11.1.2015

České kadetky 98/99 v závěrečném utkání deklasovaly Litvu a nakonec postupují na ME U18 2015 z druhého místa

Aktualizováno 10. 1. 2015

Česká republika - Litva 3:0 (13,9,16)

Poslední den naší moskevské mise jsme změřili síly s družstvem Litvy. Dosavadní výkony nás stavěly do role favoritů, což jsme potvrdili a jasně vyhráli 3:0 (13,9,16). Ve vzduchu stále visí šance na postup z druhého místa a tak byl každý bod důležitý. Základní sestava byla téměř stejná jako ve včerejším utkání s Ruskem, pouze na postu libera nastoupila Waly, která svým výkonem na hřišti ukázala, že byla dobrou volbou. Servírovali jsme nejen kvalitně, ale i bez chyb a body na našem kontě přibývaly hodně rychle. Na útoku tentokráte kraloval Šoumen s 21 body, jelikož ji Tizi, na nahrávce, zásobila až nadstandardně. Pája (Meidl) s úspěšností v 1. setu 100 % a v 2. setu 85 % byla z útočnic určitě nejúčinnější. Jsem rád, že děvčata dokázala udržet koncentraci po celé tři sety a nedala soupeři žádnou šanci.

STATS

Aleš Novák

9. 1. 2015

Česká republika - Rusko 1:3 (-13,22,-22,16)

Sestava: Meidlová, Jandová, Mikelová, Suchá, Cruz, Baumruková libero: Stavinohová

Střídaly: Frommová, Kopáčová, Šmídová

Během zápasu proběhla i výměna liber: Stavinohová-Valentová

Dnešní zápas s Ruskem byl velice důležitý, jelikož výhra by nás na 90% posunula na ME. Příprava na toto utkání probíhala systematicky už několik týdnů.

Zápas začal vyrovnaně a do prvního technického time outu jsme se přetahovali o vedení. Poté přišla na podání při ruská hráčka Stalnaya, udělala 7 bodovou šňůru, ruský tým se tímto dostal do tempa a v prvním setu jednoznačně dominoval.

Druhý set jsme přitlačili na servisu a zlepšili útok, což poznamenalo hru ruského týmu, který začal chybovat na přihrávce, přičemž se moc nedostaly do útoku a my tento set vyhráli.

Třetí set byl z naší strany velice dobrý, udrželi jsme si kvalitní servis a útok, ale v koncovce setu nám chybělo více toho pomyslného štěstí a my set prohráli.

Ve čtvrtém setu rusky zkvalitnily obranu na síti a ukázaly že jsou v tomto utkání lepším družstvem.

Za svůj výkon zasluhují všechna děvčata pochvalu, svou extra třídu na útoku ukázala Pavla Meidlová a dva sety jí sekundovala Anička Suchá.

Zítra v utkání s Litvou budeme bojovat o naději na postup z druhého místa ve skupině.

STATS

8. 1. 2015

Česká republika - Dánsko 3:0 (21,19,16)

Sestava: Šmídová, Kopáčová, Cruz, Jandová, Meidlová, Mikelová, libero: Stavinohová

Střídaly: Černá, Valentová, Baumruková, Frommová, Suchá

Zápas s Dánskem měl být lehký a tudiž jsme zvolili taktiku prostřídání všech hráček. Bohužel už na začátku při rozcvičování se Nikči Šmídové stala nepříjemnost ve formě lehce podvrtnutého kotníku, celý problém nastal po přešlapu dánské nahrávačky.

Na začátku zápasu jsme hráli hodně opařeně nervozita byla na holkách znát, ale v průběh prvního setu jsme nakonec otočili v náš prospěch a vyhráli jsme ho o 4 body. Druhý set jsme pokračovali v dobrých výkonech a za 24 minut jsme vyhráli i druhý set. Poslední set byl velice rychlý a nebýt našich 9 chyb na servisu tak jsme mohli zápas ukončit ještě rychleji.

Zítra nás čeká nejspíš nejdůležitější zápas celé kvalifikace, od 16:30 SEČ a můžete jej shlédnout na http://dsbg.ru/, takže držte palce a myslete na nás.