli i hlasitě slyšet.

Družstvo nyní dostalo čtyřdenní volno a ve čtvrtek 11. července se sejde v Mikulově, odkud v neděli 14. července odcestujeme do chorvatské Puly, kde mezinárodním turnajem Global Challenge 2019 zakončíme letní blok přípravy.

Závěrem uvádím na žádost klubů objemové zatížení na jednotlivých VT výše shrnutého bloku RD 2004.

VT Mikulov (1. – 4. 6.): kontrolní sraz, kondiční testování, HČJ, regenerace

• 16 TH, 3H regenerace (4 H kondiční blok)

VT Mikulov (15. – 19. 6.): obrana v poli, kondice, koordinace

• 17 TH, 3H regenerace (6 H kondiční blok)

VT Mikulov (22. – 26. 6.): ind.HČJ, kondice, regenerace

• 12 TH, 4H regenerace (4 H kondiční blok)

VT Nové Veselí (29. 6. – 3. 7.): kondice, koordinace, přihrávka, obrana v poli

• 18 TH, 3H regenerace (9 H kondiční blok)

VT Žďár nad Sázavou (3. - 6. 7.): herní příprava

• 11 TH, 1 H regenerace (2 H kondiční blok)
  • 1 MU

Autor: Jana Mitáčová – trenér RD 04/05

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Tepic (MEX) - kvalifikace

Raupelyte / Paulikiene (LTU) – Hermannová / Štochlová 2:0

FIVB Beach Pro Tour Futures – Nuvali (PHI)

finále: Oliva / Kurka – Buytrago / Varga (PHI) 2:1 (16:21, 21:16, 15:13) semifinále: Mermer / Sacit (TUR) – Oliva / Kurka 0:2 (20:22, 17:21)