18.6.2016

Kanadský tým si na své konto připsal druhé vítězství, opět neztratil ani set

V prvním sobotním utkání proti sobě v Českých Budějovicích nastoupili dva účastníci letních Olympijských her v Riu Kanada a Egypt a divákům nabídli opravdu velmi kvalitní volejbalovou podívanou. Z druhého vítězství ve Světové lize se radoval zaslouženě tým Kanady, utkání totiž opět odehrál bez ztráty jediného setu.

Kanadský trenér Lawrence McKay obměnil oproti utkání s Čínou základní sestavu a jeho svěřenci vstoupili do utkání lépe než africký tým (8:5). Egyptu se pak po povedené šňůře na servisu i dobrému útoku Elkotba povedlo otočit stav na 10:14. Kanada se však dokázala zkoncentrovat, srovnala s Egypťany krok (22:22) a sadu nakonec po tvrdé smeči Jansena Vandoorna ovládla nejtěsnějším možným rozdílem.

Druhý set byl vyrovnaný do stavu 10:10, pak však v kanadském týmu zazářil Steven Marshall a po výborné pětibodové sérii na podání dopomohl k vedení Kanady 15:10. Egypťané zareagovat nedokázali a set prohráli 25:19.

Třetí dějství mělo podobný průběh a od skóre 10:9 to byl opět tým Kanady, který převzal otěže setu. Africký tým naopak v závěru zápasu kupil chyby, a tak si Kanada na své konto připsala druhé vítězství ve Světové lize.

Kanada – Egypt 3:0 (25:23, 25:19, 25:16)

Sestava:

Kanada: Sanders, Verhoeff, Simac, Van Lankvelt, Jansen Vandoorn, Marshall, libero Bann Blair. Střídali: Winters, Blankenau

Egypt: Abou, Mamdouh, Afifi, Hossam, Elkotb, Shafik, libero Abdelaal. Střídali: Abdellatif, Abouelhassan, Hassan, Thakil, Haikal

Lawrence McKay (trenér Kanady): Egypt je velmi silný tým a nám dnes pomohlo hlavně to, že jsme dokázali vyhrát první set.“

Frederic Winters (kapitán Kanady): Hráli jsme velmi dobře, Egypt dnes kvalitně podával, ale dokázali jsme na to dobře reagovat, a tak jsme vyhráli opět velmi rychle. S výsledkem našeho týmu jsem zatím velmi spokojený.“

Nehad Shehata (trenér Egypta): Po včerejší pětisetové bitvě jsme se bohužel nedokázali úplně zregenerovat. Dnešní zápas rozhodla první vyhraná sada, Kanadě gratuluji k vítězství.“

Ashraf Abouelhassan (kapitán Egypta): „Náš styl hry byl dnes úplně jiný než včera. Kanada je určitě nejsilnějším týmem tohoto turnaje, takže utkání nebylo jednoduché a bohužel jsme nepředvedli výkon, který bych si přál.“

Autor: Barbora Mertová, foto: Ondřej Driml