30.3.2015

České volejbalistky do 18 let (98/99) porazily na Mistrovství Evropy U18 2015 Nizozemsko 3:2

Reprezentační tým volejbalistek do 18 let zvítězil na Mistrovství Evropy U18 2015 nad Nizozemskem až v páté sadě. Důležitá a dramatická bitva byla zatím nejdelším zápasem českého národního výběru na evropském šampionátu.  V úvodu turnaje si Češky hladce poradily s domácím týmem Bulharska, jenž v sobotu zdolaly 3:0 na sety. Den poté nastoupil český tým proti silnému Turecku a došlo na mírné zaváhání, kde Turkyním ve čtyřech setech podlehly. Třetí den - třetí duel ME si ovšem svěřenkyně Aleše Nováka spravily chuť, když v dlouhé pětisetové bitvě dobře hrající Nizozemky porazily.

"V prvním setu jsme výborně servírovali a doslova jsme Nizozemkám nedovolili vůbec nic. Naopak ve druhém a třetím setu přišel útlum na naší straně. Ve čtvrtém a pátém setu zahrála výborně v útoku Kopáčová a pomohla dotáhnout tým k výhře, ale musím pochválit všechny hráčky za velkou bojovnost a celkové vítězství v tak důležitém zápase," říká po utkání s Nizozemskem hlavní trenér českých volejbalistek Aleš Novák.