Česká republika - Polsko 2:3 (-20,21,22,-17,-10)
Hráli: Ticháček, Konečný, Pláteník, Hudeček, Lébl, Veselý, L - Kryštof
Střídali: M. Novotný, Hyský, Haník

OoOoOoOoO

Trenér Haník tentokrát nechal hrát základní šestku celých pět setů, Marek Novotný sice střídal v každém setu, ale vždy jen krátce: z jeho 2 servisů, 2 útoků a několika bloků získal družstvu 2 body za 1 blok a jeden útok.

Utkání se pro nás zpočátku nevyvíjelo dobře, když Poláci vedli v prvním setu od začátku až do konce a výsledný 4bodový náskok získal mezi prvním a druhým TT (12-16) a ten se našim nepodařilo do konce setu zkorigovat.

Druhý a třetí set byly zcela v režii našich, když soupeři prakticky nepovolili dostat se do bodového vedení. Vedení 2-1 bylo slibné.

Na poslední dva sety ale přišel v polském týmu včerejší bodový „fenomen“ Kurek (ve dvou setech dokázal 12 x zaútočit a z toho 8 x bodovat, k čemuž přidal 2 esa na podání a jeden blok na zem) – ze 40 polských bodů v těchto dvou setech jich Kurek sám získal více než čtvrtinu.

Tak jako v setu prvním Poláci ve dvou posledních setech stále vedli a naši jen marně dotahovali. Ze stavu 12-16 ve čtvrtém prohráli poslední třetinku setu 5-8.

Také v pátém se našim podařilo srovnat dvoubodový náskok Poláků 8-10 na 10-10, ale v koncovce jakoby na hřišti byli jen domácí; od srovnaného stavu naši bohužel prohráli 5 míčů za sebou.

Poláci nás v zápase opět přeblokovali, a to tak výrazně, že to až bolí: na jejich 13 bodových bloků (2,6 na set) odpověděli naši jen „mrzkými“ 4 (0,8 na set).

V souhrnných statistikách se dnes naši výrazně zlepšili v útoku po vlastním vybrání míče v poli, kdy se Polákům vyrovnali. Poláci naše ale o celých 10 % překonali v útoku po přesné přihrávce podání.

V dnešním utkání zřejmě obě družstva dobře přihrávala a tak ukazatel účinnosti útoku po nepřesné přihrávce podání má jen marginální souhrnné počty, z nichž naše výrazně lepší procento nemohlo do zápasu mnoho promluvit.

Poláci dokázali vyhrát o 12 rozeher, které zahajovali vlastním podáním, více než naši a to je také spolu s blokařskou převahou ukázka toho, kde nás dnes soupeř vysoce přehrál.

Z materiálů našeho družstva

MEJ

Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) – Trousil / Westphal 2:0 (21:13, 21:17)