1.7.2016

JUNIORKY 98/99 v závěrečné přípravě před kvalifikací ME U19 JKY 2016, jejich sílu prověřují i Němky, 28.6.-2.7.2016

Reprezentační výběr juniorek 98/99 zahájil poslední část přípravy na 3. kolo kvalifikace na ME U19 JKY 2016. V termínu od 28. června do 2. července 2016 absolvuje náš tým v Brandýse nad Labem herní přípravu se silným výběrem Německa.

Po dvou dnech volna jsme se sešli, opět v Brandýse nad Labem, k poslednímu VT před odjezdem na kvalifikaci na MEJ. K herní přípravě jsme k nám pozvali reprezentační výběr Německa, se kterým odehrajeme dvě oficiální a jedno tréninkové utkání.

První zápas jsme odehráli ve čtvrtek 30. června 2016. Do zápasu proti silnému týmu jsme vstoupili velmi dobře. Od začátku jsme si vypracovali výraznější vedení. Přesto, že se soupeři podařilo vývoj skóre otočit, se nám podařilo vypracovat si setbol (24:23). V koncovce jsme však udělali několik nevynucených chyb a set jsme nakonec prohráli 26:28. Průběh druhého setu byl velmi vyrovnaný, obě dvě družstva se střídala ve vedení. Do koncovky jsme tak vstupovali za vyrovnaného stavu 19:19. V závěru jsme však zcela propadli a prohráli jsme 20:25. Nepovedená koncovka druhého setu se na nás negativně podepsala, ztratili jsme koncentraci velmi rychle jsme prohrávali 3:16. Naše hra se pak sice výrazně zlepšila, stačilo to však již pouze na snížení 18:25.

Po skončení zápasu jsme ještě odehráli 4. set. Přes vyrovnaný průběh jsme na našeho soupeře opět nestačili a prohráli jsme, stejně jako v prvním setu, 26:28.

Česká republika - Německo 0:3 (-26,-20,-18)

Základní sestava: Šmídová, Meidlová, Nečasová, Černá, Pavlíková, Bízková - Slavíková. Střídaly: Jandová, Valentová, Kopáčová, Baumruková, Orvošová.