22.6.2018

Češi slaví další výhru a postup do semifinále Challenger Cupu

Dvě vítězství v základní skupině posouvají naše muže do semifinále FIVB Volleyball Challenger Cupu 2018 v Portugalsku. Rozhodlo o tom dnešní jasné vítězství nad reprezentací Chile. Je velmi pravděpodobné, že v semifinále potkají Estonsko a uvidíme "repete" finále 2018 CEV Volleyball Golden European League.

Česká republika – Chile 3:0 (25:15, 25:17, 25:18)

Sestavy

Česká republika: Janouch, Finger, Zajíček, Sobotka, Šulista, Džavoronok, liberaMoník, Pfeffer. Střídali: Hadrava, Bartoš P., Patočka, Beer

Chile: Guerra, Araya, Parraguirre, Bonacic, Parraguirre,  libero Castillo

Vstup do utkání není ze strany českého družstva ideální a musí dotahovat menší náskok soupeře. Od stavu 10:10 naši volejbalisté přidali na servisu a soupeři odskočili na rozdíl čtyř bodů 16:12. V dalším průběhu setu tlak na servisu ještě zvyšují a je z toho výhra v prvním setu 25:15.

Druhý set začínáme opět tlakem na podání a vytváříme si několikabodový náskok. Chilané srovnávají stav na 11:11 a to je také vše, co soupeři český tým v tomto setu dovoluje.

Třetí set se od začátku s chilským týmem Češi tahají o každý bod. Poté se opět projeví kvalita našeho týmu a v poklidném průběhu ukončuje set i celý zápas 3:0.

České ohlasy po utkání

Michal Nekola (trenér): „Dnes jsme soupeře převyšovali ve všech činnostech. Využili jsme utkání k tomu, aby dostali příležitost všichni hráči z lavičky a jsme spokojeni, že jsme vyhráli 3:0 a těšíme se na zítřejší zápas.“

Jakub Janouch (kapitán): „Dnes jednoznačné vítězství v náš prospěch. Dá se říci, že jsme celou dobu udrželi koncentraci a zaslouženě jsme vyhráli.“

Autor: Jakub Salon – manažer družstva, foto FIVB

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)

FIVB Beach Pro Tour Elite 16 – Dauhá (QAT)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)

Perušič / Schweiner – van de Velde / Immers (NED) 0:2 (21:23, 21:19), Perušič / Schweiner - George / Andre (BRA) 2:0 (21:17, 21:16)