Česká republika - Polsko 3:1 (22,22,-20,21) statistika

Monika Šmídová, Markéta Teichmanová, Andrea Kossányiová, Kristýna Lindovská, Martina Michalíková, Klára Vyklická. Libero: Veronika Dostálová
Střídaly: Kamila Součková, Zuzana Mudrová, Denisa Halamíčková,

Komentář trenéra Aleše Nováka:
Dnes jsme předvedli náš nejlepší volejbal a musím všechny hráčky pochválit za jejich hru.

Komentář kapitánky Pavly Vincourové:
Předváděly jsme krásný volejbal, za který se nemusíme vůbec stydět, ba naopak. Škoda koncovky 3. setu, kde jsme přišly o náskok, který jsme si udělaly. Komentář blokařky Kláry Vyklické: Byl to nádherný zápas a bojovný duch, který vládl na hřišti byl nepopsatelný. Od přímého postupu jsme byly malinký krůček a o to víc bolí, že se nám ho nepodařilo získat.

Průběh utkání:
V posledním utkání turnaje jsme nastoupili proti domácímu družstvu Polska. Karty byly rozdány následovně. Naše vítězství 3:0 náš přímý postup na ME, Vítězství 3:1, 3:2 náš postup do doplňkové kvalifikace z 2.místa, jakékoliv vítězství Polska postup ze skupiny ze 3.místa.
Polská děvčata nastoupila sebevědomě a udržovala si před námi mírný náskok, ale naše děvčata bod po bodu náskok snižovala a v dramatické koncovce jsme proměnili druhý setbol 25:22.
Celý druhý set jsme byli o krok napřed a zvítězily znovu 25:22.
Ve třetím setu jsme mohli završit výborný výkon v tomto utkání přímým postupem, vedli jsme 16:13, ale série nepřesností v našem zakončení umožnila soupeřkám dotáhnout třetí set do vítězného konce 20:25.
Čtvrtý set začaly lépe Polky a vypadalo to, že jejich výšková převaha bude slavit úspěch, ale naše hráčky nesložily zbraně a jedním z nejlepších výkonů jejich reprezentační kariéry dotáhly set a tím i celé utkání do vítězného konce 25:21.

Výborný výkon středových hráček Kláry Vyklické a Andrey Kossányiové. Společně úspěšně zakončily 13 útoků při účinnosti 62 % a k tomu přidaly 8 koncových bloků a 2 esa. Nejlepší naší hráčkou v tomto utkání byla jednoznačně Martina Michalíková. Skvěle přihrávala (73 %), výborně útočila 16 složených míčů a zakončila celé utkání esem, prostě jen chvála. Monika Šmídová na nahrávce zvládla psychický tlak na svou osobu (druhá nahrávačka Pavla Vincourová sledovala utkání z lavičky s vyvrtnutým kotníkem) a jak nahrávkou, tak i účinným podáním byla družstvu oporou.

Při vyhlašování nejlepších hráček turnaje jsme získali tři osobní ceny Kristýna Lindovská jako nejlépe podávající hráčka, Andrea Kossányiová získala ocenění pro nejlepší blokařku a Markéta Teichmanová byla vyhodnocena jako nejlepší útočnice.

Přímý postup nám utekl o malý kousek, jeden set, ale za výkon, nasazení, bojovnost, ale i herní kvalitu se nemusíme stydět. Celkově druhé místo v naší kvalifikační skupině nám určilo další soupeře Slovensko (druhé místo ve skupině B), Ukrajina (třetí místo ve skupině A) a Švýcarsko (třetí ve skupině C) což jistě uznáte není špatná společnost.