Muži - Přátelská utkání | Německo
5. 9. 2016
13.3.2016

České juniorky sehrály v Nizozemsku druhé utkání, vyhrály dodatečný set

V sobotu 12.3. sehrály české juniorky druhé utkání na přípravě v Nizozemsku. Po více jak devadesátiminutovém cestování do městečka Sommelsdijk se utkaly svěřenkyně kouče Aleše Nováka podruhé s domácím výběrem. Utkání sledovala velmi slušně naplněná hala se zhruba 350 až 400 diváky. Začátek utkání vyzněl ve prospěch českých reprezentantek a při prvním oddechovém čase vedly 8:5, ve druhém pak 16:15. Dramatická koncovka však nakonec vyzněla lépe ve prospěch Nizozemek - 29:27, především díky několika českým nevynuceným chybám v závěru setu. Vyrovnaný byl i začátek druhého setu, výborný výkon předváděla zejména Vendula Valášková. Český tým vedl rozdílem devíti bodů - 19:10, hlavně zásluhou šňůry na podání Tiziány Baumrukové a pozorné české obraně. Jak se říká, lehce nabyl, lehce pozbyl. Po chybách na přihrávce prohrává český celek 23:25 - škoda... I třetí set byl velmi vyrovnaný, Češky vedly 8:7, další průběh už však vyzněl pro Holandsko. České reprezentantky třetí sadu prohrály o dva body a celkově 3:0 na sety.

Souboj laviček, tak by se dal nazvat čtvrtý prémiový set, i ten byl vyrovnaný a nesmírně dramatický. V koncovce ho nakonec "urval" český tým poměrem 31:29 a měl alespoň malou výsledkovou náplast na prohrané předchozí tři sety.

Nizozemsko - Česká republika 3:0 (29:27, 25:23, 25:23) dodatečný čtvrtý set - 29:31

Sestava ČR: Baumruková, Suchá, Valášková, Kopáčová, Nečasová, Jandová, libero Slavíková.

Spokojenost lze vyslovit především s našim podáním všech hráček a hrou Venduly Valáškové.

Autoři: Mgr. Michal Mezera, Ing. Ondřej Foltýn, Aleš Novák

Fotogalerie
Na OH v Riu bez technických oddechových časů

Mezinárodní volejbalová federace FIVB oznámila, že na OH v Riu de Janeiru zruší z důvodu nabitého zápasového programu technické oddechové časy. Cílem...

FIVB zrušila říjnový beachvolejbalový turnaj v Mexiku

FIVB dnes informovala všechny federace o zrušení turnaje FIVB Open v Mexiku, který se měl konat ve dnech 11. - 16. října 2016. Děkujeme za pochopení.

STAROPRAMEN COOL SUPER CUP - Slavkov u Brna

Ve Slavkově slaví vítězství dvojice R.Kufa/Bíza a Kolocová/Kvapilová. Výsledky naleznete ZDE.

Omezení provozu registračního místa Praha

Z důvodu čerpání řádné dovolené bude registrační místo Praha dne 15.7.2016 mimo provoz. Děkujeme za pochopení.