19.5.2019

Přípravná utkání mužů vyzněla lépe pro Austrálii

Koncem minulého týdne sehrálo naše reprezentační družstvo mužů tři přípravné zápasy. V Brně se proti nim postavila Austrálie, účastník nedávného Mistrovství světa v Itálii.

středa 15. 5. 2019

Česká republika – Austrálie 1:3 (25:17, 25:27, 22:25, 19:25)

Sestavy

ČR: Bartoš A., Bartoš P., Sobotka V., Zajíček A., Galabov J., Finger M.,libero Pfeffer D. Střídali: Janků D., Sedláček O.

Austrálie: Richards, Viles, Mote, Weir, Peacock, Stockton, libero Perry.  Střídali: Walker, Smith, Graham, Staples, O’Dea, Dosanjh

Do středečního utkání nastoupili naši muži ještě bez prvního nahrávače Jakuba Janoucha, který měl za sebou vyčerpávající finálovou sérii v německé bundeslize. První přátelské utkání z Austrálií jsme prohráli ve čtyřech setech 1:3. Začátek zápasu nám vyšel výborně na podání a následnou obranou na síti a v poli. Dokázali jsme přenést činnosti z tréninku do zápasu a bylo to hned znát. Od druhého setu jsme tahali za kratší konec a tým od protinožců začal lépe podávat a dostával nás pod tlak. Ještě jsme měli šanci druhý set zvrátit, ale poslední útok druhého setu zamířil do autu a ve vyrovnané koncovce prohráváme 25:27. Další dva sety jsme byli horší na útoku a prohráváme 1:3. Pro některé naše hráče to byla premiéra v mužském národním týmu a získání cenných zkušeností.

Dalibor Polák (asistent trenéra): „Podle mého názoru to bylo typické první přípravné utkání. My jsme do něj šli z plné fyzické přípravy, ale i tak jsme odehráli vyrovnané dva sety proti Austrálii. První set jsme předvedli perfektní výkon na servisu a v obraně a v druhém setu chybělo málo a mohli jsme vést 2:0. Třetí a čtvrtý set jsme vyzkoušeli nováčky v týmu, kteří přesto, že jsme výsledek zápasu nezvrátili, prokázali oprávněnost nominace. Zítra je nový den a budeme se snažit Austrálii porazit.“

čtvrtek 16. 5. 2019

Česká republika – Austrálie 1:3 (27:25, 19:25, 19:25, 22:25)

Sestavy

ČR: Janouch J., Bartoš A., Sobotka V., Sedláček O., Galabov J., Hadrava J.,libero Kopáček V.  Střídali: Janků D., Patočka V., Zajíček A., Bartoš P., Finger M.

Austrálie: O’Dea, Staples, Dosanjh, Smith, Graham, Stockton, libero Perry.  Střídali: Weir, McDonald

I čtvrteční přípravné utkání opět vyznělo lépe pro tým z Austrálie, který zopakoval včerejší vítězství ve stejném poměru setů 1:3 v náš neprospěch. Čtvrteční zápas měl podobný průběh jako ten středeční, kdy byli hosté lepší především na útoku a naopak naši borci v této činnosti trochu zaostávali. Našim hráčům se nedala upřít bojovnost a nasazení, které po celé utkání bylo na vysoké úrovni. V některých momentech zápasu se nám přestalo dařit podání a oproti prvnímu utkání jsme jich zkazili až příliš.

Michal Nekola (trenér): „V dnešním utkání se nám dařilo držet krok se soupeřem pouze v prvním setu. V následujících třech setech se nám nedařilo v útočné fázi. Soupeř hrál výborně v obraně, dařilo se jim dohrávat bodové situace a zaslouženě dnešní utkání vyhrál.“

David Janků (smečař): „Mě osobně se hrálo dobře, i když to tak asi z venku nevypadalo. Je to pro mě vynikající zkušenost a hrozně si zápasy užívám.“

pátek 17. 5. 2019

Česká republika – Austrálie 3:1 (27:25, 25:18, 30:28, 20:25)

V posledním pátečním utkání se již našim borcům podařilo přetavit dobré vstupy do zápasů ve vítězství, přestože koncovky setů byly velmi dramatické. Začátek utkání byl posunut z důvodu Galavečeru ČVS a většina reprezentantů se musela hned po zápase přesunout do hotelu Pyramida na slavnostní vyhlášení ankety „O nejlepší volejbalisty roku“.

Přestože si hráči Austrálie odváží z Brna dvě vítězství, naši borci ukázali, že kvalita na jejich straně určitě je a my se můžeme těšit na zápasy Golden European League, ale hlavně na zápasy ME.

Autor: Jiří Carba a Jakub Salon

FIVB Beach Pro Tour Challenge - Saquarema (BRA)

Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 0:2 (16:21, 17:21)