30.12.2014

Kadetky 98/99 vítězí na turnaji MEVZA 2014 v Maďarsku

28. 12. Česká republika - Maďarsko 3:1 (-15, 19, 19, 23)

Průběh tohoto utkání ovlivnila malá variabilita na postu přihrávající hráčky, jelikož  naše ústřední přihrávačka Pavla Meidlová onemocněla a zůstala doma. Navíc během hry na naše libero Adélu Stavinohovou dolehla nevolnost a musela se odebrat na lůžko a na postu libera ji zatoupila Eva Valentová. Přestože naše hráčky v prvním utkání nepředvedly oslnivý výkon, dokázali jsme utkání dotáhnout do vítězného konce.

Sestava: Baumruková, Černá, Frommová, Kopáčová, Mikelová, Cruz, libero: Stavinohová

Střídání: Šmídová, Valentová, Judlová, Suchá

28. 12. Česká republika - Rakousko 3:1 (15, -20, 24, 21)

Druhým soupeřem bylo družstvo Rakouska. Naše hráčky pokračovaly v nepřesvědčivých výkonech na přihrávce, ale na útoku se zlepšily minimálně o třídu. Úspěšnost středových hráček (Jandová 7 z 10, Cruz 7 z 11) byla výborná a spokojenost byla i s útoky smečařky Mikelové (15 z 25 tj. 60%). Sára Cruz navíc přidala tři úspěšné bloky. Vítězství 3:1 bylo jednoznačné a zasloužené.

Sestava: Šmídová, Kopáčová, Černá, Mikelová, Cruz, Jandová, libero: Valentová

Střídali: Frommová, Suchá, Baumruková, Judlová,

29.12. Česká republika - Slovensko 3:0 (17,21,11)

Dnes nás čekal "bratrovražedný" zápas ve kterém se mělo rozhodnout zda skupinu vyhrajeme suveréně a necháme slovenský národní tým bez bodu, čímž bychom si zařídili opakování zápasu ještě týž den v semifinále. Zápas pro nás začal velice dobře po 20 minutách jsme ovládli první set bez sebemenších problémů. Průběh druhého setu byl poměrně vyrovnaný, ale v konconce jsme set vybojovali díky kvalitnímu servisu. Poslední set už byl celý v naši režii a zápas jsme tak dovedli do úspěšného konce.

Sestava: Frommová, Kopáčová, Černá, Baumruková, Judlová, Cruz, libero: Valentová

Střídaly: Stavinohová, Suchá, Šmídová, Mikelová

Semifinále

29. 12. Česká republika - Slovensko 3:2 (24, -18, -11, 29, 8)

Oproti prvnímu střetnutí nás soupeř zaskočil podstatně lepším výkonem než v prvním zápasu. První set jsme vyhráli až díky závěrečnému náporu na servisu. Další dva sety náš výkon nebyl přesvědčivý a tak jsme soupeřkám podlehly. Ve třetím setu jsme prožili "klinickou smrt" kdy jsme čelili 3 mečbolům soupeře. Set jsme po dlouhé přetahované získali ve svůj prospěch. Tiebreak začal šňůrou es, díky nimž jsme získali dostatečný náskok, který jsme udrželi až do konce a celkově jsme po 2hodinovém zápase zvítězili 3:2 a postoupili do zítřejšího finále, ve kterém se utkáme s týmem Maďarska.

Sestava: Jandová, Kopáčová, Suchá, Mikelová, Šmídová, Cruz, libero: Stavinohová

Střídaly: Frommová, Valentová, Černá, Baumruková, Judlová