15.5.2015

České juniorky na kvalifikaci v Srbsku podlehly Turkyním

Reprezentační družstvo juniorek zahájilo druhý kvalifikační turnaj MS porážkou. V prvním zápase podlehly svěřenkyné Ondřeje Marka výběru Turecka.

15. 5.  Česká republika - Turecko 1:3 (18:25, 25:23, 19:25, 12:25)

Základní sestava: Ondrušková, Kurková, Tesařová, Mlejnková, Nová, Šimáňová – libero Stavinohová
Střídaly: Kalhousová, Valková, libero Vaňková

Hned na úvod nás čekal velmi silný tým Turecka. Turkyně skončily na ME kadetek na 3. místě a spolu s domácími Srbkami jsou největšími favoritkami skupiny s ambicemi na přímý postup na MS juniorek. Od začátku zápasu byly naše soupeřky lepší a ukazovaly, že právem patří mezi nejlepší evropská družstva. Naše hra nabídla několik velice pěkných a podařených úseků, kdy jsme byli schopni se soupeřkami držet krok, ale dokonce je v určitých fázích přehrávat. Bohužel se většinou jednalo pouze o dílčí úseky a v rozhodujících chvílích jsme bohužel udělali sérii nevynucených chyb a soupeři vždy značně usnadnili cestu k vítězství v setu – s výjimkou druhého setu, kdy se nám podařilo udržet koncentraci a výkon po většinu setu a využili jsme našeho dnešního jediného mečbolu k zisku setu. Naopak čtvrtý set se nám příliš nevydařil a dobře hrající Turkyně nám již nedovolily utkání zdramatizovat. Sice jsme si dokázali, že i s Tureckem se dá hrát vyrovnané utkání, k tomu abychom porazili takto silného soupeře však musí podat celé družstvo nadstandardní výkon, což se bohužel nestalo.

V sobotu nás čeká zápas proti největšímu favoritovi skupiny – domácímu Srbsku. Pevně věříme, že navážeme na povedené momenty z dnešního utkání a popereme se s favoritem o body. Velké překvapení se zrodilo ve druhém dnešním zápase, ve kterém výborně hrající Francouzky porazily domácí Srbky 3:2.

Nominace reprezentačního družstva juniorek 96/97 na II. kvalifikační turnaj MS v Srbsku (Ruma)